Alles over Assassin’s Creed Shadows – Alle geruchten en feiten op een rij
Achtergrond

Alles over Assassin’s Creed Shadows – Alle geruchten en feiten op een rij

Eindelijk naar Japan

Het veertiende deel in de Assassin’s Creed-franchise komt steeds dichterbij. Waar een kleine teaser al was vrijgegeven is er nog veel onbekend of onduidelijk over Assassin’s Creed Shadows (eerder bekend als Red). Wij zetten al het nieuws voor je op een rijtje.

Sinds de release van de allereerste Assassin’s Creed snakken fans naar een Japanse setting in de franchise – uiteraard door de overeenkomsten van de ninja’s en assassins. Het wachten van deze fans wordt eindelijk beloond. Ubisoft heeft namelijk bevestigd dat Assassin’s Creed Shadows zich in Japan afspeelt.

Releasedatum Assassin’s Creed Shadows

Assassin's Creed Shadows verschijnt op 20 maart 2025 voor PlayStation 5, Xbox Series X en S, pc (Ubisoft Store, Epic Games Store), Mac (Mac App Store) en Amazon Luna. Ook zou de game beschikbaar moeten komen op de nieuwe hub Assassin's Creed Infinity.

Uitstel

Assassin's Creed Shadows werd uitgesteld van november 2024 naar februari 2025, en vervolgens nog een keer naar 20 maart. Volgens Ubisoft is het spel erg ambitieus en is er meer tijd nodig om de ervaring te "verfijnen", zeker na de wisselende ontvangst van Star Wars Outlaws. Iedereen die de game heeft gereserveerd ontvangt zijn of haar geld terug, en toekomstige pre-orders geven kosteloos toegang tot de eerste uitbreiding van de game.

Volgens Insider Gaming vroegen werknemers al maanden om uitstel. Volgens de ontwikkelaars van Shadows die het platform over dit onderwerp gesproken heeft, hebben ze momenteel vooral nog tijd nodig om bugs aan te pakken en om aanpassingen te maken aan enkele gameplaymechanieken, gebaseerd op de feedback die uit de verschillende speeltesten is gekomen.

Hierbij wordt specifiek benoemd dat Ubisoft de tijd neemt om de historische en culturele kritieken die Shadows al heeft ontvangen goed onder de loep te nemen, waaronder de weergave en het verhaal van Yasuke.

Watch on YouTube

Assassin's Creed Shadows is te vroeg verkocht

Iets minder dan een maand voor de release van het spel doken er al foto's op van mensen die een fysiek exemplaar in handen hadden, waarna ook in-game beelden opdoken. Aanvankelijk claimde Ubisoft dat dit om beelden uit een previewsessie ging, maar een dag later gaf het bedrijf toe dat sommige spelers al toegang hadden tot Assassin's Creed Shadows. Ubisoft heeft aan deze spelers gevraagd niets te delen over de game.

View post on X

Preview

Cody ging recentelijk langs bij Ubisoft om alvast een paar uur te spenderen met Assassin's Creed Shadows. Daarover had hij het volgende te zeggen:

"Assassin’s Creed Shadows wordt een eerbetoon aan feodaal Japan en de franchise zelf, met een mooie balans tussen twee unieke speelstijlen en een spelwereld die uitnodigt tot verkenning. Of je nu als Naoe sluipend vijanden uitschakelt, of als Yasuke een nederzetting verwoest: Shadows maakt indruk. Als deze speelsessie representatief is voor de volledige game, gaat Shadows zowel nieuwe spelers als trouwe volgers van de franchise aanspreken."

Cinematic trailer

Ubisoft toonde op 15 mei officieel de eerste trailer van Assassin's Creed Shadows, voorheen bekend als Codename Red.

Het gaat om een 'cinematic reveal trailer' - in lijn met hoe vorige Assassin's Creed-games werden onthuld.

