De Chameleon is volgens Coleco een moderne kijk op de klassieke gameconsole. De console is dan ook voornamelijk bedoeld om 8-, 16-, en 32-bit-spellen af te spelen. Volgens Coleco is dit een groeiend en populair genre.
Het is nog niet bekend hoe veel de Chameleon gaat kosten. De ontwikkelaars geven op Twitter aan dat de console een stuk goedkoper wordt dan Coleco's ColecoVision uit de jaren '80.
Faillisement
Coleco maakte al eerder een console: de ColecoVision uit 1982. Deze console concurreerde met de Atari 5200. Het Coleco dat de Chameleon maakt is echter in 1988 failliet gegaan en opgekocht door onder andere Hasbro. In 2006 bracht het hieruit ontstane Coleco Holdings de handheld Coleco Sonic uit.
De Chameleon is een samenwerking tussen Coleco Holdings en het team achter het RETRO Video Game System. Deze retroconsole is er uiteindelijk niet gekomen na een mislukte crowdfunding-campagne.
Reacties op: Nieuwe console met cartridges in de maak
Limsalominsa
Slagroomtaart
eduardkhil
casualkiller
TheRussian
De gast achter mislukte retro VGS heeft de moldings van Atari Jaguar gekocht omdat het veel goedkoper was dat eigen te maken.
Dit zal net zo falen als de VGS.
pepsi
Btw wat is dit een schijt site op mobiel zeg, wat voor pruts programmeur maakt elementen nou weer lazy loaded zonder eerst de afmetingen vast te zetten.. Alles verspringt 100x in het rond tijdens het laden van de pagina
darkmanwls
sollitdude
Snader86
Dit apparaat is dus NIET bedoeld voor nieuwe, hedendaagse indiegames. En dat is dus het verschil tussen indie en retro.
darkmanwls