Hoogtepunten: PlayStation Plus, Breath of the Wild 2 en Grand Theft Auto 5
Nieuws

Hoogtepunten: PlayStation Plus, Breath of the Wild 2 en Grand Theft Auto 5

Afgelopen week vlogen de grote grote nieuwskoppen uit de gaming-industrie ons om de oren. Om het overzicht niet kwijt te raken, zetten wij hieronder de hoogtepunten op een rij!

Rockstar kondigt abonnementsdienst voor GTA Online aan

Rockstar heeft GTA+ aangekondigd, een abonnementsdienst voor GTA Online.

GTA+ Is vanaf 29 maart beschikbaar in de PS5- en Xbox Series X en S-versies van GTA Online, de online modus van Grand Theft Auto 5. Men kan voor 5,99 dollar per maand lid worden - een prijs in euro's is niet bekend.

Lees verder

©GMRimport

Zelda: Breath of the Wild-vervolg heet mogelijk Breath of Duality

Het nog naamloze vervolg op The Legend of Zelda: Breath of the Wild heet mogelijk Zelda: Breath of Duality.

Dat claimt journalist Paul Gale, die jarenlang voor Nintendo Power en andere publicaties heeft geschreven. Hij heeft tijdens zijn loopbaan veel bronnen gekregen binnen de game-industrie, maar geeft wel aan dat hij op dit moment niet kan bewijzen dat de naam echt is.

Volgens hem zou de subtitel Breath of Duality slaan op diverse aspecten van de game: "Dualiteit tussen de mogelijkheden van personages, gameplay op het land en op zwevende eilanden, het verleden en het heden, licht en duisternis, en ga zomaar door."

Lees verder

©GMRimport

Sony vernieuwt PlayStation Plus-abonnement met gamecatalogus, cloudgaming en klassieke titels

Sony vernieuwt haar PlayStation Plus-abonnement met drie verschillende niveaus en in totaal 700 beschikbare games.

Dat kondigt het bedrijf aan in een blogpost. Het vernieuwde PlayStation Plus voegt het oude model samen met streamingdienst PlayStation Now.

Lees verder

©GMRimport

PlayStation: 'Geen games op dag één bij PlayStation Plus vanwege kwaliteit'

PlayStation voegt in de nabije toekomst geen games bij verschijning toe aan PlayStation Plus. Dat meldt CEO Jim Ryan in een interview met Games Industry

"We zitten in een vruchtbare cyclus met de studio's", legt Ryan uit. "Daarbij leveren investeringen succes op, wat meer investeringen mogelijk maakt, wat nog meer succes oplevert. We vinden die cirkel prettig, en volgens ons de spelers ook."

Lees verder

©GMRimport

Epic haalt met Fortnite meer dan 100 miljoen dollar op voor Oekraïne

Epic Games en Microsoft hebben via Fortnite inmiddels al meer dan 100 miljoen dollar opgehaald voor de slachtoffers van de oorlog in Oekraïne.

Dat werd gisteravond via Twitter bekendgemaakt. De ontwikkelaar/uitgever doneert alle inkomsten die binnenkomen via in-game verkopen in Fortnite aan goede doelen die helpen in Oekraïne. Hieronder vallen onder andere aangeschafte V-Bucks, Battle Passes en cosmetische items. Ook alles dat Microsoft via de Xbox-versie van Fortnite verdient gaat daar naartoe. 

Lees verder

©GMRimport

Vervolg op Zelda: Breath of the Wild uitgesteld naar lente 2023

Het vervolg op The Legend of Zelda: Breath of the Wild is uitgesteld tot de lente van 2023.

Dat meldt producer Eiji Aonuma in een nieuwe video, waarna hij zich verontschuldigt voor het uitstel.

"Het avontuur in dit vervolg vindt niet alleen plaats op de grond, maar ook in de lucht daarboven", vertelt Aonuma. "De uitbreiding van de wereld gaat echter verder dan dat, met nieuwe personages en nieuwe gameplayelementen."

