De gamereleases van december 2019
Gamer.nl
Nieuws

De gamereleases van december 2019

De grootste games van 2019 zijn uit, dus dat betekent dat we eindelijk weer tijd hebben om aan onze backlog te werken. Uiteraard verschijnt er nog wel het een en ander in december, zoals Arise: A Simple Story, Darksiders Genesis en Life is Strange 2: Episode 5. Dit zijn de gamereleases van december 2019.

Arise: A Simple Story

3 december – PlayStation 4, Xbox One en pc

Arise: A Simple Story is het eerste project van onafhankelijke ontwikkelaar Piccolo, waarin spelers in het hiernamaals herinneringen van een oude man beleven. Deze herinneringen zijn dynamisch, want spelers kunnen met de rechterstick naar wens de tijd beïnvloeden om de omgeving te bewegen. Denk aan grote vliegende bijen die je een lift geven door prachtige landschappen of vallende rotsblokken die op een specifiek moment een pad vormen. Platformen in Arise wordt op die manier een tijdpuzzel waarbij je constant uitvogelt hoe je progressie maakt. Hoewel dat concept niet origineel is, lijkt de game vol goede ideeën en charme te zitten.

©GMRimport

Halo: The Master Chief Collection/Halo Reach

3 december – pc

Halo: The Master Chief Collection is een bijzonder project. De verzameling Halo-games had vijf jaar geleden een zeer stroeve lancering, maar is in de loop der jaren sterk verbeterd, met onder andere uitstekende ondersteuning voor de Xbox One X. In december komt de game ook naar Steam, maar wel in fasen. De eerste titel is Halo: Reach, waarna volgend jaar de overige delen worden uitgerold. Halo: The Master Chief Collection bevat verder de features die je van een pc-versie verwacht, zoals ondersteuning voor 4K en 60fps en ultrawijde schermen. Ook wordt progressie van de Xbox One-versie overgedragen als spelers inloggen met hun Microsoft-account. Hoewel de collectie dus nog verre van compleet is, betreft het uiteindelijk een overweldigende hoeveelheid content met alle Halo-games tot en met het vierde deel.

©GMRimport

Life is Strange 2: Episode 5

3 december – PlayStation 4, Xbox One en pc

Wellicht staat de game niet meer op je radar vanwege de tijdspanne waarin de verschillende episodes zijn uitgebracht, maar in december komt Life is Strange 2 ten einde. Sean en Daniel Diaz zijn mentaal en fysiek beschadigd, maar ze zijn ook een aantal belangrijke ervaringen rijker. Vermoedelijk bereiken de broers in deze vijfde episode hun bestemming en wordt duidelijk of de reis de moeite waard is geweest. Ook wordt het een belangrijk moment om te beoordelen in hoeverre keuzes van spelers invloed hebben op het einde van het verhaal, dat vermoedelijk veelzijdiger is dan het eerste deel.

©GMRimport

Phoenix Point

3 december – pc

Julian Gollop maakte ooit de turn-based strategy-klassieker X-COM: Ufo Defense en keert deze maand terug met zijn nieuwe game Phoenix Point. Vergelijkbaar met die titel en X-COM: Enemy Unknown besturen spelers van bovenaf een groep soldaten die vechten tegen gemuteerde aliens. Bijzonder aan het beurtelingse vechtsysteem is dat kogels volledig worden geanimeerd en niet altijd het gewenste doel raken. Zo kan het gebeuren dat een ongelukkige medespeler de klos is. Ook heeft elk personage unieke vaardigheden en kunnen spelers in zee gaan met een van de drie facties. Dit laatste heeft invloed op het verloop van het verhaal en het einde van de game. Hoewel Phoenix Point aanvankelijk voor de pc verschijnt, staan er ook PlayStation 4- en Xbox One-versies op de planning.

©GMRimport

Darksiders Genesis

5 december – pc en Google Stadia

De Darksiders-franchise leent zich uitstekend voor een Diablo-achtige dungeon crawler. Althans, dat poogt Darksiders Genesis te bewijzen, waarin spelers vanuit een isometrisch perspectief demonen in stukjes hakken en schieten en puzzels oplossen. De game is gebouwd rondom coöperatieve gameplay, waarbij één speler de controle neemt over War en de ander over het nieuwe personage Strife. Samen versla je vijanden, vind je upgrades en verken je de wereld om geheime paden en zelfs optionele eindbazen te vinden. Genesis draait niet zozeer om eindeloze hoeveelheden loot en is daarom wellicht iets beter te behappen, maar het lijkt een hele fijne Darksiders-spin-off te gaan worden.

©GMRimport

Shovel Knight: King of Cards en Shovel Knight: Showdown

10 december – PlayStation 4, Xbox One, Switch, Vita, 3DS en pc

Binnenkort maakt Yacht Club Games Shovel Knight: Treasure Trove eindelijk compleet. De verzameling wordt namelijk aan aangevuld met Shovel Knight: King of Cards en Shovel Knight Showdown. King of Cards is de laatste verhaaluitbreiding, waarin spelers King Knight volgen op zijn weg naar de troon. De dlc biedt dertig nieuwe levels in drie werelden, een nieuwe set moves en een gloednieuwe kaart-minigame. Hoewel de ervaring qua lengte niet onderdoet voor voorgaande uitbreidingen, zijn levels korter om volgens de ontwikkelaar meer variatie te bieden.

