Google Stadia-techniek niet meer beschikbaar voor derde partijen
Nieuws

Google Stadia-techniek niet meer beschikbaar voor derde partijen

Derde partijen kunnen inmiddels ook geen beroep meer doen op de techniek achter Google Stadia.

Dat meldt gamejournalist Stephen Totilo. Bij het sluiten van de streamingdienst sprak Google nog uit dat geïnteresseerde derde partijen nog wel gebruik konden maken van de techniek, maar dat is inmiddels niet meer zo. "Google biedt haar Stadia-stijl gamestreaming niet aan klanten aan", schrijft Totilo op Twitter. "Het heeft dat wel aangeboden bij wat zakelijke deals (zoals het streamen van een Batman-game naar AT&T 5g-gebruikers), maar dat is voorbij."

"We bieden die streamingoptie niet meer aan, omdat het aan Stadia zelf was gekoppeld", vertelt Jack Buser van Google aan Totilo. "Dus helaas, toen we besloten om niet door te gaan met Stadia, konden wat dat soort aanbiedingen ook niet meer doen."

Google kondigde in september 2022 aan te stoppen met de gamedienst. In een blogpost meldde het bedrijf dat Stadia niet het gewenste aantal spelers trekt, al werden precieze cijfers niet genoemd. Google heeft gedupeerde spelers hun geld voor aankopen via de service teruggegeven. Spelers die games en uitbreidingen, de Stadia-controller, de Founders Edition en de Premiere Edition kregen daarvoor het aankoopbedrag terug.

De Stadia-controller is inmiddels via Bluetooth op pc te gebruiken. Daar heeft Google een speciale 'self-serve tool' voor uitgegeven. Voorheen kon de controller enkel via usb of wifi worden gebruikt. Bluetoothondersteuning was een grote wens van de Stadia-community. 

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Donkey Kong-kampioen Billy Mitchell wint in smaadzaak
Nieuws

Donkey Kong-kampioen Billy Mitchell wint in smaadzaak

Australische YouTuber Karl Jobst moet schadevergoeding betalen

Billy Mitchell, de voormalige recordhouder in Donkey Kong, heeft een rechtszaak gewonnen van de Australische YouTuber Karl Jobst. De rechter bepaalde dat er sprake was van smaad.

Jobst claimde in meerdere YouTube-video's dat Mitchell vals had gespeeld om de hoogste highscore in Donkey Kong te behalen. Mitchell verzet zich al jaren tegen dergelijke claims. Jobst claimde in zijn video's ook dat YouTuber Ben Smith (Apollo Legend) zelfmoord pleegde omdat Mitchell in 2020 een rechtszaak van hem won.

Mitchell klaagde Jobst aan voor smaad en heeft van rechter Ken Barlow in Brisbane gelijk gekregen. Jobst moet Mitchell 300.000 Australische dollar (173.881,50 euro) in schadevergoeding betalen, en nog eens 50.000 Australische dollar voor een andere video waarin Jobst de spot dreef met Mitchells aanklacht.

Jobst verontschuldigde zich op social media richting zijn fans. Sommigen van hen hebben meebetaald aan de kosten verbonden aan de rechtszaak. "De rechter achtte Billy een geloofwaardige getuige en geloofde alles. Vanaf dat moment kon ik niets meer doen om mijzelf te redden. Ik ga mijn opties overwegen." Mitchell gaf op social media aan "van de geur van winst in de avond te houden" en bedankte iedereen die hem steunde.

Mitchell werd vooral bekend in de jaren tachtig en negentig dankzij highscores in games als Donkey Kong en Pac-Man. In de documentaire The King of Kong: A Fistful of Quarters werd hij afgeschilderd als de aardsvijand van Steve Wiebe, de de highscore van Mitchell probeerde te verslaan. Tegenwoordig heeft Robbie Lakeman de hoogste score in Donkey Kong.

View post on X
View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
PlayStation Plus Essential-games van april nu te claimen
Nieuws

PlayStation Plus Essential-games van april nu te claimen

Met Robocop: Rogue City, The Texas Chain Saw Massacre en meer

Mensen kunnen vanaf vandaag de PlayStation Plus Essential-games van april claimen.

Zoals vorige week werd bekendgemaakt, gaat het om drie spellen, waaronder Robocop: Rogue City. Die game verscheen oorspronkelijk in het najaar van 2023 en werd goed ontvangen door critici en fans. In de first-person game moeten spelers als de robotagent de straten van Old Detroit misdaadvrij houden. De game is alleen op PlayStation 5 speelbaar.

De andere games die nu geclaimd kunnen worden zijn The Texas Chain Saw Massacre (PS5 en PS4) en Digimon Story: Cyber Sleuth - Hacker's Memory (voor PS4, maar ook op PS5 speelbaar). Alle drie de games kunnen tot 5 mei door alle PlayStation Plus-leden geclaimd worden. Hieronder zijn meer beelden van alle drie de games te zien.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!