Blizzard niet aanwezig op Gamescom dit jaar
Nieuws

Blizzard niet aanwezig op Gamescom dit jaar

Blizzard is dit jaar niet aanwezig op Gamescom, omdat het bedrijf zich wil focussen op de huidige games en toekomstige projecten. Ook vertelt Blizzard dat er meer informatie wordt gedeeld over nieuwe projecten, wanneer de tijd rijp is.

Eind augustus vindt Gamescom plaats in Keulen, Duitsland. Gamescom is een van de grootste gamebeurzen ter wereld en trok vorig jaar maar liefst 370.000 bezoekers uit 114 landen. Blizzard heeft nu bekendgemaakt dat het dit jaar niet aanwezig is tijdens het evenement. Sinds het ontstaan van Gamescom in 2009 had het bedrijf tot nu toe nog geen enkele editie van de gamebeurs gemist.

In een blogpost op de website van Blizzard zegt het bedrijf voor het eerst afwezig te zijn tijdens Gamescom, omdat het zich dit jaar wil richten op de ontwikkeling van de huidige games en toekomstige projecten. Blizzard verzekert wel dat Gamescom een belangrijk evenement blijft en dat het bedrijf ernaar uitkijkt om in de toekomst terug te keren naar de gamebeurs. Bovendien zal het nog steeds mogelijk zijn om merchandise van de Blizzard-games aan te schaffen op Gamescom.

Blizzard vertelt in de blogpost dat er meer informatie wordt gedeeld over nieuwe projecten, wanneer de tijd rijp is. Er is nog niet bekend over wat voor projecten dit gaat, maar we weten wel dat het bedrijf momenteel werkt aan Warcraft 3: Reforged, een remaster van de klassieke rts-game die in 2019 moet verschijnen. Ook is Diablo Immortal, het mobiele vervolg op Diablo 2 dat tot veel kritiek en onvrede leidde, in ontwikkeling. De laatste franchise van Blizzard dateert alweer van 2016, toen Overwatch werd gelanceerd.

Vorige week maakte Blizzard nog bekend dat de jaarlijkse Blizzcon-beurs dit jaar plaatsvindt op 1 en 2 november. Er is echter nog geen informatie gegeven over wat er kan worden verwacht op de beurs.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nier-jubileumlivestream wordt op 19 april uitgezonden
Nieuws

Nier-jubileumlivestream wordt op 19 april uitgezonden

Fans hopen op de aankondiging van een nieuw deel

Op 19 april wordt er een speciale livestream uitgezonden om te vieren dat de Nier-franchise vijftien jaar bestaat.

Vijftien jaar geleden kwam namelijk de eerste Nier uit. Op 19 april om 10:00 uur 's ochtends Nederlandse tijd wordt daar bij stilgestaan gedurende een livestream. Daarin wordt onder andere een miniconcert met muziek uit de game uitgezonden, alsmede de laatste info over aankomende evenementen en merchandise gerelateerd aan de franchise. Ook zullen de ontwikkelaars met elkaar in gesprek gaan.

De Nier-franchise bestaat uit meerdere games, waaronder debuuttitel Nier Replicant waar verschillende versies en heruitgaven van zijn verschenen en vervolg Nier Automata. Ook is er in 2021 een mobiele game in de vorm van Nier Reincarnation verschenen, maar die is al offline gehaald.

Overigens meldde Nier-producent Yosuke Saito vorig jaar dat hij weer wil samenwerken met Nier-regisseur Yoko Taro en Nier-componist Keiichi Okabe. "Ik praat er al een tijdje over dat ik weer iets met Yoko en Okabe wil doen. Ik kan in de nabije toekomst iets concreter zijn, dus wordt vervolgd. Het zou Nier kunnen zijn, het zou Nier niet kunnen zijn (lacht). Dat is het enige wat ik er op dit moment over kan zeggen."

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Avowed was bijna een 'multiplayer-Skyrim' geworden
Nieuws

Avowed was bijna een 'multiplayer-Skyrim' geworden

De ontwikkeling van de game is tweemaal herstart

De eerder deze week uitgekomen singleplayer-rpg Avowed had bijna een focus op multiplayergameplay gehad.

Dat laat regisseur Carrie Patel weten aan Bloomberg. De game werd in eerste instantie een "multiplayer-Skyrim" genoemd, maar in 2021 ging de ontwikkeling volledig op de schop. Voor die tijd werd het spel als een multiplayergame ontwikkeld. Sterker nog: de ontwikkeling van de game is in totaal twee keer volledig herstart.

Patel onthult ook dat er bij Obsidian behoefte is aan eventuele vervolgen op of dlc voor Avowed. "Nu we deze geweldige spelwereld hebben gebouwd, en het ontwikkelteam ook hebben laten wennen aan deze content en gameplay in deze wereld, zou ik er graag meer van zien."

Avowed is nu verkrijgbaar voor Xbox Series X en S en pc en staat ook op Xbox Game Pass. Ron Vorstermans beloonde het spel met een 9 in zijn review: "Het schrijfwerk is fenomenaal, het vechten vloeit als een actiegame, de spelwereld is iedere vierkante centimeter waard en zelfs de kleinste verhaaltjes zijn memorabel. Avowed is misschien geen grensverleggende, dynamische rpg, maar weet precies waar het goed in is, en zet daar met volle overtuiging op in. Het resultaat is de beste Microsoft-rpg van de afgelopen jaren."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!