Nieuws
Boosteroid

Microsoft sluit tienjarige deal met cloudgamingservice Boosteroid

Bedrijven benadrukken dat Call of Duty naar de service kan komen

Geschreven door Michel Musters op
Microsoft heeft een tienjarige deal gesloten met cloudgamingservice Boosteroid om diens games naar het platform te brengen.

Dat hebben de bedrijven middels een persbericht aangekondigd. Via Boosteroid kunnen spelers pc-games streamen via hun pc, laptop, tablet, smartphone of Android TV. De service is onder andere in Europa en de Verenigde Staten beschikbaar. Microsoft meldt dat door de deal 'Xbox pc-games' naar Boosteroid komen, al is niet duidelijk vanaf wanneer precies. Er zijn inmiddels meer dan vier miljoen mensen die van Boosteroid gebruikmaken.

In het persbericht wordt specifiek gemeld dat Activision Blizzard-games zoals Call of Duty ook aan Boosteroid worden toegevoegd, mocht de Microsofts overname van het bedrijf doorgaan. De timing van deze deal is dan ook niet willekeurig; de overname van Activision Blizzard door Microsoft wordt wereldwijd door waakhonden geanalyseerd om te checken of het bedrijf op deze wijze geen monopolypositie binnen de game-industrie vergaart. 

Microsoft hamert er sinds enige tijd op dat het Call of Duty, een van de belangrijkste franchises van Activision Blizzard, naar een zo'n breed mogelijk publiek wil brengen als de overname wordt goedgekeurd. Eerder kondigde het bedrijf al aan dat in dat geval games als Call of Duty ook tien jaar lang naar Nintendo-systemen en GeForce Now komen.

Daar blijft het overigens niet bij, zo meldt Microsoft-president en -vicevoorzitter Brad Smith aan The Wall Street Journal. "Meer (deals) zullen volgen. Als het enige argument (om de overname tegen te houden) is dat Microsoft Call of Duty van andere platforms weert, hebben we contracten die de games naar veel meer apparaten en platforms brengen. Dat maakt het een lastig verhaal in de rechtszaal."

Dit artikel delen:

Lees meer

Valheim nu verkrijgbaar op Xbox-consoles, Game Pass voor consoles Square Enix toont eerste beelden van nft-game Symbiogenesis
8

Reacties op: Microsoft sluit tienjarige deal met cloudgamingservice Boosteroid

  • Om te reageren moet je ingelogd zijn. Nog geen account? Registreer je dan en praat mee!
  • fonsrutte

    • 14 maart 2023 18:16
    Volgens mij heeft inmiddels iedereen en zijn moeder inmiddels een 10-jarige deal voor CoD.

    Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.
  • avatar

    hulstpower

    • 14 maart 2023 18:25
    @fonsrutte Sony niet :) die willen geen deal.

    Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.
  • fonsrutte

    • 14 maart 2023 20:02
    @hulstpower prima toch.
    Als die deal er straks door is brengt MS CoD gewoon op de PS uit zonder deal.
    Ben benieuwd of Sony dan alsnog met hangende pootjes naar de onderhandelingstafel komt

    Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.
  • avatar

    hulstpower

    • 14 maart 2023 21:28
    @fonsrutte nee ze hebben gezegd dat ze de deal willen blocken, vraag me wel af of abk als deal niet door gaat stopt met Sony en marketing deals exclusive content.

    Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.
  • fonsrutte

    • 15 maart 2023 06:18
    @hulstpower die deal gaat door, er is geen reden meer om die tegen te houden.
    Sony heeft het alleen maar over CoD gehad en de exclusiviteit ervan, ieder platform buiten Sony heeft een deal voor 10 jaar en Sony staat met lege handen. Geen CoD deal en geen argument meer om de deal tegen te houden. Sony heeft gegokt en verloren.

    Sony zou zich af moeten vragen waarom die andere bedrijven zo moedwillig in zee gaan met Microsoft. Misschien zijn ze het gedrag van Sony, die al jarenlang het grootste marktaandeel heeft in deze markt, wel helemaal zat. Al jarenlang maken ze games of delen daarvan exclusief, zelfs tot een enkele missie. Ik de k dat de andere partijen dat een beetje beu zijn, Sony heeft zijn hand overspeeld.
    We hebben ondertussen niets meer gehoord van meneer Ryan, die als een kind op de tafel sloeg met zijn knuistjes en maar CoD bleef roepen.
    Nu iedereen een deal heeft is het angstvallig stil vanuit de hoek van Ryan.
    Het zou mij niet verbazen als Ryan het veld moet ruimen als deze deal doorgaat. Het was een heel zwak optreden en het heeft de reputatie van Sony meer kwaad dan goed gedaan. Zo iemand kun je niet aan het roer van je bedrijf laten staan lijkt me.

    Maar bovenstaande is vooral een hersenspinsel van mijn kant, ik praat ook maar wat. Ik zal er wellicht helemaal naast zitten.

    Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.
  • avatar

    whaha

    • 14 maart 2023 19:13
    Betekent dit ook dat ik Age of Empires IV kan spelen via Boosteroid?

    Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.
  • avatar

    Mr.Happy

    • 14 maart 2023 19:43
    @whaha waarschijnlijk wel ja

    Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.
  • avatar

    whaha

    • 14 maart 2023 21:17
    @Mr.Happy Ah! Dat zou mij best blij maken! :)

    Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.

 

Wanneer je een reactie plaatst ga je akoord met onze voorwaarden voor reacties.