Is het tijd voor de laatste Switch-Direct?
Gamer.nl
Achtergrond

Is het tijd voor de laatste Switch-Direct?

En Shadow of the Erdtree

Op de redactie zijn we eindelijk een beetje bijgekomen van een hectische, maar superleuke Gamezomer. Tijd om eens vooruit te kijken op wat we de komende week kunnen verwachten: een mogelijke Nintendo Direct en Shadow of the Erdtree.

Tijdens zo’n ‘niet-E3-periode’ worden er natuurlijk talloze games naar je hoofd geslingerd, en niet iedereen heeft tijd om alles bij te houden. Daarom hebben we deze week nog een mooi overzicht met kleinere titels die je wellicht hebt gemist. En mocht je alle grote presentaties nog willen checken, dan hebben we mooie overzichten van Summer Game Fest, Xbox en Ubisoft.

Daarnaast is het natuurlijk de vraag of er deze week een Nintendo Direct wordt uitgezonden. We weten immers officieel dat er in juni eentje plaatsvindt en steeds meer (vage) geruchten wijzen naar deze week. Woensdag is het een officiële feestdag in de VS, dus we houden onze ogen open voor een presentatie op dinsdag of donderdag. Over wat we inhoudelijk kunnen verwachten sprak ik mijn Bonuslevel-co-host Cody twee weken terug.

Mocht er een Direct komen, verwacht dan uiteraard een podcastanalyse en traileroverzicht op de site. Daarbij werkt Michel aan een Reload van Red Dead Redemption 2, komt er een gids voor soulslikes en verschijnt natuurlijk de uitbreiding der uitbreidingen: Shadow of the Erdtree voor Elden Ring. We hebben een handig overzicht met onder andere info over wanneer je überhaupt ver genoeg bent om Shadow of the Erdtree te mogen spelen, maar het zou ook wel leuk zijn als we daar een uitgebreide review van hebben. Toch?

Voor onze zustersite PU.nl is het trouwens een spannende week. Op het moment van schrijven wordt er gemigreerd naar een nieuwe backend, dezelfde als Gamer.nl. Dat heeft een hoop voordelen, maar voor onze gebruikers is vooral relevant dat je even in de gaten moet houden of er niets geks gebeurt met je gebruikersnaam. Er is namelijk een handjevol gebruikers met een relatief oud account dat ooit is aangemaakt op Gamer, en vervolgens op PU ook actief werd. Mocht je dus wat zien, mail dan gerucht naar redactie@gamer.nl.

Fijne week en zie je op de site!

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bloober Team toont meer van griezelige Cronos: The New Dawn
Gamer.nl
Nieuws

Bloober Team toont meer van griezelige Cronos: The New Dawn

Game komt ergens dit jaar uit op PS5, Xbox Series-consoles en pc

Bloober Team heeft een gameplaytrailer uitgebracht van de aankomende horrorgame Cronos: The New Dawn.

Cronos: The New Dawn is een third-person survivalhorrorgame van de makers van The Medium en de Silent Hill 2-remake die zich afspeelt in een grimmige spelwereld "waarin Oost-Europees brutalisme en retrofuturistische technologie elkaar ontmoeten".

De game speelt zich zowel in het verleden als de toekomst af. In het verleden ervaren spelers The Change, een cataclysmische gebeurtenis dat voor altijd de mensheid verandert. In de woestenij van de toekomst moet men ondertussen zien te overleven terwijl gevaarlijke gruwelen jacht op spelers maken.

Spelers besturen een Traveler. Deze agenten van The Collective moeten de futuristische woestenij verkennen om te zoeken naar tijdportalen. Daarmee kan er naar Polen in de jaren tachtig worden gereisd, waar men sleutelpersonen moet zien te redden tijdens de Apocalyps. In de nieuwe video wordt onder andere verteld dat films, series en games als The Thing, Dark, 12 Monkeys en Dead Space ter inspiratie stonden voor Cronos.

Cronos: The New Dawn verschijnt in de loop van dit jaar op PlayStation 5, Xbox Series X en S en Steam. Een precieze releasedatum is nog niet bekend.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Xbox-baas Phil Spencer: 'Switch 2 is belangrijk voor onze toekomst'
Gamer.nl
Nieuws

Xbox-baas Phil Spencer: 'Switch 2 is belangrijk voor onze toekomst'

De Microsoft-topman wil zoveel mogelijk mensen bereiken

Phil Spencer, de baas van de gamedivisie van Microsoft, heeft benadrukt dat Nintendo een belangrijke partner is en dat er Xbox-games op Nintendo Switch 2 uit zullen komen.

Dat meldde hij in een interview met Variety. "We hebben de eerste Switch ondersteund en willen dat ook voor Switch 2 doen", zo vertelde hij. "Nintendo is een geweldige partner. (Games uitbrengen op Nintendo-consoles) is een unieke manier voor ons om mensen te bereiken die niet op pc of Xbox spelen. Op die wijze kunnen we onze gemeenschap van mensen die om onze franchises geven laten groeien. Dat is erg belangrijk voor ons, omdat we zo in onze games kunnen blijven investeren."

Spencer vervolgde: "Ik geloof erg in wat Nintendo betekent voor onze industrie en dat we ze blijven ondersteunen. En wij krijgen ook ondersteuning van hen voor onze franchises, dat is een belangrijk onderdeel van onze toekomst."

Ondanks dat de Nintendo Switch 2 eerder deze maand volledig uit de doeken werd gedaan en een releasedatum van 5 juni kreeg, werden er geen grote Microsoft-titels voor de console onthuld. Er gaan al wel geruime tijd geruchten dat spellen als Halo: The Master Chief Collection en Microsoft Flight Simulator naar de console komen. Daarbij heeft het bedrijf tijdens de rechtszaak met de Federal Trade Commission al akkoord gegeven de Call of Duty-franchise naar Nintendo-platforms te brengen. Sowieso heeft Spencer begin dit jaar al bevestigd dat er Xbox-games naar Switch 2 zullen komen.

Microsoft gaf eerder al aan dat het bedrijf aan een Xbox-handheld werkt. Spencer werd in het interview met Variety dan ook gevraagd of hij niet denkt dat dit botst met de doelgroep van de Switch-consoles. "Verschillende creators en andere platformhouders inspireren mij. Maar ik geloof in de plannen die we hebben. We zijn overduidelijk aan het veranderen wat Xbox betekent en we ontmoeten spelers op veel verschillende plekken. Er zijn drie miljard mensen op aarde die games spelen en ik word elke dag wakker met de gedachte over hoe Xbox relevanter kan zijn voor die drie miljard mensen."

Hij had het antwoord op die kwestie ook al paraat: "Door een leider te zijn in hoe onze games en onze platformfeatures op zoveel mogelijk plekken beschikbaar zijn, of dat nou op de cloud is, of op pc, of mensen die op console spelen. Ons doel is om onze franchises te laten groeien en ons platform belangrijk te laten zijn voor een zo groot mogelijk gedeelte van die drie miljard gamers."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!