Vissen is een bezigheid die geduld vereist. Op het moment dat de lijn in het water ligt wacht je soms uren tot je beet hebt. Gelukkig is hier bij de meeste visgames rekening mee gehouden, zodat je in een sneller tempo kunt vissen. Als er één game is die hierin de kroon spant, dan is het SEGA Bass Fishing. Al sinds de game in de arcades is verschenen vraagt het de mensen zoveel mogelijk vis binnen te halen binnen twee minuten, wat vaak de nodige stress met zich meebrengt. Na de overzetting van de arcadeversie naar de Dreamcast, laat SEGA ons negen jaar later nog een keer genieten van SEGA Bass Fishing, ditmaal op de Wii.
Met de aankondiging van de Wii-versie van het populaire visspel, gingen de meeste fans er van uit dat ons een compleet nieuw deel in de serie te wachten stond. Tot grote spijt van deze groep kunnen we ons slechts vermaken met een opgeleukte versie van de Dreamcast-game. Hoewel recyclen in sommige opzichten zeker niet teleurstellend hoeft te zijn, is deze game dat wel.
Aan de succesvolle gameplay van de game is niets veranderd, wat eigenlijk niet meer door de beugel kan. Wat we voorgeschoteld krijgen met SEGA Bass Fishing voelt als een game uit 2002. De graphics zijn vrijwel identiek aan de Dreamcast-versie, wat zelfs voor de Nintendo Wii beschamend is. Op het moment dat je een vis vangt verwacht je dat je trots met de vis kunt pronken. Je zult je echter vooral knullig voelen wanneer je na de vangst het hoekige excuus voor een vis omhoog houdt.
Buiten het feit dat de game verouderd voelt, is de gameplay net als in de Dreamcast-versie goed uitgewerkt. Hoewel je voornamelijk op baarzen vist, zijn er veel verschillende vissen binnen deze soort. Zo zal een bepaald lokaas voor de ene vis aantrekkelijker zijn dan voor de andere vis. In combinatie met de diepte, de weersomstandigheden en de omgeving waar je rekening mee dient te houden, zul je het juiste assortiment aas moeten samenstellen om zoveel mogelijk vis binnen te halen. In de arcademodus is het de bedoeling dit te doen binnen twee minuten en een aantal eventuele bonusseconden. Zoals je je misschien voor kunt stellen levert dit soms stressvolle situaties op waarin je zo snel mogelijk het juiste aas moet kiezen in de hoop dat de vissen zullen bijten. Bij het behalen van de benodigde score, krijg je de mogelijkheid om te verder te vissen in nieuwe omgevingen. Hoewel er steeds een nieuwe uitdaging ontstaat in de combinatie van aas, diepte en vissoorten, blijft de arcademode eentonig.
Het behalen van een hoge score binnen de tijdslimiet was één van de unieke punten aan het spel. Het zal voor velen dan ook een teleurstelling zijn dat je keer op keer continues kunt gebruiken zonder vorderingen te verliezen. Mocht je tijd een keer om zijn, dan geeft het spel je maar al te graag twee nieuwe minuten erbij. Naast de standaard arcademodus zijn er nog een aantal modi aanwezig zoals een oefenmode en een modus waarin je op je dooie gemak kunt vissen. Hoewel er wel meerdere modi aanwezig zijn dan in de Dreamcast-versie voegen ze zeer weinig toe aan het concept van de arcademodus. Voor een port van een negen jaar oude titel had SEGA er net iets meer moeite in mogen steken.
Het spel op zich heeft een goed concept en is zeker niet vervelend om te spelen. Het feit dat het spel in essentie compleet gerecycled is, is echter een zeer negatief punt. Als SEGA moeite had gestoken in het ontwikkelen van een echte opvolger van SEGA Bass Fishing, dan was het waarschijnlijk beter ontvangen. Los daarvan biedt SEGA Bass Fishing wel de beste viservaring op de Nintendo Wii tot nu toe en laat hierbij zijn tegenhanger Fishing Master ver achter zich.
Reacties op: SEGA Bass Fishing (Wii)
crimsondeon
Talicus
Cherok
DutchDemons
gaat goed zo. blijf het onbegrijpelijk vinden dat mensen die wii blijven kopen. dan doel ik vooral op de doelgroep buiten de (casual) gamers. Kennelijk is dit ding mega populair bij niet gamers, want op de meeste sites hoor je (nog steeds!) mensen klagen dat de wii een gimmick console is met party games en crappy games.
Uitzonderingen daargelaten, want de bekende franchises doen het goed. Vraag me af hoeveel wii games die een goede beoordeling kregen (80% of hoger) daadwerkelijk innovatief gebruik maken van de wiimote. dus niet tilt-achtige taferelen, maar echt bijzonder creatieve dingen.
door de manier van vraagstelling weten we natuurlijk het antwoord al, maar goed. ik moest gewoon weer even mn gal kwijt over nintendo, het bedrijf dat ik als ukkie van 7 adoreerde, dat ik jaren daarna nog beschouwde als de game goden…en dat nu zn game-ziel verkocht aan huisvrouwen met overgewicht en dronken idioten die een partygame willen.
OT: oja, vissen…..boeien!
Bioh4zard
Zwijntje
Ik ben zelf ook teleurgesteld in de Wii titels.
Misschien tijd om mijn Dreamcast maar weer eens af te gaan stoffen…Crrrraaaazy taxi!!
Nickoz
mattiebo
het is de wii, wat had je dan verwacht, dat ding kan blij zijn als hij de gamecube games aankan.
freaq
man wat een game… pfff..
of is het wel een game eigk..
Heinster
Maar als ik de plaatjes zo zie hadden ze op zijn minst wel de AA vol aan mogen zetten…. Maar dat bewijst wel dat dit een erg luie port is.
ali3n8tor
[X] supergoedkoop ouwe versie porten, kompleet niets updaten, oude fans teleurstellen, maar 15 miljoen casual noobs die nog nooit van sega fishing gehoord hebben dit aansmeren met super innovatieve wiimote controls (lol fishingrod anyone)
Dat ze de beste in de reeks (sega marine fishing) niet eens geport hebben is nog onbegrijpelijker, maarja daar kon je je vissen online showen (in 2001 ffs) en aan wedstrijden meedoen en dan hadden ze weer xtra kosten moeten maken voor het online gedeelte. lol goeie move sega.
JetSetRadio
Makkelijk porten ook wel voor sega aangezien ze hebben kunnen constateren dat de grafische kracht van de wii GELIJK IS aan die van de dreamcast, als die laatste al niet een pak sterker is.
Och jongens, ik kom niet meer bij.
BadJas
Anyway, dit is bedroevend, zielig, en triest
Ray1618
JayKwon
Normaal zit ik wiigames niet te bashen, maar nu vind ik het ook wel frapant hoor. Het lijkt echt of ze alleen cheapass willen cashen en echt denken dat alleen nintendo games goed verkopen. Ja…, waarom dan nog een goede game maken idd?
Bioh4zard
HenkKonijn
Bij Marine fishing kon je zo tof je eigen aquarium vullen,
Hoewel ik normaal niks heb met vissen vond ik dat spel toch heel tof.
Maar het is wel te hopen dat ze dan meer energie steken in een eventuele remake van Marine fishing, want bass fishing is toch wel teleurstellend.
sherzad
het lijkt ps 1 wel man.
Hewy
Loopy
Net Crysis.