Next-gen is dit keer geen feestje
Nieuws

Next-gen is dit keer geen feestje

2020 is een lang jaar. Het zit tjokvol met nare gebeurtenissen, met als dieptepunt natuurlijk de coronapandemie en alle doden die dat veroorzaakt. Het is dan ook niet zo gek dat een normaal zo vrolijke gebeurtenis als de release van een nieuwe console me dit keer niet zo vrolijk stemt.

Ik hou er niet van om 2020 als ‘ongeluksjaar’ te bestempelen, want veel dingen zijn natuurlijk niet echt pech. Virologen waarschuwden al langer voor de gevaren van een mogelijk virus, Amerika was al langer verdeeld en Sean Connery was al best wel lang oud. Veel dingen heeft de mensheid wel aan zichzelf - of Vadertje Tijd - te danken, maar toch vind ik dat we best een feestje verdienen, zo aan het eind van een donker jaar.

Dat krijgen we gelukkig ook, en dan ook nog een feestje dat perfect past bij de oproep om vooral thuis te blijven. Een nieuwe consolegeneratie gaat komende week van start met de release van de Xbox Series X en S, en de week daarop kunnen gamers de PlayStation 5 in huis halen. Mits ze bij de gelukkigen horen die op tijd een pre-order wisten te bemachtigen, tenminste. Het is een heerlijk cadeau, en dan ook nog eentje waar je in de veiligheid van je eigen huiskamer van kunt genieten.

©GMRimport

Zonde

Het is een fijn lichtpuntje aan het eind van dit jaar, maar ik vind het eigenlijk zonde om zo’n grote gebeurtenis in onze industrie te verspillen aan zo’n treurig jaar als 2020. Een volgende generatie consoles hoort een memorabel moment te zijn. Ik weet nog goed hoe ik in de rij stond voor de Nintendo DS, de eerste console die ik op lanceringsdag kocht. Voor het eerst had ik genoeg eigen geld om zelf een spelcomputer te kopen, dus dat deed ik ook gelijk.

Mijn ouders vonden het altijd een beetje onzin om zo’n nieuw apparaat direct te kopen, want daar waren meestal toch niet zoveel games op te spelen en de oude console voldeed nog prima. Ze hadden natuurlijk hartstikke gelijk, maar ik wilde er graag bijhoren en meepraten over de nieuwste games. Toen wist ik natuurlijk nog niet dat ik dat later als baan zou gaan doen. En dus zat ik daar met mijn nieuwe DS, Super Mario 64 te spelen met dat vreselijke duimplasticje als neppe joystick op het touchpad. Gelukkig werd het spelaanbod in latere jaren wel goed.

Of wat te denken van de lancering van de Nintendo Wii, een evenement die zijn weerga niet kende? De hype was al groot toen de witte console met zwabbercontroller op de markt kwam en het kreng was overal uitverkocht. Ik had genoeg centjes gespaard (lees: ik had mijn stufi verhoogd), maar ik had geen pre-order. Voor elke gameshop stonden lange rijen, maar net over de grens in België vond ik een klein speelgoedwinkeltje waar de Wii gewoon op de plank stond. De verkoper keek verbaasd op dat ik zo blij was dat ik er eentje gevonden had.

Mijlpaal

Het verschijnen van een nieuwe console moet wat mij betreft een mijlpaal zijn die je lang onthoudt, en dat zit er dit jaar niet in. Er zijn geen midnight launches, sterker nog: winkels willen eigenlijk zo min mogelijk klanten over de vloer. Sony heeft al aangegeven dat de losseverkoop van de PlayStation 5 straks alleen online plaatsvindten je dus vooral de deur niet uit hoeft. Nou is dat een beetje een pr-dingetje, want volgens mij waren er toch al geen consoles meer beschikbaar om los te verkopen, maar goed: het is wel een signaal aan iedereen dat het geen zin heeft om bij een winkel voor de deur te gaan liggen.

Mijn mistroostige gevoel wordt wellicht ook versterkt doordat er niet echt iets bijzonders is om naar uit te kijken met de volgende generatie. Natuurlijk is het leuk om nieuwe apparaten te hebben en ik verheug me ontzettend op de grafische pracht en praal en de snelle laadtijden. Maar ik neem komende dinsdag een Xbox Series X mee naar huis, en dan? Dan speel ik er waarschijnlijk Yakuza op. Daar heb ik heel veel zin in, maar het is nou niet echt iets dat ‘NEXT-GEN!’ schreeuwt. Wellicht tik ik Assassin’s Creed Valhalla op de kop, die ziet er wel mooi uit, maar is ook een game die ik op mijn huidige console zou kunnen spelen. Zelfs de menu’s en gebruikersinterface zullen me niet verrassen, want die zijn nagenoeg hetzelfde als nu op de Xbox One.

