Celeste-uitbreiding bevat nieuw verhaalhoofdstuk
Gamer.nl
Nieuws

Celeste-uitbreiding bevat nieuw verhaalhoofdstuk

De opkomende uitbreiding van Celeste gaat meer content bevatten dan werd gedacht. Naast de al aangekondigde levels, krijgt het spel ook een nieuw stuk verhaal en meer muziek.

In december werd bekendgemaakt dat Celeste een uitbreiding krijgt. Matt Thorson, de ontwikkelaar van het platformspel, zei te werken aan een aantal 'afscheidslevels', welke in het eerste deel van 2019 moesten verschijnen. Thorson heeft nu onthuld dat de uitbreiding, naast de nieuwe levels, nog meer content gaat bevatten.

Op Twitter zegt Thorson dat het script voor Chapter 9 van Celeste deze week wordt afgerond. Oorspronkelijk waren er geen plannen om verder te bouwen op het verhaal van het spel, maar met de opkomende uitbreiding gebeurt dit dus alsnog. Ook Lena Raine, die de muziek van Celeste heeft gecomponeerd, zegt op Twitter te werken aan de Celeste-uitbreiding. Het was de bedoeling om vier nieuwe nummers te schrijven voor deze uitbreiding, maar volgens Raine zijn dit er een stuk meer geworden.

De Celeste-uitbreiding stond eerst gepland om uitgebracht te worden op 25 januari, exact een jaar na de lancering van het spel. De uitbreiding werd echter uitgesteld en heeft tot nu toe nog geen nieuwe releasedatum gekregen. Wel maakte Thorson al meer details bekend over de uitbreiding. Zo bestaat de nieuwe content uit één doorlopend hoofdstuk zonder B-Side, en spelen de levels zich af na de huidige moeilijkste levels in het spel. Bovendien is de uitbreiding gratis op alle platformen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nintendo: 'Ontwikkelaars vroegen om digitale triggers op Switch 2-controllers'
Gamer.nl
Nieuws

Nintendo: 'Ontwikkelaars vroegen om digitale triggers op Switch 2-controllers'

Daarom zou er niet voor analoge triggers gekozen zijn

De Joy-Cons en Pro Controller voor Nintendo Switch 2 hebben geen analoge, maar digitale triggers. Volgens Nintendo is hier voor gekozen omdat veel ontwikkelaars daar om vroegen.

Dat meldden Nintendo-topmannen in een interview met VentureBeat. Bij analoge triggers registreert de controller hoever de trigger wordt ingedrukt - bijvoorbeeld om te bepalen hoeveel gas er wordt gegeven in racespellen - terwijl digitale triggers elke beweging als dezelfde input registreren.

Setsuya Sasaki, de technical director van de Switch 2: "Er waren een hoop, laten we zeggen, kieskeurige ontwikkelaars die om (digitale triggers) vroegen. Daarom hebben we daar voor gekozen."

Switch 2-producent Kouichi Kawamoto vult aan: "Er zitten zowel voor- als nadelen aan analoge knoppen. Je verliest wat momentum wanneer ze analoog zijn. We overwogen het en besloten dat directe input een betere optie zou zijn."

Overigens had de GameCube-controller wel analoge triggers. Games als F-Zero GX en Super Mario Sunshine maken hier gebruik van. Het is echter niet noodzakelijk om de games te kunnen spelen. Op de Switch 2 komen via Nintendo Switch Online GameCube-spellen beschikbaar. De Switch 2 is vanaf 5 juni verkrijgbaar.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Sifu-makers brengen voetbalgame Rematch op 19 juni uit
Gamer.nl
Nieuws

Sifu-makers brengen voetbalgame Rematch op 19 juni uit

Een open bèta gaat op 18 april van start

Rematch, de nieuwe voetbalgame van Sifu-ontwikkelaar Sloclap, komt op 19 juni uit.

Dat werd gisteren aangekondigd. Naast een standaardeditie van 30 dollar (prijs in euro's nog onbekend) komt er ook een Pro-editie van 40 dollar en Elite-editie van 50 dollar uit met drie dagen eerder toegang en andere extra's. Op 18 april begint daarnaast een open bèta - mensen kunnen zich hier registreren.

De online multiplayergame Rematch bestaat uit potjes van vijf tegen vijf spelers en plaats de camera achter de voetballer die spelers besturen. De wedstrijden spelen zich dan ook af in kleinere stadions.

Een uniek detail van het spel is dat spelers geen overtredingen of buitenspel kunnen maken; alles is toegestaan. Omdat spelers maar één voetballer besturen, kan er continu geschakeld worden van positie op het veld. Verder valt de grafische stijl van Rematch op - een vergelijkbare cartooneske stijl als Sifu.

Rematch komt naar pc (via Steam), PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Sloclap belooft dat er na release seizoensgebonden content wordt toegevoegd, waaronder cosmetische items en nieuwe modi.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!