Bernie Sanders voorstander van verenigen game-industrie
Nieuws

Bernie Sanders voorstander van verenigen game-industrie

Amerikaans presidentskandidaat Bernie Sanders zegt op Twitter een voorstander te zijn van het verenigen van de game-industrie in een vakbond.

Bernie Sanders, bekend Amerikaans politicus en kandidaat voor de presidentsverkiezingen in 2020, heeft op Twitter zijn mening gedeeld over het vormen van een vakbond in de game-industrie. In het bericht zegt hij een voorstander te zijn van het verenigen van de werknemers. Dit is opvallend, omdat het niet vaak voorkomt dat een groot politicus openlijk uitspraken doet over de game-industrie.

De game-industrie heeft vorig jaar een omzet gedraaid van 43 miljard dollar. Volgens Sanders verdienen de werknemers die hiervoor verantwoordelijk zijn het dan ook om collectief te kunnen onderhandelen als onderdeel van een vakbond. Hij noemt hierbij de International Alliance of Theatrical Stage Employees (IATSE) en Game Workers Unite-organisatie als voorbeelden.

Veelgebruikte argumenten voor het vormen van een vakbond zijn de slechte werkomstandigheden van veel werknemers in de game-industrie. Zo zouden ontwikkelaars vaak onderbetaald krijgen, maken ze veel overuren en krijgen ze regelmatig te maken met crunch. Een vakbond kan dit tegengaan, door de werknemers in bescherming nemen en te onderhandelen voor betere werkomstandigheden.

Ook zijn er argumenten tegen het vormen van een vakbond in de game-industrie. Zo zouden de prijzen van games kunnen stijgen, als gevolg van de hogere werknemerskosten voor bedrijven. Ook wordt het moeilijker om werknemers te ontslaan, waardoor er potentieel minder banen beschikbaar zijn in de industrie.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gerucht: Naughty Dog werkt al drie jaar aan onaangekondigde game
Nieuws

Gerucht: Naughty Dog werkt al drie jaar aan onaangekondigde game

Het zou in ieder geval niet om The Last of Us: Part 3 gaan

Naughty Dog, de studio achter The Last of Us en Uncharted, zou al drie jaar een nog onaangekondigde game in ontwikkeling hebben.

Dat claimt insider Daniel Richtman op zijn Patreon (via The Game Post). "Naughty Dog heeft een tweede project in ontwikkeling (niet The Last of Us: Part 3), dat wordt geregisseerd door Shaun Escayg. Het spel is nu drie jaar in ontwikkeling. Escayg is de regisseur van Uncharted: The Lost Legacy en Marvel's Avengers.

Meer details zijn er niet, en het bovenstaande is op moment van schrijven logischerwijs niet officieel bevestigd. Het andere project dat sowieso in ontwikkeling is bij Naughty Dog, is Intergalactic: The Heretic Prophet. De PS5-game zou niet voor 2027 uitkomen, zo werd onlangs geclaimd.

Welke eventuele tweede game Naughty Dog in ontwikkeling zou hebben is op dit moment niet bekend. De insider sluit zoals te lezen valt een derde deel van The Last of Us uit. Onlangs gaf Naughty Dogs Neil Druckmann al aan dat spelers niet per se hoeven te rekenen op een derde deel.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Legend of Zelda-film draait vanaf 26 maart 2027 in de bioscoop
Nieuws

The Legend of Zelda-film draait vanaf 26 maart 2027 in de bioscoop

Maze Runner-regisseur Wes Ball regisseert de film

De live-action The Legend of Zelda-film gaat wereldwijd op 26 maart 2027 in première

Dat heeft Nintendo vandaag aangekondigd in de gisteren verschenen Nintendo Today-app, waarop het allerlei nieuws rondom diens consoles en games deelt. Vandaag werd dus de premièredatum van de Zelda-film gedeeld via de app. Naast de datum werd geen verdere informatie gegeven.

Nintendo kondigde in 2023 aan dat het bedrijf samen met producent Avi Arad - vooral bekend van de Spider-Man-films - werkt aan een Zelda-film. Sony Pictures distribueert de film wereldwijd en Zelda-bedenker Shigeru Miyamoto is nauw bij het project betrokken. De regie is in handen van Wes Ball, die vooral bekend is van The Maze Runner. Vorig jaar liet hij al weten dat de film "gegrond en echt" moet worden.

De Zelda-franchise ontstond op de NES met The Legend of Zelda en sindsdien zijn er verschillende uiterst succesvolle delen uitgekomen, zoals Ocarina of Time op de Nintendo 64 en Switch-game The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom.

Nintendo bracht eerder samen met Illumination Entertainment de animatiefilm The Super Mario Bros. Movie uit, gebaseerd op Nintendo-mascotte Super Mario. De film was een groot succes.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!