De aankomende nieuwe Metro-game die in ontwikkeling is, wordt hevig beïnvloed door de Russische invasie van Oekraïne.
Dat heeft ontwikkelaar 4A Games gemeld in een blogpost naar aanleiding van het vijftienjarige jubileum van de Metro-gamefranchise. De nieuwe Metro-game is al enkele jaren in ontwikkeling. Aangezien 4A Games afkomstig is uit Kiev, Oekraïne - en later naar Malta is verhuisd - zal de game hevig beïnvloed zijn door de Russische invasie. "Deze invasie heeft veranderd hoe we het verhaal van de volgende Metro-game willen vertellen. Voor vele ontwikkelaars in Oekraïne werd kunst een reden om te leven, en we gebruiken de ervaringen om een duisterder verhaal te vertellen."
De ontwikkelaar vervolgt: "De afgelopen drie jaar zijn conflicten, de strijd om macht, de gruwelen van tirannie en de prijs van vrijheid onderdeel van ons dagelijks leven geworden. We leven en werken nog altijd gedurende deze tijd van oorlog, en dat vormt dan ook onvermijdelijk de games die we maken."
"Metro was altijd al een keihard, politiek, emotioneel anti-oorlogsverhaal. Je kunt er van op aan dat deze thema's intact blijven dankzij onze aanhoudende samenwerking met bedenker, auteur en activist Dmitry Glukhovsky." De schrijver van de Metro-boeken wordt gezocht door Russische autoriteiten nadat hij zich negatief uitsprak over de invasie van Oekraïne.
Metro 2033 kan vanwege het jubileum nu tijdelijk gratis geclaimd worden. De game kan tot morgen 18:00 uur Nederlandse tijd gratis geclaimd worden via Steam, GOG en Xbox. Ontwikkelaar 4A Games bedankt fans van de reeks voor hun passie en heeft tevens een video uitgebracht. "Gedurende dit jaar zullen er meer evenementen, deals en feestelijke content volgen op de socialmediakanalen van Metro."