©GMRimport

Schrijfster Ratchet & Clank: Rift Apart claimt dat haar werk is ‘uitgewist’

Sam Maggs, een van de schrijvers van Ratchet & Clank: Rift Apart, zegt na een presentatie van Insomniacs hoofdontwerper Mark Stuart dat haar werk is “uitgewist”.

Volgend op een presentatie van Insomniacs hoofdontwerper Mark Stuart, tijdens de Game Developers Conference 2022 (GDC), zegt schrijfster Sam Maggs op Twitter dat haar werk is “uitgewist”. Stuart besprak onder andere de ontwikkeling van het personage Rivet en gaat daarbij in op haar naam, maar Maggs wordt niet genoemd.

Lees verder

Aandelen Nintendo dalen met zes procent na uitstel Zelda-vervolg

Nintendo's aandelen zijn gisteren met zes procent gedaald na het uitstel van het vervolg op The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Dat berichtte Reuters. Afgelopen dinsdag kondigde Nintendo aan dat de nieuwe Zelda-game pas in het voorjaar van 2023 uitkomt, in plaats van in 2022. Als gevolg daarvan daalden de aandelen van het bedrijf met zes procent. Belangrijk om daarbij te melden is dat de aandelen het afgelopen jaar met 25 procent zijn gestegen.

Lees verder

©GMRimport

'Abandoned krijgt proloog die als losstaande game uitkomt'

De Nederlandse ontwikkelaar Blue Box Game Studios claimt aan een proloog op het vooralsnog niet uitgekomen horrorspel Abandoned te werken, die als losstaand spel op de PlayStation Store moet uitkomen.

Volgens Hasan Kahraman van Blue Box moet er een proloog op de horrorgame uitkomen waarin spelers kennismaken met de setting en de gameplay van het uiteindelijke spel. "Het is een opzichzelfstaande game die los in de PlayStation Store verschijnt. Hij heeft eigen Trophy's en biedt ongeveer een uur of anderhalf aan gameplay. Op die manier introduceren we het verhaal en de gameplay." Een uitspraak over de releasedatum van deze proloog wil Kahraman nog niet doen, om eventuele verbroken beloftes te voorkomen.

Lees verder

©GMRimport

E3 is dit jaar volledig geannuleerd

E3 is dit jaar volledig geannuleerd - de beurs wordt zowel fysiek als digitaal niet gehouden.

Dat heeft organisatie ESA laten weten aan diens partners. Het nieuws kwam naar buiten via Will Powers van Razer PR, maar inmiddels heeft de ESA zelf ook een statement naar buiten gebracht. "We gaan al onze energie steken in het houden van een fysieke en digitale E3 volgende zomer. Of je er nou vanaf de beursvloer of vanaf je favoriete apparaat van wil genieten, de 2023-show moet de gemeenschap, media en industrie terug bij elkaar brengen in een compleet nieuwe format en interactieve ervaring."

Lees verder

©GMRimport

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Death Stranding door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld
Nieuws

Death Stranding door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld

Dat zijn een hoop bezorgde pakketjes

Het in 2019 uitgekomen Death Stranding is inmiddels door meer dan twintig miljoen mensen gespeeld.

Dat maakte bedenker Hideo Kojima bekend via social media. De game is al sinds november 2019 verkrijgbaar, maar was in eerste instantie alleen op PlayStation 4 beschikbaar. Inmiddels is de game ook op PlayStation 5, pc, Xbox Series-consoles, Mac en smartphones speelbaar.

Vervolg Death Stranding 2: On the Beach staat gepland voor een release op 26 juni, zo werd onlangs bekendgemaakt. Diverse acteurs en actrices uit de eerste Death Stranding keren terug, waaronder Léa Seydoux, Norman Reedus en Troy Baker. Ook Shioli Kutsuna en Elle Fanning hebben rollen in de game.

