Update: Toch wel importheffingen op computers en chips in de VS
Update: Ondanks eerdere berichtgeving claimt de Amerikaanse president Donald Trump nu dat er toch geen uitzonderingen gemaakt zullen worden qua importheffingen op technologische producten.
Hoewel afgelopen vrijdag via de officiële website van de Amerikaanse overheid werd gemeld dat er geen importheffingen zouden worden gerekend over de meeste techproducten, zoals computers, smartphones en microchips, claimt Trump nu op zijn socialmediaplatform dat er toch geen vrijstelling komt voor deze producten. Alle techproducten zouden een importheffing van 20 procent krijgen, onafhankelijk van het land waar de producten uit komen. Consoles vielen echter sowieso al niet onder technologische producten, maar onder speelgoed, en zijn als ze in China gemaakt zijn dus sowieso onderhevig aan importheffingen.
Oorspronkelijk bericht:
Er zullen in de Verenigde Staten toch geen importheffiningen worden gerekend over de meeste techproducten, zoals computers, smartphones en microchips.
Dat heeft de Amerikaanse regering onder leiding van president Donald Trump aangekondigd. Er zijn voor in totaal twintig productcategorieën uitzonderingen voor de importheffingen bekendgemaakt. Daar vallen computers, laptops, smartphones, routers, microchips en ssd's onder. De uitzonderingen gelden met terugwerkende kracht vanaf 5 april.
Niet alle techproducten vallen onder de uitzonderingen. Zo werden spelcomputers niet genoemd, omdat deze officieel onder speelgoed in plaats van elektronica worden geschaard. Het is niet bekend of Trump dit in de toekomst nog aanpast. Het feit dat consoles nog niet uitgezonderd worden, kan voor prijsstijgingen voor zowel nieuwe spelcomputers - zoals de Switch 2 - als bestaande consoles zorgen.
De uitzonderingen zijn aangekondigd om techbedrijven meer tijd te geven om de productie van hun producten naar de Verenigde Staten te verplaatsen. Dit is voor veel techbedrijven goed nieuws, omdat er op dit moment een importheffing van 145 procent over producten uit China geldt. Veel techproducten worden daar geproduceerd.