Google Stadia-techniek niet meer beschikbaar voor derde partijen
Nieuws

Google Stadia-techniek niet meer beschikbaar voor derde partijen

Derde partijen kunnen inmiddels ook geen beroep meer doen op de techniek achter Google Stadia.

Dat meldt gamejournalist Stephen Totilo. Bij het sluiten van de streamingdienst sprak Google nog uit dat geïnteresseerde derde partijen nog wel gebruik konden maken van de techniek, maar dat is inmiddels niet meer zo. "Google biedt haar Stadia-stijl gamestreaming niet aan klanten aan", schrijft Totilo op Twitter. "Het heeft dat wel aangeboden bij wat zakelijke deals (zoals het streamen van een Batman-game naar AT&T 5g-gebruikers), maar dat is voorbij."

"We bieden die streamingoptie niet meer aan, omdat het aan Stadia zelf was gekoppeld", vertelt Jack Buser van Google aan Totilo. "Dus helaas, toen we besloten om niet door te gaan met Stadia, konden wat dat soort aanbiedingen ook niet meer doen."

Google kondigde in september 2022 aan te stoppen met de gamedienst. In een blogpost meldde het bedrijf dat Stadia niet het gewenste aantal spelers trekt, al werden precieze cijfers niet genoemd. Google heeft gedupeerde spelers hun geld voor aankopen via de service teruggegeven. Spelers die games en uitbreidingen, de Stadia-controller, de Founders Edition en de Premiere Edition kregen daarvoor het aankoopbedrag terug.

De Stadia-controller is inmiddels via Bluetooth op pc te gebruiken. Daar heeft Google een speciale 'self-serve tool' voor uitgegeven. Voorheen kon de controller enkel via usb of wifi worden gebruikt. Bluetoothondersteuning was een grote wens van de Stadia-community. 

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gex Trilogy verschijnt aankomende zomer
Nieuws

Gex Trilogy verschijnt aankomende zomer

Game komt naar Switch, PS5, Xbox Series en pc

Gex Trilogy komt in de loop van aankomende zomer uit op consoles en pc.

Dat kondigde uitgever Limited Run Games aan. Een precieze releasedatum is er nog niet, maar wel duidelijk is dat het spel op Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc verschijnt.

Gex Trilogy bevat de platformers Gex, Gex: Enter the Gecko en Gex 3: Deep Cover Gecko. De games kwamen oorspronkelijk uit op de eerste PlayStation, al verscheen het eerste spel ook op pc, Sega Saturn en 3DO, en kwamen de vervolgen ook naar Nintendo 64 en Game Boy Color.

De Gex-games staan naast de 3D-platformactie vooral bekend om de aanwezig humor. Gex zet regelmatig popcultuur uit de jaren negentig te kakken, en is zelf een soort persiflage op James Bond. Hieronder kan een nieuwe trailer worden bekeken.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe The Alters-trailer legt de nadruk op samenwerken
Nieuws

Nieuwe The Alters-trailer legt de nadruk op samenwerken

Game komt ergens later dit jaar naar pc, PS5 en Xbox Series-consoles

Er is een nieuwe trailer van The Alters uitgebracht, waarin het hoofdpersonage van de game en zijn klonen de game spelen.

The Alters is namelijk een scifi-game waarin hoofdpersoon Jan Dolski als enige een crash op een buitenaardse planeet overleeft. In zijn eentje lukt het hem niet om de basis draaiende te houden, maar hij vindt een grondstof waarmee hij zichzelf kan klonen. De klonen zijn niet helemaal hetzelfde als hij: ze hebben ergens in zijn leven een andere keuze gemaakt, waardoor hun levensverhaal zich afsplitste van de 'echte' Jan.

Dit concept wordt op een originele wijze in deze nieuwe trailer verwerkt: samen met zijn klonen probeert Jan de game te spelen. Daarmee wordt ook meteen duidelijk gemaakt hoe zijn klonen een andere persoonlijkheid hebben.

The Alters verschijnt op een nog onbekend moment voor pc (Steam, Epic Games Store, GOG en Microsoft Store), PlayStation 5, Xbox Series en Xbox Game Pass. Ook is er een demo beschikbaar. De game werd begin dit jaar nog uitgesteld naar ergens later dit jaar.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!