Snapdragon 8 Gen 2-chip ondersteunt WiFi 7 en AV1
Gamer.nl
Nieuws

Snapdragon 8 Gen 2-chip ondersteunt WiFi 7 en AV1

Qualcomm heeft de tweede generatie van diens Snapdragon 8-chip onthuld, met ditmaal ondersteuning voor onder andere WiFi 7 en AV1-decodering.

De zogeheten Snapdragon 8 Gen 2 wordt wederom gebakken op een 4 nanometer procedé, waarop een ingebakken cpu, gpu en Hexagon ai-accelerator verwerkt zitten. Twee ai-kernen kunnen gekoppeld worden aan de geïntegreerde sensorhub van de chip, die nu ook 'Always Sensing'-camera's ondersteunt.

Qualcomms eigen Kryo-cpu (64 bit, naar Arm Cortex X3-standaard) klokt maximaal 3,2 GHz en bestaat ditmaal uit een primaire rekenkern, 4 Performance-kernen (2,8 GHz) en 3 Efficiency-kernen (2,0 GHz). 

Vooralsnog lijkt het grafische component, de Adreno-gpu, weinig tot niet geïnnoveerd te zijn ten opzichte van de Gen 1-voorganger. Wel zou de gpu volgens Qualcomm tot 25 procent beter moeten presteren, waarschijnlijk voor het merendeel te danken aan de upgrade in de centrale processor. 

Watch on YouTube

Onder de 'Snapdragon Elite Gaming'-noemer belooft Qualcomm desalniettemin een nieuwe standaard voor smartphone-gaming te introduceren. Daarbij wordt ook real-time raytracing genoemd als een belangrijke pijler, al deelt de chipgigant geen benchmarks of andere meetbare beloftes. Wel zou dit de eerste Snapdragon-chip zijn met ondersteuning voor de Vulkan 1.3-api en het MetaHumans-raamwerk van Unreal Engine 5.

Real-time raytracing is niet geheel nieuw in het smartphone-landschap, al blijft het relatief uniek. De Exynos 2200-chip van Samsung werd eerder dit jaar op de markt gezet, inclusief RDNA 2-component van AMD. Diezelfde chip kwam ook net iets eerder met ondersteuning voor AV1-videocodering.

Los van prestaties en compatibiliteit introduceert Qualcomm met deze Snapdragon ook een eigen 'Game Post Processing Accelerator', die games van een extra laag effecten kan voorzien. Ook hiervan werd geen concreet voorbeeld gedeeld, maar Qualcomm meent dat de technologie het toepassen van bokeh-effecten en bewegingsonscherpte tot circa 75 procent efficiënter kan toepassen dan voorheen.

Met het onthullen van de system-on-a-chip (SoC) zelf werden nog geen smartphones onthuld die over zullen stappen op de Snapdragon 8 Gen 2. Qualcomm liet daarentegen wel weten dat verschillende merken de nieuwe SoC binnenkort zullen implementeren, waaronder Asus' Republic of Gamers, OnePlus, Oppo, Motorola en Sony. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe Frostpunk-game staat voor 2027 gepland
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe Frostpunk-game staat voor 2027 gepland

Ook werkt de ontwikkelaar aan een game 'op grotere schaal' voor release in 2029

11 Bit Studios heeft een nieuwe Frostpunk-game in ontwikkeling, die op zijn vroegst in 2027 moet verschijnen.

Dat blijkt uit de bekendmaking van de meest recente resultaten van het bedrijf. Er zijn al twee games in de Frostpunk-reeks uitgekomen - het tweede deel verscheen afgelopen jaar. In de spellen moeten spelers een stad in een nieuwe ijstijd zien te managen.

Details over de nieuwe Frostpunk-game zijn er op moment van schrijven nog niet, behalve dat specifiek wordt gemeld dat de game zich afspeelt in het "Frostpunk-universum". Mogelijk gaat het dus niet specifiek om Frostpunk 3.

11 Bit Studios liet daarnaast weten dat men ook werkt aan een "game op grotere schaal" die gepland staat voor 2029. Daarnaast zijn er ideeën voor meer games, waarvan de ontwikkeling in de nabije toekomst moet beginnen.

Ondertussen werkt 11 Bit Studios nog aan updates voor Frostpunk 2 en moet ook de consoleversie van het spel nog uitkomen. Die staat voor zover bekend gepland voor een release ergens aankomende zomer.

Harry Hol beloonde de pc-versie van de game vorig jaar met een 8 in de Gamer.nl-review: "Frostpunk 2 is een enorm sfeervolle en diepe strategiegame. Keuzes zijn betekenisvol en door de constante tijdsdruk voelt het echt alsof alles elk moment vreselijk fout kan gaan. Soms is het spel daardoor wat zwaar op de hand. Het had misschien wat humor kunnen gebruiken als contrast voor alle ijzige ellende. Het risico van te veel gesimuleerde leed, is dat de zwaarste beslissingen je daardoor soms koud laten op een persoonlijk niveau. Want het doel blijkt bijna altijd de middelen te heiligen. Dit maakt van Frostpunk 2 een van die unieke spellen waarin je nooit echt de ‘good guy’ kan zijn, maar alleen ‘minder slecht’. En dat levert een waardevolle en goed gemaakte ervaring op."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Tactische shooter Ready or Not komt deze zomer naar consoles
Gamer.nl
Nieuws

Tactische shooter Ready or Not komt deze zomer naar consoles

Inclusief twee nieuwe missies die ook naar pc komen

De tactische first-person shooter Ready or Not verschijnt in de loop van aankomende zomer op PlayStation 5 en Xbox Series X en S.

Dat heeft VOID Interactive aangekondigd. De game verscheen in 2021 al als early access-spel op Steam en kwam eind 2023 volledig uit op pc. Aankomende zomer komt de game dus naar PS5 en Xbox Series-consoles, en de pc-versie van het spel zal dan ook op Epic Games Store en Microsoft Store verschijnen.

In Ready or Not maken spelers deel uit van een SWAT-team om de toename aan misdaad in de stad Los Sueños tegen te gaan. In realistische, gevaarlijke situaties moeten spelers criminelen uitschakelen. VOID Interactive heeft daarbij advies gewonnen van politieteams om het spel zo realistisch mogelijk te maken.

De game bevat twintig singleplayermissies die ook online in co-op met in totaal vijf spelers doorlopen kunnen worden, en er worden twee nieuwe missies toegevoegd als gratis downloadbare content. Deze missies komen ook op pc beschikbaar.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!