Watch on YouTube

Pre-orders en versies Assassin's Creed Shadows

Zoals gebruikelijk bij Ubisoft worden er nog een paar extraatjes bij pre-orders gegooid, en bij Assassin's Creed Shadows is dat niet anders. Wie de game alvorens release reserveert krijgt bijvoorbeeld een bonusmissie om te spelen.

Daarbij komt er later een uitbreiding beschikbaar, die aanvankelijk geld zou kosten, maar nu bij het totaalpakket is inbegrepen. De Claws of Awaji-uitbreiding is volgens Ubisoft goed voor pakweg tien uur aan extra content.Hieronder vindt je de verschillende edities van het spel, en waar je die kunt kopen.

Standard Edition

  • De basisgame

  • Bonusmissie: “Thrown to the Dogs”

  • Toegang tot de Claws of Awaji-uitbreiding (komt na release)

De standaard editie van Assassin's Creed Shadows kun je hier pre-orderen.

Special Edition

  • De basisgame

  • Bonusmissie: “Thrown to the Dogs”

  • Toegang tot de Claws of Awaji-uitbreiding (komt na release)

  • Het Yasuke Sekiryu Character Pack, met een outfit, wapenset, mount en sieraad.

Hier pre-order je de special edition.

Digital Deluxe Edition

  • De basisgame

  • Bonusmissie: “Thrown to the Dogs”

  • Toegang tot de Claws of Awaji-uitbreiding (komt na release)

  • Deluxe Pack, bestaande uit: het Sekiryu Dual Pack, met een outfit voor zowel Naoe als Yasuke, wapenset, mount en sieraad, en de Hideout Pack. Daarin zitten Sekiryu Wagasi, een decoratief masker, Sekiryu wandkleed en Sekiryu Mizubachi.

De Digital Deluxe Edition van Assassin's Creed Shadows haal je middels digitale winkels als de PlayStation- en Xbox Store in huis, of middels de website van Ubisoft.

Dlc

De eerste uitbreiding van Assassin's Creed Shadows is Claws of Awaji, die ongeveer tien uur aan content aan het spel toevoegt. De beschrijving van de dlc luidt als volgt: "Reis naar een nieuwe regio, ontvang meer dan tien uur aan extra content, en ontgrendel een nieuw wapentype, skills, gear en moves."

Iedereen die Shadows pre-ordert krijgt gratis toegang tot de dlc. Dit betekent waarschijnlijk dat spelers die het spel later aanschaffen wel geld neer moeten leggen voor de uitbreiding. Ook heeft Ubisoft nog niets vermeldt over meer dlc in de toekomst, maar gezien het bedrijf Claws of Awaji specifiek de eerste uitbreiding noemt, is de kans groot dat er meer op de planning staat.

Hoofdpersonage(s) Assassin’s Creed Shadows

Assassin's Creed Shadows heeft twee hoofdpersonen genaamd Yasuke en Naoe, waar spelers op ieder moment tussen kunnen wisselen.

Yasuke is een Afrikaanse samoerai in dienst van Oda Nobunaga, een prominente daimyo. Yasuke is net als Oda een non-fictief personage dat echt bestaan heeft. Waar je in de Assassin’s Creed-games wel historische figuren tegenkomt, is dit de eerste keer dat spelers zelf een non-fictief personage onder de knoppen nemen. Yasuke's vechtstijl is gebaseerd op precisie en kracht. In de trailer is te zien dat hij onder andere bewapend is met een katana en een kanabo. Meer over wie hij was en wat dat kan betekenen voor de game, kun je hier lezen.

Een belangrijk verschil tussen Yasuke en Naoe is dat de eerste niet alle omgevingen en objecten kan beklimmen. Daarmee zet Ubisoft hoger in op de verschillende gameplay-elementen van elk personage.

De tweede hoofdpersoon Naoe is een shinobi (ninja). Zij is wel een fictief personage, al is haar vader in de game de legendarische shinobi Fujibayashi Nagato. Naoe is duidelijk meer gericht op stealth en bezit onder anderen een hidden blade en een grijphaak. Ze is duidelijk wendbaarder dan Yasuke en kan voor het eerst in de franchise kruipend te werk gaan.