Ook de PlayStation 5, die wat meer exclusives in de line-up heeft, biedt niet iets waar ik handenwringend op sta te wachten. Ja, een nieuwe Spider-Man natuurlijk, maar wederom is dat iets dat ik ook op mijn PS4 kan spelen, en bovendien een soort halfslachtig vervolg op iets dat ik al ken. Het is vast een geweldige game, maar toch.

©GMRimport

Waar is dat feestje?

Dat draagt er allemaal aan bij, maar het is niet de grootste reden. Er zijn wel meer matige lanceringen geweest waar ik toch vrolijk van werd, terwijl ik alleen maar Resogun speelde. Ik mis gewoon het vertoon en de praal. Ik mis het in de rij staan met medegamers, die allemaal net als ik niet kunnen wachten om hun nieuwe speeltje mee naar huis te nemen. Ik mis de vrienden over de vloer, waar ik alle ins en outs van de nieuwe console aan laat zien.

Ik weet ook wel dat corona veel ergere gevolgen heeft dan dit kleine teleurstellinkje van een verwende gamer. Maar ik had ons allemaal veel meer een feestje gegund bij het verschijnen van de volgende generatie consoles. Toch blijft het hopelijk een mooi moment: het openen van de doos, het aansluiten van de console, het verkennen van de menu’s en het opstarten van je eerste next-gen game. Voor iedereen die aan dit feestje meedoet dit jaar: ik wens je ondanks alles enorm veel plezier. Ik hoop dat het toch memorabel zal zijn.

Elke zaterdag verschijnt er een column op Gamer.nl die ingaat op actuele gebeurtenissen.

Laatste columns op Gamer.nl:

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gerucht: GameCube-games komen naar Nintendo Switch Online
Nieuws

Gerucht: GameCube-games komen naar Nintendo Switch Online

De GameCube-spellen zouden al gedurende het eerste jaar van de Switch 2 verschijnen op de dienst

GameCube-games zouden wel eens via Nintendo Switch Online aangeboden kunnen gaan worden.

Dat claimt de over het algemeen betrouwbare insider Nate the Hate in zijn YouTube-video met voorspellingen voor de Nintendo Switch 2 Direct. De insider meldt dat hij heeft vernomen dat GameCube-games naar de online dienst voor Switch-consoles komen. "Het is geen kwestie van of, maar van wanneer." GameCube-games zouden volgens hem al ergens gedurende het eerste jaar van de Switch 2-release kunnen verschijnen.

Eerder dit jaar werd er een FCC-registratie ontdekt voor een mogelijke GameCube-controller voor Nintendo Switch 2. Nintendo heeft voor diverse andere consoles waarvan via Switch Online games zijn te spelen ook replica's van controllers uitgebracht, dus het zou logisch zijn als het bedrijf dit ook doet voor GameCube-spellen.

Via Nintendo Switch Online (en het uitbreidingspakket waar meer betaald voor moet worden) krijgen Switch-gamers toegang tot diverse apps van oude consoles, waaronder NES, SNES, Nintendo 64, Game Boy, Game Boy Advance en Mega Drive. Het ligt in de lijn der verwachting dat dit concept wordt voortgezet - en uitgebreid - op Nintendo Switch 2.

Vandaag om 15:00 uur zendt Nintendo een Direct-livestream uit rondom de Nintendo Switch 2 en diens games. De presentatie duurt ongeveer een uur. De komende dagen worden er daarnaast livestreams gehouden waarin meer gameplay van aankomende Switch 2-game te zien is. Lees hier meer over de Direct.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Elden Ring Nightreign-klasse Ironeye getoond
Nieuws

Elden Ring Nightreign-klasse Ironeye getoond

Game komt op 30 mei naar pc en consoles

Fromsoftware heeft een nieuwe video van Elden Ring Nightreign uitgebracht waarin de klasse Ironeye centraal staat.

Tijdens de afgelopen speeltest van de game waren er vier van de acht 'Nightfarers' speelbaar - oftewel verschillende klassen waaruit spelers kunnen kiezen. De Ironeye viel daar niet onder, dus de beelden zijn nieuw voor fans van de reeks.

Ironeye lijkt in ieder geval een klasse te worden voor spelers die graag op afstand vechten, want ze worden uitgerust met een boog. Het is daarbij ook mogelijk om pijlen af te schieten in de lucht nadat men zich heeft afgezet tegen de muur.

In Elden Ring Nightreign kunnen spelers met z’n drieën op avontuur gaan – of desgewenst alleen – en verkent men Limveld, een verdraaide versie van Limgrave. In dit nieuwe en tegelijk herkenbare gebied moet men drie in-game dagen zien te overleven tussen de vele vijanden en gevaarlijke bazen, waarna men de Nightlord mag proberen te verslaan en krachtige items ontvangt die bij de volgende sessie helpen. Elden Ring Nightreign is vanaf 30 mei verkrijgbaar op PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One en pc. De basiseditie van het spel kost 39,99 euro.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!