Atari heeft ervoor gekozen met Test Drive Unlimited geen aparte parkoersen te maken, maar één groot gebied waarin de verschillende races plaatsvinden. Heel het spel speelt zich af op Big Island, Hawaï. Men heeft het eiland op basis van satellietdata tot in het kleinste detail nagebouwd. Alle wegen, verkeersborden, steden en heuvels zijn zorgvuldig overgezet. Het gebied is gigantisch, met maar liefst duizend kilometer aan wegen en zo'n drieduizend knooppunten.
Multiplayer vormt het hoofdonderdeel van Test Drive Unlimited. De makers noemen het zelfs de eerste Massively Multiplayer Racegame. Alle spelers spelen in dezelfde wereld en kunnen elkaar tegen komen op het eiland. Via een ingenieus systeem zorgt het spel ervoor dat alleen de acht spelers die zich het dichtst in je buurt bevinden, fysiek in jouw wereld aanwezig zijn. Hierdoor hoeft er geen grote centrale server te worden opgezet en is er geen maandelijkse bijdrage voor Test Drive Unlimited nodig. Rijd je ergens anders heen, dan krijg je acht andere spelers te zien.Kom je een tegenstander tegemoet, dan kun je hem door te toeteren of met je lichten te flitsen, uitnodigen voor een race. Accepteert hij je uitdaging, dan mag je de locatie kiezen waar naartoe geracet moet worden. De plaats waar je elkaar ontmoet is het startpunt en de weg die je naar het eindpunt neemt, mag je naar eigen inzicht invullen. Races kunnen in lengte oplopen tot tientallen kilometers, maar het is ook mogelijk een korte dragrace te houden.
Bij deze ad-hoc races kun je alleen simpele races organiseren van het ene naar het andere punt. Wil je wat uitdagendere dingen doen, dan kun je zelf je uitdaging maken. Je kunt dan meerdere checkpoints instellen, een doeltijd aangeven, randvoorwaarden stellen aan de te gebruiken auto en zelfs beloningen uitloven voor mensen die je uitdaging aan gaan. De makers zorgen er ook voor dat er elke week nieuwe uitdagingen beschikbaar worden gesteld. De strijd om de beste tijd voor deze uitdagingen op je naam te schrijven, zal dus elke week opnieuw losbarsten.
Reacties op: Test Drive Unlimited
babbaloerie
De vorige Test Drive games kwamen volgens mij wel op de pc uit.
=HellFire=
ulereik
zapruder
Oei.
Tot zover mijn interesse in deze titel.
tolgapaksoy
_Michael_
Zwienenstal
Fred-Erik
En de Nintendo Revolution? Is dat bevestigt?
Erwie
StuK Str0nT
Nepiroc
Verder ben ik heel erg benieuwd welke console meer te bieden heeft, de ps3 of de xbox360. Heb het idee dat het nogal gelijkwaardig is qua kracht. Maar aangezien de xbox360 een hele tijd eerder uitkomt dan de PS3 denk ik dat de xbox een aardige voorsprong op kan bouwen. Denk niet dat iedereen zin heeft om op de PS3 te wachten als er veel eerder al een "gelijkwaardige" console beschikbaar is. Of je moet echt een die-hard fanboy zijn die niet zonder sony kan
Teknootje
Zijn we Motor City Online alweer vergeten? Valt me beetje tegen van je Erwie
Erwie
Goldrusher
En Test Drive komt pas in april ofzo. Grote kans dat de PS3 er dan ook al is.
Teknootje
Ronn