Over de EA Sports FC 25-review
Achtergrond

Over de EA Sports FC 25-review

Zeg jij ook nog steeds per ongeluk Fifa?

De tijd vliegt! Zoals elk jaar verschijnt er volgende week weer een nieuwe FC-game, ditmaal EA Sports FC 25. De review kunnen jullie volgende week verwachten.

EA's voetbalgames reviewen is de afgelopen jaren steeds complexer geworden. Waar we vroeger nog weken van tevoren met de game aan de slag konden, ontvangen we nu vaak een code rondom de Ultimate Edition-release. Spelers met die editie kunnen namelijk een week eerder met de game aan de slag.

Afgelopen woensdag ontvingen we de reviewcode, dus onze vaste voetbalexpert (is iedereen dat niet?) Lars is de game al volop aan het spelen. Dit heeft hij er tot nu toe over te zeggen:

"Op het veld lijkt FC25 als twee druppels water op zijn voorganger. Maar langs de lijn is er wél veel veranderd met een volledig nieuw tactieksysteem. Ik heb nog even nodig om uit te vogelen hoeveel verschil dat in de praktijk maakt, maar de eerste indrukken zijn veelbelovend."

Verwacht dus in de loop van volgende week - waarschijnlijk voor de officiële verschijning op 27 september - de review op Gamer.nl. In de tussentijd kun je terecht bij ons overzicht rondom de game en onze hands-on met de Rush-modus van de game.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Eerste speeltest nieuwe Battlefield begint schijnbaar deze week
Nieuws

Eerste speeltest nieuwe Battlefield begint schijnbaar deze week

De speeltest zou aanstaande vrijdag worden gehouden en ongeveer twee uur beslaan

De eerste speeltest in Battlefield Labs voor de nieuwe Battlefield-game gaat schijnbaar deze week van start.

Eerder dit jaar werden de eerste pre-alfabeelden van de nieuwe Battlefield getoond, en werd er een grootschalige testfase aangekondigd waar geïnteresseerden zich voor kunnen aanmelden. Deze testfase maakt onderdeel uit van 'Battlefield Labs', een "testomgeving" voor de aankomende Battlefield-game van waaruit een selecte groep spelers de game uit kunnen proberen samen met de ontwikkelaars.

Insider Gaming claimt nu te hebben vernomen dat de eerste speeltest binnen Battlefield Labs aanstaande vrijdag van start gaat en ongeveer twee uur zal duren. De test zal alleen beschikbaar zijn voor aangemelde spelers met een pc. In een "gesloten testomgeving" zouden "concepten en mechanismen" worden getest. Het is daarbij strikt verboden om beelden op te nemen of te streamen, of informatie over de test online te delen. Inschrijven is nog altijd mogelijk, al is het onwaarschijnlijk dat men op tijd is voor de test aankomende vrijdag.

Afgelopen september werden de eerste details en artwork van de nieuwe Battlefield gedeeld. Zo speelt de game zich in de moderne tijd af en wordt er inspiratie gehaald uit Battlefield 3 en 4. De game zal niet de wedstrijden met 128 spelers en het Specialist-systeem uit Battlefield 2042 meenemen. In plaats daarvan lijkt het er op dat potjes met 64 spelers terugkeren, en zullen er reguliere classes in de game zitten. Ook keert de singleplayercampagne terug. De nieuwe Battlefield moet ergens in het fiscale jaar 2026 - oftewel voor april 2026 - uitkomen, al kan de game worden uitgesteld als dat de kwaliteit ten goede komt.

Eerder werd al gemeld dat de nieuwe Battlefield door vier EA-teams wordt ontwikkeld onder de noemer Battlefield Studios. Hieronder vallen Dice, EA Motive, Ripple Effect en Criterion. Een vijfde studio die eerst mee zou helpen - Ridgeline Games van voormalige Halo-bedenker Marcus Lehto - is inmiddels gesloten.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
The Last of Us-maker: 'Wed niet op een derde deel in de reeks'
Nieuws

The Last of Us-maker: 'Wed niet op een derde deel in de reeks'

Eerder gaf Druckmann aan dat hij een idee had voor een derde game

Neil Druckmann, de bedenker van de The Last of Us-games, heeft gemeld dat spelers niet per se hoeven te rekenen op een derde spel in de gamefranchise.

Dat meldde hij in een interview met Variety over het aankomende tweede seizoen van de HBO-serie The Last of Us. Druckmann werd daarin gevraagd naar een derde deel, waarop hij het volgende antwoordde: "Ik zat te wachten op die vraag. Het enige wat ik kan zeggen is dat je niet moet wedden op meer The Last of Us. Dit zou het wel eens kunnen zijn."

In een documentaire over het maken van The Last of Us: Part 2 dat begin 2024 uitkwam gaf Druckmann aan dat hij een idee had voor een derde The Last of Us-game. Hij benadrukte daarbij wel dat het om een "kleiner verhaal" ging en niet per se The Last of Us: Part 3. Maar nu lijkt het dus niet zeker dat er ooit nog een nieuwe The Last of Us-game komt, al is het natuurlijk ook mogelijk dat Druckmann expres niets prijsgeeft over waar er achter de schermen aan gewerkt wordt.

Zeker is in ieder geval dat Druckmann met ontwikkelaar Naughty Dog aan Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, dat afgelopen december tijdens The Game Awards werd onthuld. De PlayStation 5-game speelt zich duizenden jaren in de toekomst af. Spelers kruipen in de huid van Jordan A. Mun (gespeeld door actrice Tati Gabrielle), een gevaarlijke premiejager die op jacht naar een doelwit op de verre planeet Sempiria belandt.

De communicatie tussen de planeet en de rest van het universum is honderden jaren geleden al verloren gegaan. "Jordan moet al haar vaardigheden en verstand gebruiken als ze de eerste persoon in meer dan zeshonderd jaar wil worden die de planeet weer verlaat."

Intergalactic: The Heretic Prophet heeft - geheel volgens eerdere geruchten - een sciencefictionthema. Een opvallend detail is dat het ruimteschip van Jordan een Porsche is. Een releasedatum voor de PS5-game is nog niet bekend.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!