Verschillen

In een interview met Screen Rant meldde Assassin's Creed Shadows-regisseurJonathan dat spelers weinig mislopen als ze ervoor kiezen om maar één personage te besturen. Hij vertelde als volgt: "Ik denk dat je niet veel mist (als je maar met één personage speelt. Het gaat eerder om wat je prefereert, om te kijken hoe de game zichzelf aanpast wanneer je een ander personage kiest."

Dumont vervolgt: "(Beide personages) ontvangen individuele instructies en hun eigen verhaallijn. Naoe heeft bijvoorbeeld persoonlijke verhaalmissies die Yasuke niet kan ervaren. Maar de kern van de game kan gespeeld worden door beide personages - de game past zich aan naar je keuze."

Watch on YouTube

Tijdlijn Assassin’s Creed Shadows

Assassin’s Creed Shadows speelt zich af in feodaal Japan, tijdens de Sengokuperiode afspeelt. De Sengokuperiode wordt gezien als de periode waar veel burgeroorlogen plaatsvonden. De game begint in het jaar 1579, hoeveel tijd er gedurende het verhaal verstrijkt is nog niet bekend.

Gameplay Assassin’s Creed Shadows

Assassin's Creed Shadows richt zich op twee personages, en daarmee ook op twee verschillende gameplaystijlen. Yasuke richt zich op gevechten, met name duels tussen twee personages. Met zijn kanabo slaat hij eenvoudig vijanden tegen de grond, terwijl hij met zijn katana een stuk sneller is. Ook kan Yasuke gevechtshoudingen aannemen die riskanter zijn qua timing. Het valt op dat gevechten in Shadows vooral bestaan uit duels tussen twee personages.

Naoe is daarentegen beter in stealth. Met haar kusarigama kan ze vijanden naar zich toetrekken en slingeren door een ruimte. Ook kunnen spelers nu voor het eerst in de franchise kruipen en speelt lucht een grotere rol bij ongezien blijven. Daarbij kunnen spelers zich verstoppen in verschillende omgevingen, waaronder het plafond.

Ook verandert Shadows de manier waarop spelers de wereld ontdekken enigszins. Wanneer spelers een eagle point vrijspelen wordt slechts een deel van het gebied zichtbaar, zodat spelers gemotiveerd worden om de delen daartussen te verkennen.

Speeltijd

Jonathan Durmont, de creative director van Assassin's Creed Shadows, heeft in een interview met Genki laten weten dat het hoofdverhaal van de game zo'n dertig tot veertig uur in beslag neemt. Spelers die ook alle zijcontent meenemen verdubbelen die tijd: de regisseur zegt dat de game meer dan tachtig uur aan content bevat.

Watch on YouTube

Tijdens de Xbox Games Showcase op 9 juni en Ubisoft Forward op 10 juni werden de eerste gameplaybeelden van Assassin's Creed Shadows getoond.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

De Japanse versie van Assassin's Creed Shadows wordt gecensureerd

Assassin's Creed Shadows ziet er in Japan iets anders uit dan in het westen. Zo kunnen er geen hoofden of ledematen afgehakt worden en zijn een aantal dialogen aangepast ten opzichte van andere regio's.

In Japan heeft Assassin's Creed Shadows van Cero, de instelling die leeftijdsclassificaties aan games geeft, een rating gehad van 'Z'. Dit is de hoogste rating die een spel in Japan kan krijgen, vergelijkbaar met onze PEGI 18. Desondanks werd het spel nog als te gewelddadig bestempeld, waardoor deze aanpassingen nodig waren.

Ubisoft zou aan co-op-modus voor Assassin's Creed Shadows werken

Dat claimt Insider Gaming te hebben vernomen. Volgens de website draagt de co-op-modus de codenaam League. Er zou geen precieze releasedatum voor de modus zijn, zeker niet sinds Shadows onlangs werd uitgesteld naar 14 februari 2025. De co-op-modus zou echter wel al lang voor dit uitstel in ontwikkeling zijn geweest, en zou dus niet de oorzaak van het uitstel zijn.

