Acer Predator X38: Een monitor waar je niet omheen kan
Nieuws

Acer Predator X38: Een monitor waar je niet omheen kan

Hij is groot, snel, geeft prachtige kleuren en heeft ook nog eens een hoge resolutie. Op het eerste gezicht lijkt de Acer Predator X38 de ideale keuze voor iedereen met een diepe portemonnee, maar is dat ook zo?

Acer Predator X38:

  • 37.5-inch 3840x1600 (UWQHD+) IPS-paneel

  • 2300R kromming

  • 175 Hz met G-sync support (30-175 Hz)

  • Displayport en HDMI

  • 2x7W stereo speakers

  • Ingebouwde USB-hub

  • Adviesprijs: €2200,-

De prijs van 2200 euro is even schrikken. Toch is het helemaal niet zo gek als je kijkt wat je voor dit bedrag in huis haalt. Deze reusachtige monitor kan namelijk twee gaming monitoren én twee professionele monitoren vervangen. Naast een hoge verversingsfrequentie belooft Acer namelijk ook een uitstekende kleurweergave.

Design

De Predator X38 is een monitor waar je letterlijk en figuurlijk niet omheen kan. Ondanks het redelijk stijlvolle design valt de monitor door zijn reusachtige afmetingen toch enorm op. Het komt namelijk niet vaak voor dat iemand een monitor van bijna een meter breed op zijn of haar bureau heeft staan. Dit is dan ook één van de weinige monitoren waar de kromming een groot voordeel is, want een platte monitor van dit formaat is geen pretje om naar te kijken. De monitor is daarnaast niet alleen opvallend breed, hij is ook behoorlijk dik. Mogelijk heeft Acer deze ruimte nodig voor de backlight en koeling.

©GMRimport

Ondanks de gigantische afmetingen, heeft de monitor gelukkig een metalen voet die voldoende ruimte overlaat op je bureau. Hiermee kan de monitor in alle denkbare manieren gekanteld en gedraaid worden, zodat je altijd een ergonomische positie kunt vinden. Een portretstand behoort niet tot de mogelijkheden, maar met een monitor als deze zouden we ook niet weten waarom je dat zou willen.

Rondom de monitor vinden we een eenvoudig te bereiken USB 3.0-HUB en twee 7W speakers. Je mag daar geen kraakheldere audio en hoge volumes van verwachten, maar voor monitorspeakers doen ze het bijzonder goed. Toch: als je zoveel geld uitgeeft aan een monitor, zou het zonde zijn om hem niet te combineren met een stel mooie speakers en een goede hoofdtelefoon.

Helaas is niet alles positief aan het ontwerp van de monitor. Gecombineerd met een stille computer en een rustige omgeving is de koeling namelijk duidelijk hoorbaar. Je leest het goed: deze monitor heeft een ventilator om alles koel te houden. Met een beetje omgevingsgeluid is de ventilator eigenlijk niet hoorbaar, maar als je net hebt geïnvesteerd in een stille computer, is het erg storend dat een monitor van ruim 2000 euro de bron van een zoemend geluid is.

©GMRimport

Beeldkwaliteit

Hoeveel geld je ook uitgeeft aan een monitor, de beeldkwaliteit is natuurlijk waar het allemaal om draait. Dit 37.5-inch monster is gelukkig niet alleen zo prijzig vanwege zijn formaat, maar ook door de fantastische beeldkwaliteit. Om te beginnen is er de resolutie van 3840 bij 1600 pixels. Acer noemt dit zelf UWQHD+, maar het mag duidelijk zijn dat er maar weinig monitoren op de markt zijn met iets vergelijkbaars. Voor dit formaat is het echter een uitstekende keus door de prettige mix van scherpte en vereiste grafische kracht. Zo heb je veel meer bruikbare werkruimte en hoef je geen Windows scaling toe te passen om alles leesbaar te houden.

De Predator X38 is een echte gaming monitor met een 175hz verversingsfrequentie en een pixelreactietijd van slechts 1ms, maar dit exemplaar doet het op veel meer vlakken bijzonder goed. De monitor kan bijvoorbeeld 98% van het DCI P3-spectrum weergeven met een gemiddelde kleurafwijking (delta E) van 0.9. Dat betekent niet alleen dat games er prachtig uit zien, maar ook dat een grafische professional er uitstekend mee kan werken.

©GMRimport

Voor een scherm van dit formaat is er ook bijzonder weinig backlight bleeding. In een verduisterde ruimte is een donker beeld ook echt donker, zonder opvallend lichte vlekken. Enkel in de hoeken van het scherm is een lichte vorm van IPS-glow te zien, maar het is dermate weinig dat je daar in de praktijk weinig van merkt.

Ondersteuning voor HDR is er natuurlijk ook, maar helaas gaat dit paneel maar tot Vesa’s Display HDR 400. De helderheid blijft bij ons testexemplaar dan ook steken op 450 nits. Dat is bovengemiddeld hoog voor een IPS-monitor, maar is significant lager dan het beste op de markt. Toch mag dat de pret niet helemaal drukken, want het HDR-aanbod is in Windows nog erg mager en de SDR-weergave is uitstekend.

