Transitie naar volgende Nintendo-console moet 'soepel' verlopen via accountsysteem
Gamer.nl
Nieuws

Transitie naar volgende Nintendo-console moet 'soepel' verlopen via accountsysteem

Er zijn al meer dan 290 miljoen bestaande Nintendo Accounts

Nintendo heeft laten weten dat het een "soepele transitie" voor ogen heeft voor Switch-eigenaren die de volgende console van het bedrijf aanschaffen. Het bedrijf zet hier Nintendo Accounts voor in.

Dat heeft Nintendo-directeur Shuntaro Furukawa gemeld in een gesprek met investeerders. De op moment van schrijven alleen in het Japans gepubliceerde quotes zijn op gameforum ResetEra vertaald met Deepl, waardoor bepaalde nuances verloren kunnen zijn gegaan.

Een investeerder meldde aan Furukawa dat het vervelend zou zijn als software van de Switch niet overgeheveld kan worden naar de nieuwe console - oftewel als er geen backward compatibility aanwezig is. Daarop meldde de directeur het volgende: "We overwegen altijd verschillende aspecten als het aankomt op de specificaties van toekomstige hardware. Switch-software wordt in verschillende formaten verkocht - zoals fysieke software die in de winkels gekocht kan worden, software die zowel fysiek als digitaal uitkomt, en software die alleen gedownload kan worden. Veel consumenten spelen software die alleen gedownload kan worden op Switch en de digitale verkoop neemt toe ten opzichte van voorgaande consoles. We blijven unieke game-ervaringen bieden via de hardware en software op een gameconsole."

Vervolgens haalt Furukawa specifiek Nintendo Accounts aan. "Bij vorige transities tussen consoles was hardware onze enige manier om een connectie te krijgen met onze klanten en moesten we deze relaties opnieuw opbouwen wanneer we nieuwe hardware uitbrachten. Maar met de Nintendo Switch hebben onze klanten een Nintendo Account. Deze zijn aangemaakt door mensen die van onze consoles of onze mobiele apps gebruikmaken, en er zijn nu meer dan 290 miljoen leden. We willen de transitie van de Switch naar de volgende consolegeneratie soepel laten verlopen door Nintendo Accounts te gebruiken."

Daarmee bevestigt Furukawa niet dat de volgende console backward compatible is met de Switch, maar hij ziet wel het belang in van het zo min mogelijk 'verstoren' van de relatie tussen het bedrijf en de consument, dus de opmerking is in die zin hoopvol.

Overigens werd Furukawa ook gevraagd over de levenscyclus van de Nintendo Switch, die inmiddels al meer dan zes jaar uit is. Onlangs werd een Nintendo Direct uitgezonden waarin Switch-games voor later dit jaar en zelfs volgend jaar werden onthuld. Furukawa geeft toe dat dit komt door het grote succes van de Switch, waar inmiddels meer dan 120 miljoen exemplaren van zijn verkocht. Hij noemt dit dan ook "onbekend terrein" voor het bedrijf en een kans om veel games te blijven te verkopen. "We blijven dan ook nieuwe games uitbrengen. Naast deze nieuwe games zijn we van plan om extra content voor bestaande titels uit te blijven brengen, zodat consumenten er lang van kunnen genieten."

Er is verder nog geen informatie over de opvolger van de Nintendo Switch onthuld - het is ook niet bekend wanneer Nintendo deze officieel uit de doeken doet.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen
Gamer.nl
Nieuws

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd en uitgekomen

De game werd vanmiddag officieel uit de doeken gedaan

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered is vandaag officieel aangekondigd middels een livestream. De game is meteen beschikbaar.

In de aankondigingsvideo praatten Bethesda's Todd Howard en Matt Carofano over de nieuwe editie van de game. In eerste instantie werden beelden van het origineel getoond, dat in 2006 op Xbox 360 en pc en in 2007 op PlayStation 3 uitkwam. Er werd gekeken naar het belang van de release van dit origineel, dat openwereld-rpg's naar een hoger niveau tilde.

Vervolgens toonde de livestream beelden van de nieuwe versie van het spel. Daarbij lag er veel nadruk op de grafische verbeteringen van de game, die mogelijk worden gemaakt door Unreal Engine 5. Door de toename van details moeten spelers zich nog meer onderdeel van de spelwereld voelen.

Gameplay is ook op de schop gegaan. Hoewel de game trouw aan het origineel blijft, zijn gameplaysystemen verbeterd. Ook animaties van personages en vijanden zijn verbeterd. Tijdens gevechten vliegen de vonken en bloedspetters van het gevecht af. Hoewel de game door de meesten met een eerstepersoonsperspectief wordt gespeeld, is er ook een derdepersoonsperspectief, die in deze versie beter moet werken. Dialogen klinken natuurlijker, maar de soms opmerkelijke gesprekken die het spel zijn charme geven zijn behouden.

Oblivion Remastered wordt gezien als "de meest complete versie van Oblivion". Alle dlc - waaronder de verhalende uitbreidingen - zitten ook bij het spel inbegrepen. De game is nu verkrijgbaar op Xbox Series-consoles, Steam en PlayStation 5, en staat ook op Game Pass. De game kost 54,99 euro, al is er ook een Deluxe-uitvoering van 64,99 euro, inclusief de befaamde horse armor.

Er gingen al geruime tijd geruchten dat er een remake of remaster van The Elder Scrolls 4: Oblivion in ontwikkeling was. Er waren zelfs screenshots uitgelekt. Volgens die geruchten werkt Virtuos aan de remake, en dat blijkt nu ook te kloppen. De studio is ook bekend van de aankomende remake van Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie
Gamer.nl
Nieuws

Batterijduur Switch 2 Pro Controller gelijk aan vorige versie

Maar hij laadt wel sneller op

De batterijduur van de Nintendo Switch 2 Pro Controller is gelijk aan die van de Pro Controller van de eerste Switch, terwijl hij wel sneller oplaadt.

Dat spotte Nintendo Life op de officiële website van Nintendo. Net zoals de Pro Controller voor de eerste Switch, gaat de Pro Controller voor de Switch 2 ongeveer veertig uur mee voordat hij weer opgeladen moet worden. De Switch 2 Pro Controller doet er echter ongeveer 3,5 uur over om zich volledig op te laden, terwijl dit met de eerste Pro Controller zo'n 6 uur duurde.

We wisten al dat de Switch 2 Pro Controller diverse toevoegingen heeft. Zo zitten er aan de achterkant twee nieuwe knoppen - de GL- en GR-knoppen - en is er net als op de nieuwe Joy-Cons een C-knop aanwezig waarmee GameChat opgestart kan worden. De controller heeft ook HD Rumble 2, wat voor nog gedetailleerdere force feedback moet zorgen.

Het was al bekend dat huidige Pro Controllers en Joy-Cons ook gebruikt kunnen worden op de Switch 2. Het is alleen niet mogelijk om met de huidige controllers de Switch 2 uit slaapstand te halen. De Switch 2 - alsmede de Switch 2 Pro Controller - verschijnt op 5 juni.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!