Blizzard onthult systeemeisen van Diablo 4
Nieuws

Blizzard onthult systeemeisen van Diablo 4

Er zijn vier verschillende graphics-settings

Blizzard heeft laten weten wat de systeemeisen van de uiteindelijke versie van Diablo 4 op pc zijn.

Het bedrijf laat daarbij weten dat Diablo 4 op systemen die minder krachtig dan de aanbevolen specificaties zijn, maar dat dit de speelervaring wel "significant kan verminderen".

Minimale systeemeisen - game draait in 1080p native / 720p render, lage graphics-settings, 30 fps:

  • OS: 64-bit Windows 10 versie 1909 of nieuwer

  • Processor: Intel Core i5-2500K of AMD FX-8350

  • Geheugen: 8 GB RAM

  • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 of AMD Radeon R9 280

  • DirectX: Versie 12

  • Opslag: SSD met 90 GB aan vrije schijfruimte

  • Internet: breedband

Medium systeemeisen - game draait in 1080p, medium graphics-settings, 60 fps:

  • OS: 64-bit Windows 10 versie 1909 of nieuwer

  • Processor: Intel Core i5-4670K of AMD Ryzen 1300X

  • Geheugen: 16 GB RAM

  • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970 of AMD Radeon RX 470

  • DirectX: Versie 12

  • Opslag: SSD met 90 GB aan vrije schijfruimte

  • Internet: breedband

Hoge systeemeisen - game draait in 1080p, hoge graphics-settings, 60 fps:

  • OS: 64-bit Windows 10 versie 1909 of nieuwer

  • Processor: Intel Core i7-8700K of AMD Ryzen 2700X

  • Geheugen: 16 GB RAM

  • Graphics: NVIDIA GeForce RTX 2060 of AMD Radeon RX 5700 XT

  • DirectX: Versie 12

  • Opslag: SSD met 90 GB aan vrije schijfruimte

  • Internet: breedband

Ultra systeemeisen - game draait in 4k, ultra graphics-settings, 60 fps:

  • OS: 64-bit Windows 10 versie 1909 of nieuwer

  • Processor: Intel Core i7-8700K of AMD Ryzen 7 2700X

  • Geheugen: 32 GB RAM

  • Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3080; NVIDIA GeForce RTX 40 Series voor volledige ondersteuning van DLSS3 of AMD Radeon RX 6800 XT

  • DirectX: Versie 12

  • Opslag: SSD met 90 GB aan vrije schijfruimte

  • Internet: breedband

Bovenstaande specificaties gelden ook voor de Server Slam, de aankomende derde bèta die van 12 tot en met 14 mei wordt gehouden. Iedereen kan de game dan uitproberen. Blizzard ziet het liefst zoveel mogelijk spelers verschijnen om uit te testen of de servers het aankunnen. De bèta begint op 12 mei om 21:00 uur Nederlandse tijd en eindigt op 14 mei om 21:00 uur.

Diablo 4 komt op 6 juni uit op pc, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S en Xbox One, al krijgen mensen met een reservering vier dagen eerder toegang.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
NetEase zou van plan zijn diverse studio's buiten China te sluiten
Nieuws

NetEase zou van plan zijn diverse studio's buiten China te sluiten

Amerikaanse Marvel Rivals-ontwikkelaar al ontslagen, deel van Liquid Swords ook

Het uit China afkomstige NetEase - onder andere bekend van Marvel Rivals - zou van plan zijn om meer dan twaalf ontwikkelstudio's te sluiten.

Dat blijkt uit een reportage op Game File, de betrouwbare nieuwsbrief van gamejournalist Stephen Totilo. Eerder deze week werd de Amerikaanse tak van NetEase dat meehielp aan de ontwikkeling van Marvel Rivals al ontslagen. Daarnaast vielen er ontslagen bij het door NetEase gefinancierde Liquid Swords, de nieuwe studio van een van de oprichters van de Just Cause-ontwikkelaar.