Verdere details over de co-op-modus zijn er niet. Aangezien Shadows twee hoofdpersonages bevat, is het aanneembaar dat de modus één speler in de huid van Naoe laat kruipen, terwijl de andere speler Yasuke bestuurt.

Volgens eerdere geruchten wordt Assassin's Creed Invictus, dat nog niet onthuld is, een volledige multiplayergame. Onlangs werd er nog geclaimd dat die game deels geïnspireerd is door Fall Guys.

Engine Assassin's Creed Shadows

Ubisoft zou met Assassin’s Creed Shadows geen gebruikmaken van een nieuwe engine, maar wel van de Anvil Pipeline, zo meldt InsiderGaming. De Anvil Pipeline zou de verschillende Assassin’s Creed-studios makkelijker met elkaar laten samenwerken aan de titel, wat de technische staat van de game ten goede moet komen. Dat betekent ook dat de teams die aan Red werken gameplay-aspecten waaronder animaties, het parcours-systeem en dynamische weersveranderingen hebben moeten aanpassen.

Assassin’s Creed Infinity

Website Insider Gaming heeft een kleine demo onder ogen gekregen, waarin de hub van Infinity te zien was. Vanuit deze hub springt de speler in een paar seconden in Assassin's Creed Shadows - of welke andere game dan ook - en wordt de draad weer opgepakt waar gestopt is. Infinity volgt het concept van een live-service-game en samen met Red uitkomen.

In de hub is er een winkel te vinden die 'The Exchange' heet, waar men cosmetics voor personages kan kopen en door middel van 'Synchronisation'-verhalende mini-battle passes - ook wel Projects genoemd - kan kopen voor meer cosmetics. Deze Projects worden constant toegevoegd om nieuwe content te ondersteunen, of reden te geven om te spelen tussen releases.

Het plan zou momenteel zijn om elke twee jaar een grote Assassin's Creed-game op het platform uit te brengen, met daar tussenin een ietwat kleinere titel. Assassin's Creed Shadows staat voor eind 2024 op de planning, en er zou volgend jaar een kleinschalige multiplayer-game uit moeten komen. In 2026 zou Hexe uitkomen als grote titel. Verder werkt Ubisoft nog aan een remake van Assassin's Creed Black Flag, Project Nebula - dat zich in India, het Azteekse rijk en mediterrane gebieden af zou spelen -, een co-op-ervaring genaamd Raid, de multiplayergame Echoes en mogelijk nog een andere remake.

Assassin’s Creed Shadows werd samen met Assassin’s Creed Hexe onthuld onder Assassin’s Creed Infinity. Het idee achter Infinity is dat het als een interactieve hub moet dienen waarin je toegang hebt tot meerdere Assassin’s Creed-games, -modi en andere opties. Het is nog onduidelijk wat Infinity precies betekent voor Assassin’s Creed Red.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Microsoft onthult per ongeluk Steam-knop in Xbox-interface
Nieuws

Microsoft onthult per ongeluk Steam-knop in Xbox-interface

Komt Steam-integratie naar het Xbox-ecosysteem?

Microsoft heeft per ongeluk een foto gedeeld waarop de Xbox-interface is te zien met daarin een tabje genaamd 'Steam'.

In een officiële blogpost op de Microsoft-website over de Game Developers Conference die nu gaande is, was een foto te zien met daarop diverse apparaten waarop de Xbox-interface draait, waaronder een laptop, een ROG Ally en een smartphone. Op de achtergrond is een foto van de Xbox-gamesbibliotheek te zien.

Opvallend genoeg zit er in de bibliotheek op de foto ook een tabje voor 'Steam'. Dat is op zijn minst curieus, want Steam-games zijn op moment van schrijven helemaal niet via het Xbox-menu af te spelen. Er gaan al wel geruime tijd geruchten dat Microsoft van plan is om Steam-games te integreren in het Xbox-ecosysteem, en de illustratie - die inmiddels is verwijderd uit de blogpost maar hieronder nog bekeken kan worden - lijkt te suggereren dat dit inderdaad gaat gebeuren.

