Je kunt aflevering 59 vinden op iTunes, YouTube, Soundcloud, of als mp3 downloaden. Laat een reactie achter of mail Erik als je een vraag of een onderwerp voor de volgende aflevering hebt.
De onderwerpen in deze aflevering:
01:46 - Wat maakt Dark Souls 3 de beste in de serie?
17:46 - Mag je anti-Dark Souls zijn?
21:55 - In hoeverre is Dark Souls 3 een roguelike?
28:59 - De bèta van Doom: oldschool in een modern jasje
37:16 - Een bizarre demo voor Final Fantasy 15
46:57 - Controverse om een Overwatch-pose
57:22 - Wat hebben we gespeeld?
Reacties op: Een vroege Dark Souls 3-review - Gamer.nl Podcast 59
Baukereg
ErikNus
Even voor onze info, wat ervaar jij als spoiler? We hebben dacht ik expres niet gepraat over verhaal of eindbazen, meer over hoe de game speelt en of het een beetje goed is.
Baukereg
ErikNus
Maar ja ik denk dan dus: als je helemaal niks over de game wil weten is alles wat we zeggen een spoiler, oftewel: dan ga je toch sowieso niet een podcast over die game luisteren?
Maar ik snap je punt, zal het voortaan misschien van tevoren even zeggen.
Untitled Player
Vraag aan Baukereg: Wat zouden ze anders nog wel mogen vertellen? Dan is het zelfs een spoiler als ze het gaan hebben over wapens. Oh huh wapens in Dark Souls III?! Spoiler!
Grohe
Wel eens dat dat gehuil over censuur bij Overwatch onzin is. Mensen moeten 's zoeken wat censuur is ipv bij minste of geringste "censuur!!" te roepen.
ErikNus
Grohe
Dat moet dan het doel zijn en niet de verandering ansich moet het doel zijn. Zo interpreteerde ik Marcel tenminste.
Er zijn genoeg voorbeelden van situaties waar het mis ging omdat dingen gingen veranderen en dus niet bleven bij het op dat moment het 'normaal' en 'gewoon'.
Vrouwenstemrecht als voorbeeld aanhalen is wat eenzijdig belicht.
Normen hebben ook hun functies en zijn in zekere mate bouwstenen van de maatschappij. Alleen moeten die normen geen dogma's worden.
ChaoticTeddy
ShadowX
Respect dat je hem uitgespeeld heb met japanse tekst.
Exalian
Even over die controverse om een Overwatch-pose. Er is dus blijkbaar een man aan geeft dat ie deze pose niet oke vindt voor zijn dochter. Ik vraag mij dan af hoe oud zijn dochter is.
Het klinkt alsof hij op komt voor zijn dochter die nog erg jong is (onder de 9 jaar?). Maar, is de ESRB rating voor deze game niet Teen? Dus niet voor de hele jonge spelers?
In dit geval val ik niet zo over deze controverse, omdat de ontwikkelaar zelf twijfelde over deze pose en of het wel bij het karakter past.
Ik snap aan de ene kant wel deze argumenten die er de laatste tijd zijn, maar ik vind wel dat er nog altijd vrijheid moet zijn van de makers van zo'n personage. Neem Bayonetta als voorbeeld. Zij is juist een hele zelfverzekerde vrouw (heks) die haar sexuele trekjes juist gebruikt als een soort "fuck you" naar haar vijanden. Gelukkig dat Bayonetta niet nu ontwikkeld was, want nu met dat softe gedoe zou dit waarschijnlijk niet eens uitgekomen zijn.
En waarom wordt er altijd zo'n ophef gemaakt over vrouwelijk karakters, terwijl bijna alle mannelijke karakters toch ook altijd overdreven zijn: altijd vet gespierd, goed lichaam, stoer, gewelddadig, etc. Waarom moeten wij mannen dit dan altijd pikken?
En…laat me aub niet over Anita Sarkeesian beginnen. Wat een vreselijk wijf is dit! Zij zit dus haar "studie" over vrouwen in games uit te lichten, en krijgt overal een platform om haar bevindingen te uiten. Dit wordt dan weer vervolgens als feiten gezien door feministen die niet checken of Anita's "studie" op gebaseerd is.