Oekraïne aan PlayStation en Xbox: 'Stop met ondersteunen van Russische markt'
Gamer.nl
Nieuws

Oekraïne aan PlayStation en Xbox: 'Stop met ondersteunen van Russische markt'

In een open brief op social media vraagt de minister-president van Oekraïne aan PlayStation en Xbox om tijdelijk alle ondersteuning voor de Russische en Wit-Russische markten stop te zetten.

Dit naar aanleiding van de Russische invasie van Oekraïne die vorige week in gang is gezet. De open brief werd door minister-president Mykhailo Fedorov op Twitter geplaatst. Hij tagt daarin zowel PlayStation als Xbox, maar spreekt zich uit richting alle bedrijven en organisaties binnen de game-industrie.

Fedorov vraagt of "alle Russische en Wit-Russische accounts geblokkeerd kunnen worden". Daarnaast zou Fedorov ook graag zien dat alle Russische teams en gamers tijdelijk verbannen worden van internationale esportsevenementen. 

"We hopen dat dergelijke acties de bevolking van Rusland motiveert om proactief de schandelijke militaire agressie tegen te gaan." Daarbij meldt hij: "Er is geen plek voor een aanvaller op de globale technologische kaart!"

Microsoft en Sony hebben nog niet publiekelijk op de open brief gereageerd. Wel zijn er de afgelopen dagen al diverse acties ondernomen binnen gamebedrijven. Zo heeft Sony gisteren 2 miljoen dollar aan de UN Refugee Agency en Save the Children overgemaakt, heeft de ontwikkelaar van This War of Mine dienst winst van afgelopen week gedoneerd aan het Rode Kruis en heeft Wargaming een vooraanstaande ontwikkelaar van World of Tanks die zich pro-Russisch uitliet ontslagen.

Journalist Tom Henderson meldt daarnaast dat er een bedrijfsmail binnen Electronic Arts is verstuurd waarin valt te lezen dat Russische teams uit games als Fifa en NHL worden verwijderd, al is dit nog niet officieel aangekondigd. Eerder liet de voetbalbond Fifa ook al weten dat Rusland niet meer mee mag doen met de aankomende kwalificatiewedstrijden van het WK. Ook in de UEFA mogen Russische teams niet meer deelnemen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Wederom gameplaybeelden van Battlefield 6 gelekt
Gamer.nl
Nieuws

Wederom gameplaybeelden van Battlefield 6 gelekt

Er worden sinds enige tijd tests gehouden in Battlefield Labs

Er zijn wederom nieuwe gameplaybeelden van de aankomende nieuwe Battlefield online geplaatst. Deze beelden komen van mensen die de game testen via Battlefield Labs.

Toen eerder dit jaar de eerste test in Battlefield Labs werd gehouden lekten er ook al beelden. Dit ondanks dat EA en Dice deelnemers vragen om geen beelden te delen. In de nieuwe beelden die hieronder te zien zijn, wordt nog meer gameplay getoond.

Zo is in een van de video's het geluid van een straaljager te horen - iets dat in een andere video zelfs te zien is - en een andere video toont uitgebreide vernietiging van de omgevingen. Ook is te zien hoe spelers andere spelers kunnen neerhalen en ondertussen hun dog tag kunnen pakken.

Afgelopen september werden de eerste details en artwork van de nieuwe Battlefield gedeeld. Zo speelt de game zich in de moderne tijd af en wordt er inspiratie gehaald uit Battlefield 3 en 4. De game zal niet de wedstrijden met 128 spelers en het Specialist-systeem uit Battlefield 2042 meenemen. In plaats daarvan lijkt het er op dat potjes met 64 spelers terugkeren, en zullen er reguliere classes in de game zitten. Ook keert de singleplayercampagne terug. De nieuwe Battlefield moet ergens in het fiscale jaar 2026 - oftewel voor april 2026 - uitkomen, al kan de game worden uitgesteld als dat de kwaliteit ten goede komt.

View post on X
View post on X
View post on X
View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Beelden van vierde aflevering van tweede The Last of Us-seizoen te zien
Gamer.nl
Nieuws

Beelden van vierde aflevering van tweede The Last of Us-seizoen te zien

De vierde aflevering komt over een week uit

HBO Max heeft een korte teaser van de aankomende vierde aflevering van het tweede The Last of Us-seizoen getoond.

De video valt hieronder te bekijken en toont wat kijkers in de aankomende aflevering kunnen verwachten. Daarbij worden duidelijk verschillende scènes uit de game The Last of Us: Part 2 getoond, maar ook scènes die niet in de game zitten.

De nieuwe aflevering wordt in de nacht van aanstaande zondag op maandag op HBO Max gepubliceerd. Afgelopen nacht verscheen aflevering drie, die nu dus te bekijken valt.

Het tweede seizoen van The Last of Us beslaat in totaal zeven afleveringen. Het was eerder al bekend dat het tweede seizoen van de serie maar een gedeelte van The Last of Us: Part 2 verfilmt. Onlangs werd dan ook al een derde seizoen voor de tv-serie bevestigd door HBO.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!