Dat meldt Kotaku naar verluidt aan de hand van een video-opname van de vergadering, die niet openbaar is gemaakt. Matt Booty zou gezegd hebben dat hij “zelfverzekerd” is dat Bethesda niet cruncht, en dat het “oneerlijk” is om de crunchcultuur alleen aan Bethesda te linken. Dit in reactie op een medewerker die aan hem vroeg te reageren op Kotaku’s verslag van de crunchcultuur bij de ontwikkeling van Fallout 76, van eerder deze maand.
In dat verslag wordt onder andere gesproken over werkomstandigheden bij Bethesda en ZeniMax gedurende de ontwikkeling van Fallout 76. Booty zei naar verluidt tijdens de vergadering dat Xbox berichten over crunch erg serieus neemt, maar voegde er volgens Kotaku het volgende aan toe: “Het moeilijke aan veel van dit soort artikelen, is dat ze altijd terugkijken, soms naar best ver in het verleden.”
“Crunchcultuur is… Als je tien jaar teruggaat, is het moeilijk om slechts één studio te beschuldigen”, zou Booty hebben gezegd. “Het was gewoon onderdeel van de industrie. Ik zeg dat niet om het goed te praten, ik zeg alleen dat het een onderdeel van de cultuur en de industrie was. Ik sliep letterlijk onder mijn bureau aan het begin van mijn carrière, en we keken daarnaar als een ereteken.”
Booty erkent volgens Kotaku dat crunch nog steeds plaats kan vinden zonder dat hij ervan afweet. Maar hij zegt ook dat personeel verscheidene wegen kan bewandelen om dat anoniem te melden, zodat het via de HR-afdeling alsnog bij de mensen hogerop kenbaar kan worden gemaakt. “We moeten op die onafhankelijke systemen vertrouwen”, aldus Booty.
De Xbox Game Studios-baas zou eraan hebben toegevoegd dat het maken van overuren alleen vanuit persoonlijk enthousiasme en passie voort zou moeten komen, en niet een verplicht onderdeel van gameproductie is. Volgens Kotaku meldden met name enkele testers van ZeniMax dat zij alsnog overuren moesten draaien vanwege sociale en professionele druk.
Reacties op: ‘Xbox Game Studios-baas Matt Booty zeker dat er geen crunch is bij Bethesda’
hulstpower
Roy36NL
Het rommelt niet bij Bethesda die brengt alles met bugs uit en of stelt alles uit
hulstpower
Roy36NL
En klopt Bethesda stelt weinig uit maar brengt wel games uit met een groot aantal bugs.
hulstpower
Tyranus
Roy36NL
Snoop213
Roy36NL
Snoop213
Roy36NL
Snoop213
gimbal2
Het is Bethesda. Grote club. Loodzware games. Er is crunch. De staat van game development dwingt het af, men moet teveel afleveren in te korte tijd. Het is niet zo simpel als er maar meer handjes tegenaan gooien, dan worden de teams te groot en is het niet meer te managen.
We zijn op een breekpunt beland in de historie van game development waar er harde concessies gemaakt moeten worden, en je ziet ze al gebeuren zonder dat het specifiek uitgesproken wordt. Het feit dat Square monsterlijke games zoals Final Fantasy 7 remake in delen opsplitsen en ze te koop zetten voor ludieke bedragen dat gebeurt niet zonder reden.
COSMIC_TSAR
ali3n8tor
goed verhaal.
watashi wa maurice desu.
Als je het zo zegt wel ja.
Maar hij heeft wel een punt dat als de wegen goed zijn om dit te melden dat hij en de hoge bazen bij Micro daar wel op zouden moeten vertrouwen
En dus als die wegen nooit gebruikt worden dan zou je kunnen stellen dat er geen crunch is.
Hij erkent enkel dat het kan zijn dat niemand daar gebruik van maakt en dus het wel zou kunnen.
Dat zou dan betekenen dat er toch ergens angst is om te melden of de wegen te moeilijk zijn of iemand mensen tegenhoud te melden
Maar als de wegen voor anoniem melden goed zijn zou je er op moeten vertrouwen en dus zegt hij het helemaal goed.
Het is er niet, want ze horen nooit van.
Als het er wel is weet hij er niks van omdat het niet gemeld wordt.
Hij kan ook moeilijk bij elk team lid in elke studio gaan kijken of ze geen gedwongen over uren maken toch!
Daar zijn die systemen voor en andere team leiders.
Daar kan wel wat mis zijn, maar logisch dat hij het niet weet zolang het niet bekend is en bewezen
Senchi87
GoofyZ3
Riyakuya
WitteHerder