Conclusie

De Acer Predator X38 is ongetwijfeld één van de beste monitoren die bij ons langs is gekomen, maar met een adviesprijs van ruim over de 2000 euro mogen we ook streng zijn. Wie op zoek is naar de beste gaming monitor op de markt, moet deze monitor daarom absoluut overwegen. Hou dan wel rekening met de zacht zoemende ventilator en beperkte HDR-weergave.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
NetEase zou van plan zijn diverse studio's buiten China te sluiten
Nieuws

NetEase zou van plan zijn diverse studio's buiten China te sluiten

Amerikaanse Marvel Rivals-ontwikkelaar al ontslagen, deel van Liquid Swords ook

Het uit China afkomstige NetEase - onder andere bekend van Marvel Rivals - zou van plan zijn om meer dan twaalf ontwikkelstudio's te sluiten.

Dat blijkt uit een reportage op Game File, de betrouwbare nieuwsbrief van gamejournalist Stephen Totilo. Eerder deze week werd de Amerikaanse tak van NetEase dat meehielp aan de ontwikkeling van Marvel Rivals al ontslagen. Daarnaast vielen er ontslagen bij het door NetEase gefinancierde Liquid Swords, de nieuwe studio van een van de oprichters van de Just Cause-ontwikkelaar.

Dit zou volgens Totilo nog maar het topje van de ijsberg zijn. Hij claimt dat meer dan een dozijn studio's mogelijk worden gesloten of verkocht, en dan met name de studio's van het bedrijf die buiten China gevestigd zijn. Dit zou een bewuste strategie zijn van het bedrijf om minder focus op deze teams buiten zijn thuisland te creëren.

NetEase is een van de grootste gamebedrijven ter wereld. NetEase heeft de afgelopen jaren samen met gerenommeerde ontwikkelaars overal ter wereld nieuwe gamestudio's opgericht, en het lijkt er dus op dat sommige van deze studio's nu dreigen gesloten of verkocht te worden.

Zo heeft NetEase geïnvesteerd in Rebel Wolves, een studio bestaande uit voormalige ontwikkelaars van CD Projekt Red waar men aan Blood of Dawnwalker werkt. Met Dragon Quest-Ryutaro Ichimura werd PinCool opgericht, het bedrijf kocht Heavy Rain- en Detroit: Become Human-studio Quantic Dream, Like a Dragon-bedenker Toshihiro Nagoshi opende met NetEase Nagoshi Studio en No More Heroes-ontwikkelaar Grasshopper Manufacture werd gekocht. Het is maar een kleine greep in de investeringen en aankopen die het Chinese bedrijf de afgelopen jaren heeft gedaan.

Ondanks de geruchten onthulde NetEase deze week recordcijfers voor het afgelopen kwartaal. Er werd een stijging van 1,5 procent aan omzet op het gebied van games en services waargemaakt ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Die omzet stond het afgelopen kwartaal op 2,9 miljard dollar. Marvel Rivals heeft inmiddels 40 miljoen spelers.

Overigens claimt Bloomberg in een artikel over NetEase-CEO William Ding dat hij overwoog Marvel Rivals te annuleren voor release. Ding zou het niet hebben zien zitten om Disney te betalen voor de rechten op Marvel-personages. Ook werd besproken of het mogelijk was om de superhelden voor zelfbedachte personages te vervangen. NetEase zelf ontkent deze claims en claimt sinds 2017 een nauwe samenwerking met Marvel te hebben.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe regisseur voor aankomende Street Fighter-film gevonden
Nieuws

Nieuwe regisseur voor aankomende Street Fighter-film gevonden

De première staat gepland op 20 maart 2026

De live-action Street Fighter-film die eerder al werd aangekondigd heeft een nieuwe regisseur, namelijk Kitao Sakurai.

Dat meldt The Hollywood Reporter. Sakurai is vooral bekend van de in 2021 verschenen Netflix-film Bad Trip met komediant Eric André in de hoofdrol. Sakurai regisseerde ook The Eric André Show. Verder heeft hij enkele afleveringen van de Twisted Metal-televisieserie geregisseerd.

Hij neemt het stokje over van Danny en Michael Philippou, twee broers uit Australië die afgelopen jaar de film niet meer bleken te kunnen regisseren vanwege een mismatch in planning.

Concrete details over de live-action film zijn er nog niet. Wel zou de eerder aangekondigde premièredatum van 20 maart 2026 nog haalbaar zijn. Capcom, de ontwikkelaar en uitgever van de gamereeks, is wel betrokken bij de verfilming.

Er zijn al vaker (animatie)films gebaseerd op Street Fighter uitgekomen. Een van de bekendere voorbeelden is de in 1994 verschenen gelijknamige film met Jean-Claude van Damme als Guile en wijlen Raúl Juliá als M. Bison. In 2009 verscheen Street Fighter: The Legend of Chun-Li, met Kristin Kreuk als Chun-Li.

De meest recente game in de fighterreeks is Street Fighter 6, dat beschikbaar is op PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S en pc. Tom Kerkhof beloonde de game met een 9: "Door de gelikte presentatie, inventieve besturing en de uitgebreidste singleplayer-ervaring die de franchise ooit heeft gehad, is Street Fighter 6 toegankelijker dan ooit. Het spel oogt geweldig en speelt zelfs nog beter. Dit is zonder twijfel een van de leukste vechtspellen van de afgelopen tijd – en daarmee ook een van de beste delen uit de reeks."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!