Dit zou volgens Totilo nog maar het topje van de ijsberg zijn. Hij claimt dat meer dan een dozijn studio's mogelijk worden gesloten of verkocht, en dan met name de studio's van het bedrijf die buiten China gevestigd zijn. Dit zou een bewuste strategie zijn van het bedrijf om minder focus op deze teams buiten zijn thuisland te creëren.

NetEase is een van de grootste gamebedrijven ter wereld. NetEase heeft de afgelopen jaren samen met gerenommeerde ontwikkelaars overal ter wereld nieuwe gamestudio's opgericht, en het lijkt er dus op dat sommige van deze studio's nu dreigen gesloten of verkocht te worden.

Zo heeft NetEase geïnvesteerd in Rebel Wolves, een studio bestaande uit voormalige ontwikkelaars van CD Projekt Red waar men aan Blood of Dawnwalker werkt. Met Dragon Quest-Ryutaro Ichimura werd PinCool opgericht, het bedrijf kocht Heavy Rain- en Detroit: Become Human-studio Quantic Dream, Like a Dragon-bedenker Toshihiro Nagoshi opende met NetEase Nagoshi Studio en No More Heroes-ontwikkelaar Grasshopper Manufacture werd gekocht. Het is maar een kleine greep in de investeringen en aankopen die het Chinese bedrijf de afgelopen jaren heeft gedaan.

Ondanks de geruchten onthulde NetEase deze week recordcijfers voor het afgelopen kwartaal. Er werd een stijging van 1,5 procent aan omzet op het gebied van games en services waargemaakt ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Die omzet stond het afgelopen kwartaal op 2,9 miljard dollar. Marvel Rivals heeft inmiddels 40 miljoen spelers.

Overigens claimt Bloomberg in een artikel over NetEase-CEO William Ding dat hij overwoog Marvel Rivals te annuleren voor release. Ding zou het niet hebben zien zitten om Disney te betalen voor de rechten op Marvel-personages. Ook werd besproken of het mogelijk was om de superhelden voor zelfbedachte personages te vervangen. NetEase zelf ontkent deze claims en claimt sinds 2017 een nauwe samenwerking met Marvel te hebben.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe regisseur voor aankomende Street Fighter-film gevonden
Nieuws

Nieuwe regisseur voor aankomende Street Fighter-film gevonden

De première staat gepland op 20 maart 2026

De live-action Street Fighter-film die eerder al werd aangekondigd heeft een nieuwe regisseur, namelijk Kitao Sakurai.

Dat meldt The Hollywood Reporter. Sakurai is vooral bekend van de in 2021 verschenen Netflix-film Bad Trip met komediant Eric André in de hoofdrol. Sakurai regisseerde ook The Eric André Show. Verder heeft hij enkele afleveringen van de Twisted Metal-televisieserie geregisseerd.

Hij neemt het stokje over van Danny en Michael Philippou, twee broers uit Australië die afgelopen jaar de film niet meer bleken te kunnen regisseren vanwege een mismatch in planning.

Concrete details over de live-action film zijn er nog niet. Wel zou de eerder aangekondigde premièredatum van 20 maart 2026 nog haalbaar zijn. Capcom, de ontwikkelaar en uitgever van de gamereeks, is wel betrokken bij de verfilming.

Er zijn al vaker (animatie)films gebaseerd op Street Fighter uitgekomen. Een van de bekendere voorbeelden is de in 1994 verschenen gelijknamige film met Jean-Claude van Damme als Guile en wijlen Raúl Juliá als M. Bison. In 2009 verscheen Street Fighter: The Legend of Chun-Li, met Kristin Kreuk als Chun-Li.

De meest recente game in de fighterreeks is Street Fighter 6, dat beschikbaar is op PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S en pc. Tom Kerkhof beloonde de game met een 9: "Door de gelikte presentatie, inventieve besturing en de uitgebreidste singleplayer-ervaring die de franchise ooit heeft gehad, is Street Fighter 6 toegankelijker dan ooit. Het spel oogt geweldig en speelt zelfs nog beter. Dit is zonder twijfel een van de leukste vechtspellen van de afgelopen tijd – en daarmee ook een van de beste delen uit de reeks."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!