AlphaDream, de studio achter de Mario & Luigi-rpg's, is failliet
Gamer.nl
Nieuws

AlphaDream, de studio achter de Mario & Luigi-rpg's, is failliet

AlphaDream, de studio achter de Mario & Luigi-rpg’s, is failliet. Dit meldt de href="https://japanesenintendo.com/2019/10/02/alphadream-enter-bankruptcy/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Japanese Nintendo-website</a>.

Uit cijfers blijkt dat de omzet het niet haalde bij de schulden die het bedrijf had opgelopen, waardoor AlphaDream de deuren moet sluiten. Op maart 2014 was de omzet zo’n 2,8 miljoen dollar, maar in maart 2018 was de schuld ongeveer 4,3 miljoen dollar.

Voor een hoop mensen komt dit faillissement als een verassing, vooral omdat de ontwikkelaar vorig jaar nog op zoek was naar nieuwe werknemers om te werken aan nieuwe projecten voor onder andere Switch, PlayStation 4 en smartphones.

AlphaDream is sinds 2000 al actiefals game-ontwikkelaar en heette voorheen AlphaStar. Ze zijn onder andere uitgekomen met Koto Battle: Tengai no Moribito (een pokémon-achtige game), Hamtaro en later ook de Mario & Luigi-rpg’s. Hun meest recente game, een re-release van Bowser’s Inside Story, kwam in januari van dit jaar uit.

Hun games zijn op verschillende consoles uitgekomen door de jaren heen, waaronder de Game Boy Color, Nintendo- DS en 3DS. Veel van de vroegere games waren alleen in Japan beschikbaar, maar ook in het Westen waren de Mario & Luigi-rpg’s succesvol.

Veel fans hebben via Twitter hun angst gedeeld over de mogelijke kans dat er geen nieuwe Mario & Luigi-games gaan komen. Ze uiten hun verdriet over het faillissement en hun ervaringen met de games die het bedrijf geleverd heeft. Wat de toekomst brengt voor de Mario & Luigi-rpg-games is nog niet duidelijk. Mogelijk laat Nintendo een andere studio de franchise voortzetten.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda onthult Oblivion Remastered morgen officieel

Bethesda doet The Elder Scrolls 4: Oblivion morgen officieel uit de doeken.

Dat heeft de uitgever aangekondigd. De remaster wordt uit de doeken gedaan in een livestream van het bedrijf die te volgen is via YouTube en Twitch. De stream begint om 17.00 uur Nederlandse tijd. Verder heeft de uitgever nog niets over de remaster bekendgemaakt.

Dat Oblivion Remastered eraan komt, komt geenszins uit de lucht vallen. De afgelopen tijd gingen er al veel geruchten en lekten er verschillende screenshots. Een chatgesprek dat een X-gebruiker met Xbox Support had, wees er zelfs op dat de game vandaag uit zou komen. Dat blijkt nu in ieder geval niet te kloppen. Journalist Jeff Grubb gaf aan dat de game deze week zou uitkomen. Of dat zo is, is nog niet bekend. Over een eventuele releasedatum is nog niets bekend.

Volgens geruchten draait The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered op Unreal Engine 5. Zes elementen zouden op de schop gaan, namelijk 'stamina', 'sneak', 'archery', 'hit reaction', blocking' en de user interface. Verder zou het staminasysteem minder frustrerend zijn voor spelers, zodat mensen minder snel nauwelijks kunnen bewegen doordat de stamina op is, en de interface zou moderner en mooier zijn gemaakt.

Tot slot zouden er duidelijkere effecten zijn wanneer spelers of npc's worden geraakt tijdens gevechten. De remake wordt waarschijnlijk ontwikkeld door Virtuos, dat ook aan de remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater werkt.

Het spel komt voor zover bekend uit op Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht
Gamer.nl
Nieuws

Grote 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht

Allerlei facetten van de game zijn verbeterd

Afgelopen week is een forse 2.0-update voor Lords of the Fallen uitgebracht door Hexworks.

Met de update worden er grote wijzigingen doorgevoerd aan de in 2023 uitkomen actie-rpg. Zo wordt geboekte progressie in de online-co-op nu door beide spelers gedeeld en is er een Friend Pass-systeem, waardoor een tweede speler mee kan doen zonder dat diegene de game heeft gekocht.

Ook zijn er diverse verbeteringen aangebracht aan de gevechten en het rondbewegen in de spelwereld, waardoor de gameplay beter aanvoelt. Aanvallen en ontwijkmanoeuvres voelen sneller en is er nu een knop waarmee gesprongen kan worden. Wanneer wapens vijanden raken, is de impact ook beter voelbaar, en de user interface is op de schop gegaan om het simpeler en duidelijker te maken. De tutorial is ook verbeterd.

Er wordt al geruime tijd gewerkt aan een vervolg op Lords of the Fallen, die voor zover bekend in 2026 moet verschijnen. Het origineel kan nu met fikse korting worden aangeschaft op pc, PS5 en Xbox Series-consoles.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!