De eerste Death Stranding is de eerste game die Kojima ontwikkelde met zijn studio Kojima Productions nadat hij de banden brak met uitgever Konami, waar hij de Metal Gear-reeks voor ontwikkelde. Het spel biedt een uniek concept, waarbij spelers door een post-apocalyptisch landschap lopen om pakketten te bezorgen. Zoals gebruikelijk bij games van Kojima worden gameplaysegmenten afgewisseld met soms langdurige filmpjes waarin vooral het verhaal en dialogen centraal staan.

Michel Musters beloonde Death Stranding in 2019 met een 9,5 op Gamer.nl: "Met Death Stranding behandelt Hideo Kojima grote thema’s als het hiernamaals, ouderschap, de connectie tussen mensen en zelfs klimaatverandering en het uitsterven van de mensheid. Hij brengt dit alles op even fabuleuze als verwarrende wijze in beeld. De kerngameplay – het vervoeren van pakketjes en ondertussen je evenwicht zien te bewaren – lijkt in eerste instantie tegenstrijdig simpel. Klikt het eenmaal, dan biedt het concept oneindig veel voldoening. Gecombineerd met de online functies die in de campagne zijn geïntegreerd, resulteert het in een van de meest unieke virtuele ervaringen ooit."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Last of Us-bedenker: 'Joel maakte de juiste keuze'
Nieuws

The Last of Us-bedenker: 'Joel maakte de juiste keuze'

Ontwikkelaar geeft zijn mening over het einde van de eerste game

The Last of Us-ontwikkelaar Neil Druckmann heeft zich voor het eerst uitgesproken over een belangrijk plotpunt uit de gamereeks: wat hem betreft heeft Joel "de juiste keuze gemaakt".

Let op: Hierna volgen grote spoilers voor de eerste The Last of Us-game en het eerste seizoen van de gelijknamige HBO-serie.

In The Last of Us wordt het meisje Ellie naar een groep genaamd de Fireflies gebracht. Ellie is namelijk immuun voor een virus dat de gehele mensheid treft. De Fireflies zijn van plan om Ellie te opereren om er zo achter te komen of er een medicijn voor het virus gemaakt kan worden, maar zijn wel genoodzaakt haar te doden. Joel, de man waarmee Ellie de reis naar de Fireflies heeft afgelegd, besluit op het laatste moment echter de Fireflies te doden, Ellie te redden en haar zodra ze wakker wordt uit haar narcose te vertellen dat ze niets voor de mensheid kon betekenen.

Dit einde van The Last of Us heeft al jaren discussie bij gamers opgeleverd - heeft Joel de juiste keuze gemaakt? Regisseur Neil Druckmann heeft nu tegen IGN verteld dat hij van mening is dat Joel dat inderdaad heeft gedaan. "Ik geloof dat Joel de juiste keuze maakte. Als ik Joel was geweest, hoop ik dat ik ook zou kunnen doen wat hij deed om mijn 'dochter' te redden."

Craig Mazin, die samen met Druckmann de HBO-verfilming runt, geeft iets meer nuance. Ook hij geeft aan dat hij waarschijnlijk hetzelfde zou doen. "Maar ik zou graag denken dat ik het niet zou doen. Dat is ook juist het interessante moraal van het verhaal. En daarom is het einde van de eerste game zo spraakmakend en geweldig."

Het tweede seizoen van The Last of Us verfilmt het in 2020 verschenen The Last of Us: Part 2, dat zich vier jaar na de eerste game afspeelt. In de serie zit er echter vijf jaar tussen het eerste en tweede seizoen. De game wordt in ieder geval opgedeeld in meerdere seizoenen, al is nog niet bekend hoeveel precies. Het tweede seizoen bestaat uit zeven afleveringen. De eerste aflevering verschijnt op 14 april op HBO Max.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!