Overklokkers van MSI bereiken record van 10.004 MT/s op DDR5
Gamer.nl
Nieuws

Overklokkers van MSI bereiken record van 10.004 MT/s op DDR5

Kovan Yang, lid van MSI's overclocking-team, heeft vandaag het snelheidsrecord op DDR5-geheugen verbroken, met een transfer rate van 10.004 MT/s.

Vooralsnog geldt het vooruitzicht dat DDR5-modules ooit geleverd zullen worden met snelheden à 12.000 MT/s, maar vooralsnog zijn die uitersten enkel te bereiken via grondige overclocking. Voor het nieuwe 10.004 MT/s wereldrecord maakte Kovan gebruik van MSI's nieuwste Z690 Unify-X-moederbord, in combinatie met de Core i9-12900KS-processor en een enkele Kingston 'Fury Beast' DDR5-module, van oorspronkelijk 4.800 MT/s.

Om de klokfrequentie van de DDR5-schijf te verhogen naar de uiteindelijke 5001.8 MHz (en dus 10.004 MT/s datasnelheid), is er flink wat gesjoemeld met de hardware. De riante Core i9 draaide op slechts vier kernen en een 426 MHz klok, terwijl het DDR5-geheugen van een vele hogere timings werd voorzien, precies zoals wel vaker het geval is bij dit soort recordsnelheden.

De timings in kwestie bedroegen hier 72-126-126-126-127-2 (tCAS-tRCD-tRP-tRAS-tRC-tCR). Door minder druk op het werkgeheugen te zetten qua haast, kunnen hogere kloksnelheden langer (stabiel) aangehouden worden. Zodoende breekt het geheugen wel records, maar uiteindelijk zouden de daadwerkelijke spelprestaties er weinig baat bij hebben. Voor games geldt immers juist vaak dat snelle timings meer resultaten boeken dan een exorbitant hoge transfer rate.

Vooralsnog staat DDR5 nog wel in de kinderschoenen. Pas met de komst van de volgende generaties processoren en moederborden (Zen 4 en Raptor Lake) moeten de beloofde snelheden van het werkgeheugen flink opgehoogd worden. Daarnaast maakt de prijspropositie nog niet veel pc-bouwers warm; DDR5 kost in veel gevallen circa twee keer zo veel als een setje razendsnelle DDR4-modules.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Bethesda benadrukt nog altijd aan The Elder Scrolls 6 te werken
Gamer.nl
Nieuws

Bethesda benadrukt nog altijd aan The Elder Scrolls 6 te werken

De game werd in 2018 officieel aangekondigd

Bethesda's Todd Howard heeft eens te meer benadrukt dat er nog altijd aan The Elder Scrolls 6 gewerkt wordt.

Toen The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered gisteren werd aangekondigd en uitgebracht, kwam Bethesda's Todd Howard aan het woord in de aankondigingsvideo. Er werd logischerwijs vooral gepraat over Oblivion, maar hij meldde ook het volgende: "Natuurlijk werken we hier aan het zesde hoofdstuk, maar wat zo tof is aan The Elder Scrolls is dat we kunnen terugblikken op alle hoofdstukken."

Daarmee bevestigt Howard dus het langverwachte zesde deel in de rpg-reeks nog altijd in ontwikkeling is. De game werd in 2018 aangekondigd middels een logo - sindsdien is er niets van het spel getoond. Zover bekend is de ontwikkeling pas echt op stoom gekomen nadat Starfield in 2023 uitkwam. Het is dan ook onwaarschijnlijk dat het spel in de nabije tijd uitkomt. Het vorige hoofddeel in de reeks, Skyrim, verscheen in 2011. Volgens geruchten speelt The Elder Scrolls 6 zich af in Hammerfell in High Rock.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Blizzard sluit Diablo 4 op Switch 2 niet uit
Gamer.nl
Nieuws

Blizzard sluit Diablo 4 op Switch 2 niet uit

De uitdaging zit hem vooral in een liveservicegame in combinatie met een handheld

Blizzard heeft niet uitgesloten dat Diablo 4 na verloop van tijd ook op Nintendo Switch 2 uitkomt.

In een interview met Gamertag Radio liet Diablo-hoofd Rod Fergusson weten dat een Switch 2-versie van de in 2023 uitgekomen game wellicht tot de mogelijkheden behoort. "Er zijn zeker kansen. Ik bedoel, Diablo 3 en Diablo 2 Resurrected zijn al uit op de Switch, en via backward compatibility worden die ook speelbaar op Switch 2."

Of Diablo 4 ook daadwerkelijk naar Switch 2 komt hangt niet zozeer af van de grafische capaciteiten van de console, maar vooral of een liveservicegame goed werkt op een systeem die in veel huishoudens ook als handheld functioneert en dus niet altijd toegang heeft tot een stabiele internetverbinding. "Het is fijn dat Switch 2 een game als Diablo 4 af kan spelen, dus we kijken er zeker naar. De uitdaging ligt niet zozeer bij de hardware, maar meer hoe we... weet je, liveservice was op de Switch in het verleden een beetje uitdagend."

Fergusson vervolgt: "Ik ben hoopvol dat wanneer de console aankomende juni uitkomt en we naar de toekomst kijken, dit steeds makkelijker wordt, zodat het logischer is om een liveservicegame op dat platform uit te brengen."

Eerder dit jaar claimde insider eXtas1s al dat Diablo 4 naar Switch 2 in ontwikkeling is, maar dit is op moment van schrijven nog niet officieel bevestigd. Diezelfde insider claimde overigens ook dat Bethesda's Starfield naar Switch 2 komt.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!