Dat betekent overigens niet meteen dat Steam-games ook op - bijvoorbeeld - de volgende Xbox-console speelbaar worden, maar er gaan wel geruchten dat de volgende console van het bedrijf in feite een soort pc wordt in een consolejasje. Steam-integratie zou dan een belangrijk speerpunt van deze console kunnen worden. Daarbij gaan er ook geruchten dat er later dit jaar een pc-handheld van Asus uitkomt met het Xbox-merk, en daar zou Steam-integratie wellicht ook onderdeel van kunnen uitmaken.

The Verge claimt te hebben vernomen dat Microsoft op zijn minst plannen heeft om de Xbox-app op pc te updaten met de mogelijkheid om alle games die geïnstalleerd staan op de pc van de gebruiker te tonen. Daaronder zouden dus ook Steam-games vallen.

Jez Corden houdt er zijn eigen theorieën op na op Windows Central. Volgens hem zullen de volgende Xbox-consoles Win32 als ontwikkelomgeving aanhouden in plaats van de 'ERA'-ontwikkelomgeving van Xbox One- en Series-consoles. Huidige Xbox-games zouden mogelijk via emulatie backward compatible worden.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Assassin's Creed Shadows behaalt op eerste dag meer dan miljoen spelers
Nieuws

Assassin's Creed Shadows behaalt op eerste dag meer dan miljoen spelers

De game is sinds vandaag uit op PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc

In minder dan 24 uur sinds de release van de game is Assassin's Creed Shadows door meer dan een miljoen mensen gespeeld.

Dat meldt Ubisoft op X. "Het is hier nog niet eens 4 uur 's middags in Canada, en Assassin's Creed Shadows is al de één miljoen spelers voorbij! Vanuit het diepste van ons hart bedanken we jullie voor het avontuur dat jullie aangaan in feodaal Japan. We zijn enorm enthousiast om deze reis met jullie te beleven!"

Assassin's Creed Shadows is vanaf vandaag uit voor PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc. Er hangt veel af van de game, want Ubisoft heeft het sinds het uitstel van de game vorig jaar, de tegenvallende verkoop van Star Wars Outlaws en de aankondiging dat XDefiant later dit jaar offline gaat moeilijk. Er gaan zelfs geruchten dat het bedrijf overweegt een nieuw bedrijf op te starten, daar de grootste franchises in onder te brengen en de rest van de IP's te verkopen.

Assassin's Creed Shadows draait om twee personages, de Japanse shinobi Naoe en de krijger Yasuke. Spelers kunnen grotendeels zelf bepalen met wie ze spelen en daar tijdens de game tussen wisselen. Daarbij richt Naoe zich vooral op parkour- en stealthgameplay en is Yasuke een gevreesde strijder die als een tank vijanden neermaait.

In het spel doen spelers het Japan van de zestiende eeuw aan en volgen zij het verhaal van de twee hierboven genoemde personages. De game speelt zich af tijdens de Sengokuperiode, een tijd in Japan van oorlogvoering en binnenlandse crises. De spelwereld zal daarbij door de vier verschillende seizoenen heen gaat, wat invloed heeft op de omgeving en de gameplay.

Er hangt ook controverse rondom Shadows. Niet alleen vanwege de zwarte huidskleur van krijger Yasuke, maar ook vanwege het feit dat het interieur van tempels in de game kapot kon worden gemaakt. Ubisoft heeft dit echter met een day one-patch verwijderd.

Lars Cornelis beloonde het spel met een 8,5 in de Gamer.nl-review: "Assassin’s Creed Shadows is gebouwd volgens een bekende blauwdruk, maar weet vrijwel ieder aspect te verfijnen of zelfs te perfectioneren. Vooral de waanzinnig mooie spelwereld, de dynamiek tussen de twee hoofdpersonages, en het gebalanceerde vechtsysteem springen eruit. Dit is zonder enige twijfel de beste Assassin’s Creed in jaren."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!