Amerikaanse senator wil inzicht in exclusiviteitsdeals Sony
Nieuws

Amerikaanse senator wil inzicht in exclusiviteitsdeals Sony

Hij maakt zich zorgen over de dominantie van het bedrijf

Kevin Cramer, senator in het Amerikaanse North Dakota, wil inzicht in exclusiviteitsdeals van Sony, laat hij aan het bedrijf weten in een open brief.

De senator geeft in de brief gericht aan Sony-directeur Kenichiro Yoshida aan dat hij zich zorgen maakt over de dominantie van Sony binnen de game-industrie. "Sony heeft de consolemarkt de afgelopen twintig jaar volledig gedomineerd." Daarom wil hij inzicht in contracten over exclusiviteit van games, documenten over de overname van Bungie en alle correspondentie tussen Sony en de Amerikaanse overheid over concurrentie in de markt.

Volgens Cramer brengt de huidige positie van Sony een ontwikkelingskans voor North Dakota, waar hij als senator actief is, in gevaar. North Dakota wil volgens hem voorop lopen als het gaat om educatie op het gebied van informatica en cyberbeveiliging.

Studenten voorbereiden op een carrière binnen de game-industrie is daar een belangrijk onderdeel van, aldus Cramer. "Ik ben verontrust door berichten dat het lijkt dat Sony haar aanwezigheid wil gebruiken om concurrentie uit te sluiten in plaats van keuze voor spelers en ontwikkelaars mogelijk te maken. "Het lijkt er steeds meer op dat Sony's dominantie te danken is aan uitsluitende praktijken, waaronder het betalen van game-uitgevers om hun games niet op rivaliserende platformen uit te brengen."

Cramer noemt de poging van Sony om de overname van Activision Blizzard door Microsoft tegen te houden een voorbeeld van "concurrentieverstorend gedrag". Hij noemt het vooral verontrustend dat "Sony's gelobby bij de FTC en andere waakhonden begon nadat het zelf Bungie had overgenomen."

Het is niet voor het eerst dat een Amerikaanse senator zich uitspreekt over de zaken van Sony. Congresleden opperden eerder al dat Sony concurrentiewetten schendt om de verkoop van Xbox-consoles in Japan tegen te gaan. Op het moment van schrijven heeft Sony nog niet op de brief van Cramer gereageerd. 

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nightdive Studios wil Xbox 360- en PlayStation 3-games remasteren
Nieuws

Nightdive Studios wil Xbox 360- en PlayStation 3-games remasteren

Het bedrijf bracht eerder remasters van de Turok-trilogie en System Shock-games uit

Nightdive Studios geeft aan bereid te zijn Xbox 360- en PlayStation 3-games van remasters te voorzien.

De ontwikkelaar is gespecialiseerd in het overzetten van klassieke games naar moderne platforms. De afgelopen jaren heeft het bedrijf nieuwe versies van games als Doom 64, Quake en Quake 2, de Turok-trilogie, The Thing, System Shock, Blade Runner en Shadow Man uitgebracht. Over het algemeen gebruikt het bedrijf daarvoor pc-versies van deze games, die vervolgens worden overgezet naar de KEX Engine van Nightdive.

Aan VGC lieten Nightdive-studiohoofd Stephen Kick en director of business development Larry Kuperman echter weten van plan te zijn games die alleen op Xbox 360 of PlayStation 3 zijn uitgekomen naar moderne platforms te brengen. Dat is wel afhankelijk van of er broncode van de betreffende games beschikbaar is. "Er zijn een aantal hele goede games uit dat tijdperk die niet verloren mogen gaan", aldus Kuperman. Kick gaf Haze van Crytek UK (oorspronkelijk Free Radical Design) als voorbeeld van een game die van een remaster voorzien kon worden.

De mannen laten daarbij weten dat het specifiek een uitdaging wordt om PlayStation 3-games over te zetten, aangezien die console unieke architectuur had. Kick: "Die architectuur was tijdens de release van de console al een uitdaging voor ontwikkelaars, en dat levert ook problemen op met backward compatibility. (...) Wanneer we aan PS3-games toekomen, wordt dat zeker een uitdaging. Maar ik denk dat we genoeg ervaring hebben opgedaan om een goede PS3-remaster af te kunnen leveren."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gerucht: GameCube-games komen naar Nintendo Switch Online
Nieuws

Gerucht: GameCube-games komen naar Nintendo Switch Online

De GameCube-spellen zouden al gedurende het eerste jaar van de Switch 2 verschijnen op de dienst

GameCube-games zouden wel eens via Nintendo Switch Online aangeboden kunnen gaan worden.

Dat claimt de over het algemeen betrouwbare insider Nate the Hate in zijn YouTube-video met voorspellingen voor de Nintendo Switch 2 Direct. De insider meldt dat hij heeft vernomen dat GameCube-games naar de online dienst voor Switch-consoles komen. "Het is geen kwestie van of, maar van wanneer." GameCube-games zouden volgens hem al ergens gedurende het eerste jaar van de Switch 2-release kunnen verschijnen.

Eerder dit jaar werd er een FCC-registratie ontdekt voor een mogelijke GameCube-controller voor Nintendo Switch 2. Nintendo heeft voor diverse andere consoles waarvan via Switch Online games zijn te spelen ook replica's van controllers uitgebracht, dus het zou logisch zijn als het bedrijf dit ook doet voor GameCube-spellen.

Via Nintendo Switch Online (en het uitbreidingspakket waar meer betaald voor moet worden) krijgen Switch-gamers toegang tot diverse apps van oude consoles, waaronder NES, SNES, Nintendo 64, Game Boy, Game Boy Advance en Mega Drive. Het ligt in de lijn der verwachting dat dit concept wordt voortgezet - en uitgebreid - op Nintendo Switch 2.

Vandaag om 15:00 uur zendt Nintendo een Direct-livestream uit rondom de Nintendo Switch 2 en diens games. De presentatie duurt ongeveer een uur. De komende dagen worden er daarnaast livestreams gehouden waarin meer gameplay van aankomende Switch 2-game te zien is. Lees hier meer over de Direct.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!