Gerucht: Sony wil Alan Wake-ontwikkelaar Remedy kopen
Gamer.nl
Nieuws

Gerucht: Sony wil Alan Wake-ontwikkelaar Remedy kopen

Sony is volgens bronnen van nieuwswebsite Push Square een bod aan het voorbereiden op de Alan Wake-ontwikkelaar Remedy Entertainment. Het bedrijf wil wellicht Alan Wake 2 exclusief naar de PlayStation 5 brengen.

Vorige week werd bekendgemaakt dat Sony meer exclusieve games wil lanceren, wanneer de PlayStation 5 wordt uitgebracht. Om dit te bereiken en te kunnen concurreren met het groeiende aantal studio's van Microsoft, wil Sony volgens geruchten een aantal ontwikkelaars overnemen. Nieuwswebsite Push Square zegt nu dat Sony interesse heeft in het aanschaffen van Remedy Entertainment, de ontwikkelaar achter de Max Payne- en Alan Wake-franchises.

Shuhei Yoshida, de president van Sony Worldwide Studios, heeft recentelijk een bezoek gebracht aan het kantoor van Remedy in Finland. Push Square zegt bovendien van verschillende bronnen gehoord te hebben dat Sony een bod op de studio aan het voorbereiden is.

Of Remedy daadwerkelijk open staat voor een overname door Sony, is onzeker. Ondanks de samenwerking met Microsoft tussen 2006 en 2016, is de ontwikkelaar van Max Payne, Alan Wake, Quantum Break en Control namelijk altijd onafhankelijk geweest. Sinds de laatste paar jaar is de studio bovendien snel aan het uitbreiden. Zo is Remedy in 2017 de beurs opgegaan en is de ontwikkelaar vorig jaar verhuisd naar een groter kantoorgebouw.

Eerder deze week werd nog bekendgemaakt dat de uitgeversrechten van Alan Wake terug zijn bij Remedy, nadat deze hiervoor in het bezit waren van Microsoft. Nu Remedy de rechten heeft tot zowel het intellectueel eigendom van de franchise als het uitgeven hiervan, is de weg vrij voor een potentieel vervolg op de serie. Sony wil hier wellicht op inspelen door Alan Wake 2 exclusief naar de PlayStation 5 te brengen.

Niet alleen Remedy, maar ook Bluepoint Games, Housemarque, Insomniac Games, Kojima Productions en Supermassive Games worden door Push Square genoemd als potentiële kandidaten om overgenomen te worden Sony. Housemarque, de ontwikkelaar bekend van Super Stardust HD, Nex Machina en Resogun, is net zoals Remedy recentelijk bezocht door de Sony-president.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Alfatest van Bungie's Marathon was per ongeluk al speelbaar
Gamer.nl
Nieuws

Alfatest van Bungie's Marathon was per ongeluk al speelbaar

Er werd zelfs gameplay gestreamd

De alfatest van nieuwe Bungie-game Marathon was per ongeluk te vroeg speelbaar voor sommige mensen.

De eerder aangekondigde test voor de game gaat officieel vanavond om 19:00 uur Nederlandse tijd van start, maar sommige uitgenodigde Xbox-eigenaren kregen per ongeluk al eerder toegang. Iemand heeft zelfs kort een stream van de gameplay online geplaatst.

Bungie kwam echter relatief snel achter de fout en haalde te alfatest weer offline. Volgens community manager Cozmo is Bungie blij "dat mensen van hun eerste potjes genomen".

De sci-fi PVP extraction-shooter Marathon laat spelers in de huid kruipen van cybernetische huurmoordenaars bekend als Runners, die een verloren kolonie op de planeet Tau Ceti IV verkennen en jacht maken op rijkdom en faam. Spelers kunnen de game ook zonder een volledige squad spelen, al maakt dit het spel wel uitdagender.

Marathon komt op 23 september naar PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc. Op andere platforms buiten PlayStation is geen PlayStation Network-account vereist. Een prijs is nog niet bekend, al gaan er geruchten over 40 dollar. Wel is bevestigd dat het spel niet free-to-play, maar ook niet 'full priced', wordt. De game bevat op release drie maps en zes speelbare Runners.

In de jaren negentig, nog voordat het bedrijf opgekocht werd door Microsoft en de studio Halo: Combat Evolved uitbracht voor Xbox, timmerde Bungie al aan de weg met de Marathon-games - first person shooters met een futuristisch tintje. Inmiddels is Bungie al enkele jaren eigendom van PlayStation.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Kingdom Come: Deliverance 2-regisseur wil met AI meer games maken
Gamer.nl
Nieuws

Kingdom Come: Deliverance 2-regisseur wil met AI meer games maken

Hij hoopt dat kunstmatige intelligentie een ondersteunende rol krijgt en niet werknemers vervangt

Daniel Vávra, de regisseur van Kingdom Come: Deliverance 2, hoopt dat kunstmatige intelligentie er voor zorgt dat hij meer games kan ontwikkelen gedurende zijn carrière.

Aan The Game Business meldde de regisseur van beide Kingdom Come-spellen dat hij serieuze gezondheidsproblemen van de stress die bij gameontwikkeling komt kijken heeft gekregen, en dat hij het daarom echt wat rustiger aan moet doen.

"Het irriteert mij enorm dat het maken van games zoveel tijd kost, want ik heb meer ideeën dan dat ik tijd heb", aldus Vávra. "Er zijn een aantal projecten die ik graag op mij zou nemen. En ik zou mij er graag op voorbereiden zodat het niet zo chaotisch verloopt. Ik hoop dat de AI-revolutie hiermee gaat helpen - dat we in de toekomst niet vervangen worden door AI, maar dat het ons helpt zodat veel dingen makkelijker en sneller gedaan kunnen worden."

Vávra vervolgt: "Het zou geweldig zijn als dat gaat lukken. Ik heb een aantal grote ideeën die veel tijd en voorbereiding gaan kosten. (...) Het zijn projecten die wat mij betreft minstens zoveel potentie als Kingdom Come: Deliverance hebben."

Het gebruik van AI zorgt wereldwijd voor veel ophef, ook binnen de game-industrie. Sommige mensen verliezen hun baan door de implementatie van kunstmatige intelligentie. Acteurs binnen de game-industrie staken via vakbond SAG-AFTRA zelfs om het gebruik van AI. Tegelijkertijd maken steeds meet bedrijven gebruik ervan.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!