Ubisoft vreest voor 'verlies van talent' wegens wangedrag
Nieuws

Ubisoft vreest voor 'verlies van talent' wegens wangedrag

Ubisoft vreest voor het verlies van talent wegens wangedrag. Dat blijkt uit een non-financieel rapport (URD) van het bedrijf.

"In 2020 leidde de beweging rondom giftig gedrag, beledigingen en seksisme binnen Ubisoft tot het onverwachte vertrek van verschillende sleuteltalenten", luidt Ubisofts omschrijving.

"Om de invloed van het vertrek op het bedrijf te beperken, hebben we een aantal afspraken gemaakt met talenten die de taken over kunnen nemen. Desondanks kunnen sommige posities niet direct worden gevuld, waardoor besluitvorming wordt uitgesteld, uitgaven worden uitgesteld of betrokken teams de weg kwijtraken."

Vervolgens benadrukt Ubisoft dat het een zero-tolerancebeleid voert wat betreft beledigingen, discriminatie, het breken van groepswaarden of ander wangedrag, en dat het beleid van toepassing is op 'elk hiërarchisch niveau'. 

In 2020 vertrokken verschillende Ubisoft-kopstukken na reportages over wangedrag bij de studio's. Na een reorganisatie gaf Ubisoft-CEO Yves Guillemot aan 'aanzienlijke progressie' te hebben gemaakt op het gebied van werkcultuur.

Gisteren kreeg Ubisoft echter nog kritiek op het feit dat Jonathan Dumont de leiding neemt over Assassin's Creed Infinity, een meerjarenplan voor de franchise. Volgens meerdere bronnen van Gamasutra zou Dumont werknemers op verschillende manieren hebben misbruikt tijdens de ontwikkeling van eerdere projecten. 

Ubisoft heeft nog niet gereageerd op de kritiek.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Unknown 9-franchise geannuleerd, ontslagen bij ontwikkelaar
Nieuws

Unknown 9-franchise geannuleerd, ontslagen bij ontwikkelaar

'Verdere verkenning van de franchise is niet gerechtvaardigd'

Ontwikkelaar Reflector Entertainment heeft na de tegenvallende release van Unknown 9: Awakening besloten de franchise te annuleren en geen games meer in de reeks uit te brengen. Ook zijn er werknemers ontslagen.

Volgens Relector kwamen de resultaten rondom Unknown 9: Awakening niet in de buurt van de verwachtingen. "Verdere verkenning (van de franchise) is dan ook niet gerechtvaardigd".

Het bedrijf laat weten dat als gevolg daarvan een game die zich nog maar in de conceptfase bevond - waarschijnlijk een nieuw deel in de reeks - is geannuleerd. Het zorgt er ook voor dat er wederom een ontslagronde plaats gaat vinden binnen Reflector, nadat het bedrijf in november vorig jaar ook al gebukt ging onder ontslagen.

Er wordt nu aan één game gewerkt binnen de studio. Hoewel het spel nog niet is aangekondigd, maakt het onderdeel uit van een bestaande Bandai Namco-IP en verloopt de ontwikkeling volgens de studio naar wens.

Unknown 9: Awakening verscheen afgelopen najaar. De game volgt het verhaal van Haroona, een zogeheten 'quaestor' die een mysterieuze dimensie genaamd de Fold kan bezoeken. Deze dimensie bevat een krachtige energie en verloren kennis dat een nieuw tijdperk aan vooruitgang in gang kan zetten. Maar als deze kennis in verkeerde handen valt kan dit het einde van de mensheid betekenen. Reflector was van plan ook boeken en comics gebaseerd op Unknown 9 uit te brengen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
De verschillende soorten wezens in Avowed uitgelicht
Nieuws

De verschillende soorten wezens in Avowed uitgelicht

Game verschijnt op 18 februari voor Xbox Series, pc en Game Pass

Obsidian heeft een nieuwe video van het aankomende Avowed gedeeld waarin de verschillende wezens die in de spelwereld leven uitgelicht worden.

De video bevat geen beelden van de game zelf, maar toont artwork - soms licht geanimeerd - om kijkers meer informatie te bieden over wat men allemaal in Eora tegen kan komen. Eora is de spelwereld die Obsidian heeft bedacht - niet alleen voor Avowed, maar ook voor de Pillars of Eternity-games.

De spelwereld van de games bestaat bovenal uit zogeheten kith, die weer onder te verdelen zijn in mensen, aumaua, orlans, dwergen en elven. Onder deze vijf rassen worden ook zeldzame wezens geboren met speciale krachten, ook wel bekend als de goddelijken.

Overigens heeft Obsidian laten weten dat dit nog maar de eerste video in een reeks van vijf is waarin dieper wordt ingegaan op informatie rondom Eora. De komende tijd kunnen geïnteresseerden dus nog vier video's verwachten om de kennis over deze spelwereld bij te schaven voordat de game uitkomt.

Avowed komt op 18 februari naar Xbox Series X en S, pc en Xbox Game Pass.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!