Mogelijke GameCube-controller voor Switch 2 op komst
Nieuws

Mogelijke GameCube-controller voor Switch 2 op komst

Betekent dit ook dat er GameCube-games naar Nintendo Switch Online komen?

Fans vermoeden dat Nintendo een GameCube-controller voor de Nintendo Switch 2 uit wil brengen.

Onlangs is er een FCC-registratie voor een mysterieuze Switch 2-controller gevonden. Hoewel de controller zelf niet getoond wordt en ook Switch 2 niet wordt genoemd, draagt de accessoire de code 'BEE-021', dezelfde code als andere Switch 2-accessoires.

Fans op Famiboards speculeren dat het specifiek om een GameCube-controller gaat. Zo blijkt het label van de controller op precies dezelfde plek te zitten als op de GameCube-controller, en lijkt een gebrek aan NFC-ondersteuning in ieder geval een Pro Controller of Joy-Con uit te sluiten.

Daarbij heeft de controller wel bluetooth-technologie, net zoals eerdere controllers die voor klassieke Nintendo Switch Online-games zijn uitgebracht. Fans hopen dan ook dit niet alleen betekent dat er een nieuwe versie van de GameCube-controller voor de Switch 2 uitkomt, maar dat er ook GameCube-spellen aan Nintendo Switch Online worden toegevoegd. Daar heeft Nintendo zelf vooralsnog in ieder geval niet naar gehint.

De begin dit jaar aangekondigde Switch 2 is groter dan zijn voorganger en heeft een groter scherm. De Joy-Cons klikken vast aan het apparaat met een magnetisme. Hoewel niet bevestigd, lijkt de onthullingstrailer te hinten naar muisfunctionaliteiten voor de Joy-Cons. Buiten een nieuwe Mario Kart werden er geen games getoond. Op 2 april onthult Nintendo meer over de console en waarschijnlijk ook de games tijdens een Direct-uitzending.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
A Minecraft Movie-portaal valt op 28 maart in Amsterdam te bezoeken
Nieuws

A Minecraft Movie-portaal valt op 28 maart in Amsterdam te bezoeken

Maak kans op een massief 18-karaats gouden Doritos-chip

Ter promotie van de aankomende Minecraft-film A Minecraft Movie is er op 28 maart een mixed reality-portaal in Amsterdam te bezoeken waardoor bezoekers de 'Nether Lands' kunnen verkennen.

Dat schrijft Tweakers. Het portaal is een samenwerking tussen A Minecraft Movie en Doritos. Door het portaal te scannen met een smartphone, kunnen mensen fysiek door de portaal stappen en via hun telefoon de 'Nether Lands' bekijken. Dit is een woordspeling op Nether, de naam van een wereld in Minecraft.

Mensen die het portaal bezoeken kunnen via de mixed reality-technologie ook een spel spelen, waardoor men kans maakt op een massief 18-karaats gouden Doritos-chip - met een waarde van ongeveer 1000 euro. Ook kunnen er door op het telefoonscherm te klikken blokken gemijnd worden.

Het portaal kan op 28 maart tussen 9:00 en 18:00 uur gratis bezocht worden op het Museumplein te Amsterdam. Daarnaast komen er bij diverse bioscopen in het land schermen te staan vanwaar een QR-code gescand kan worden om de Nether Lands ook te verkennen. Ook kan op 28 maart de website van Doritos bezocht worden voor een soortgelijke ervaring.

A Minecraft Movie verschijnt rond 3 april in de bioscoop. De film is geregisseerd door Jared Hess, bekend van films als Napoleon Dynamite en Nacho Libre. Jason Momoa (Aquaman), Danielle Brooks (The Color Purple), Sebastian Eugene Hansen (Just Mercy), Emma Myers (Wednesday) en Jack Black (Jumanji) hebben rollen in de film.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Yooka-Replaylee komt nog dit jaar uit
Nieuws

Yooka-Replaylee komt nog dit jaar uit

Een nieuwe versie van de 3D-platformer Yooka-Laylee

Yooka-Replaylee zal nog in de loop van dit jaar verschijnen, zo heeft Playtonic middels een nieuwe trailer bevestigd.

De remake van Yooka-Laylee was al aangekondigd, maar er was nog geen releasedatum of zelfs maar -jaar bekend. Nu is het dus duidelijk dat de game nog ergens dit jaar uit zal komen.

In het oorspronkelijke Yooka-Laylee konden spelers al Rextro-minigames op verschillende in-game arcadekasten spelen. Playtonic heeft nu middels een trailer laten weten dat deze terugkeren in Yooka-Replaylee. Het gaat echter wel om compleet nieuwe platform- en puzzeluitdagingen. In totaal zijn er acht verschillende arcademachines te vinden in de game.

Yooka-Replaylee stopt de 3D-platformer Yooka-Laylee uit 2017 in een nieuw jasje. Spelers kunnen verbeterde graphics, animaties, prestaties en resoluties verwachten. Ook de besturing en de camera zijn verbeterd. De muziek van Grant Kirkhope en David Wise uit het origineel keert terug, maar ditmaal gespeeld door een orkest.

Yooka-Laylee heeft veel weg van duoplatformers als Banjo-Kazooie. Dat is ook niet zo vreemd: veel voormalige Rare-werknemers maken onderdeel uit van Playtonic. Na Yooka-Laylee bracht het bedrijf een 2D-vervolg in de vorm van Yooka-Laylee and the Impossible Lair uit.

Yooka-Replaylee verschijnt in de loop van dit jaar voor PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc. De game komt ook naar "Nintendo". Hoewel niet bevestigd, lijkt Playtonic daarmee de Switch 2 te bedoelen.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!