Shovel Knight: Showdown verschijnt op dezelfde dag en is gebouwd rondom multiplayeractie. In een Super Smash Bros.-achtige arena moeten vier spelers elkaar uit het level slaan met een van de zestien beschikbare personages. Een verhaalmodus voor elk personage is ook aanwezig. King of Cards en Showdown zijn vanaf 10 december gratis te downloaden voor bezitters van Shovel Knight: Treasure Trove, maar ook los beschikbaar.

©GMRimport

Wattam

17 december – PlayStation 4 en pc

Vijf jaar na de onthulling brengt Katamari Damatsu-maker Keita Takahashi zijn nieuwe project uit: Wattam. Zelfs in vergelijking met zijn voorgaande titels is Wattam een opmerkelijke game met een mooi thema: de wereld bij elkaar brengen. Het is namelijk de bedoeling dat spelers personages en spullen bij elkaar vinden die bij elkaar passen, zoals poep en een toilet. Eenmaal bij elkaar houden personages elkaars hand vast, waarna een explosie volgt. Wattam brengt spelers naar verschillende landen, die ze wat bijbrengen over de lokale taal en cultuur. Of het ook leuk wordt om te spelen is een tweede, maar Wattam heeft zeker onze interesse gewekt.

©GMRimport

Ook verschijnen in december: Neverwinter Nights Enhanced Edition (PS4, Xbox One, Switch, 3 december), Vampire The Masquerade: Coteries of New York (pc, 4 december), Mosaic (pc, 5 december), Assassin’s Creed: The Rebel Collection (Switch, 6 december), Ancestors: The Humankind Odyssey (PS4, Xbox One, 6 december), Hearthstone: Descent of Dragons (pc, iOS, Android, 10 december), Detroit: Become Human (pc, 12 december).

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Rusland wil beslag op activa van World of Tanks-studio's leggen
Gamer.nl
Nieuws

Rusland wil beslag op activa van World of Tanks-studio's leggen

Topmannen zouden 'extreme activiteiten' steunen

De Russische overheid probeert beslag te leggen op de activa van World of Tanks-ontwikkelaars Wargaming en Lesta Games.

Russische staatsmedia claimen dat topmannen achter de studio's van extreme activiteiten gerelateerd aan hun ondersteuning van Oekraïne worden beschuldigd (via Eurogamer), en dat de Russische overheid daarom controle over de studio's wil krijgen.

Als gevolg van de Russische invasie van Oekraïne werd de ontwikkeling van World of Tanks en de diverse spin-offs in 2022 onder een andere studio ondergebracht. Wargaming vertrok uit Rusland en Wit-Rusland, terwijl de kantoren in Moskou, Minsk en Sint-Petersburg onder de naam Lesta Games doorgingen. Daardoor bestaan er nu in feite twee bedrijven achter de World of Tanks-franchise en twee versies van de game.

Rusland wil nu zowel de aandelen van Lesta-eigenaar Malik Khatazhaev als Wargaming-eigenaar Viktor Kisly overnemen. Dit omdat Wargaming Oekraïne zou steunen. Beide heren zouden volgens Rusland onderdeel uitmaken van "een associatie die extreme activiteiten uitvoert". Ook een in-game campagne in World of Tanks waarbij er geld voor ambulances in Oekraïne werd opgehaald zou als voorbeeld worden genoemd.

Lesta Games laat op zijn beurt weten niets tegen de wet te hebben gedaan of informatie te verbergen, en zich dan ook geen zorgen te maken over de situatie. Wargaming benadrukt niet meer actief te zijn in Rusland en Wit-Rusland.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Systeemeisen van Elden Ring Nightreign bekendgemaakt
Gamer.nl
Nieuws

Systeemeisen van Elden Ring Nightreign bekendgemaakt

Game komt op 30 mei uit

Fromsoftware heeft de systeemeisen van de pc-versie van Elden Ring Nightreign naar buiten gecommuniceerd.

De minimale systeemeisen luiden als volgt:

  • OS: Windows 10

  • Processor: Intel Core 15-10600 of AMD Ryzen 5 5500

  • Geheugen: 12GB RAM

  • Graphics: Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB of AMD Radeon RX 580 4 GB

  • Opslagruimte: 30GB

  • DirectX: DirectX 12

  • Geluidskaart compatibel met Windows

En dit zijn de aanbevolen systeemeisen van de game:

  • OS: Windows 11

  • Processor: Intel Core 15-11500 of AMD Ryzen 5 5600

  • Geheugen: 16GB RAM

  • Graphics: Nvidia GeForce GTX 1070 8 GB of AMD Radeon RX Vega 56 8 GB

  • Opslagruime: 30GB

  • DirectX: DirectX 12

  • Geluidskaart compatibel met Windows

In Elden Ring Nightreign kunnen spelers met z’n drieën op avontuur gaan – of desgewenst alleen – en verkent men Limveld, een verdraaide versie van Limgrave. In dit nieuwe en tegelijk herkenbare gebied moet men drie in-game dagen zien te overleven tussen de vele vijanden en gevaarlijke bazen, waarna men de Nightlord mag proberen te verslaan en krachtige items ontvangt die bij de volgende sessie helpen.

Elden Ring Nightreign is vanaf 30 mei verkrijgbaar op pc, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S en Xbox One. De basiseditie van het spel kost 39,99 euro.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!