Piraterij is volgens Ubisoft een aanzienlijk kleiner probleem bij games die een dergelijke DRM-beveiliging hebben en is dus een succes. De reactie komt in navolging van de bekendmaking dat PC-gamers die een legale versie van Driver: San Francisco hebben, het spel alleen kunnen spelen wanneer ze met het internet verbonden zijn. Ook From Dust zou mogelijk een soortgelijke maatregel kennen voor de PC. Ubisoft laat echter aan VG247 weten dat van dit laatste geen sprake is.
De maatregel is omstreden, omdat er bij meerdere Ubisoft-games problemen optraden kort na de release. Assassin's Creed II, Silent Hunter V en Settlers 7 waren voor veel gamers direct na release niet speelbaar, omdat de servers van Ubisoft die de echtheid van de games moeten verifiëren, overbelast raakten.
Minder optimaal
Critici zeggen dat DRM geen effect heeft, omdat er doorgaans binnen enkele dagen een illegale versie van de game opduikt waar de beveiliging uitgehaald is. Een gevolg hiervan is dat mensen die de game legaal kopen een minder optimale ervaring hebben dan de mensen met een illegale versie. Met een illegale versie hoeven gamers immers geen extra software te installeren of constant verbonden te zijn met het internet.
Reacties op: Ubisoft: 'Onze DRM is een succes'
Rexus
Ik geloof er zelf niks van, net als de critici is mijn ervaring dat de game vlak na of zelfs voor de release gekraakt wordt.
Transfixer
Transfixer
Donaga
Xanadu
Ikzelf heb er echter moeite mee om te geloven dat dit ervoor zorgt dat meer mensen het spel kopen ipv. andersom.
Stephan123
het spel alleen kunnen spelen wanneer ze met het internet verbonden zijn
Ubisoft laat echter aan VG247 weten dat van dit laatste geen sprake is.
Ik heb Settlers 7 en AC2 en beiden werken prima.
Mezereon
Ik download voor mijn broertje regelmatig games, en het is me ook nog nooit tegengekomen dat een game niet te ''cracken/kraken'' was.
Maar oke, eerst zien dan geloven.
Xanadu
En wat er mis mee is?
- Niet overal is Internet
- Het kan misgaan aan Ubisofts kant
- Het kost (een beetje) bandbreedte, hdd ruimte en cpu kracht. :p
- Je hebt alleen de trouwe kopers ermee, want de downloaders hebben de DRM niet eens….
Alexiandro0
mensoc
Heb je nergens last van.
Maar dat is voor hollandse knieperds zoals jij natuurlijk geen optie.
Gewoon stelen, want dat kan makkelijk en laf anoniem.
Laten we hopen dat het streamen van games straks de enige optie is, dan zijn we van de download losers verlost.
Xanadu
Campeador
lethalnl
nu ze weten hoe het moet komen ze er net zo snel omheen als elke andere game
nu is het gewoon net zo'n consumenten hinder als elke andere DRM
van mij mogen ze het lekker ergens stoppen waar de zon niet schijnt…ik installeer die rotzooi niet
freaq
ben alsnog tegen drm maar als uitgevers echt zien dat het werkt.. tsja… dan snap ik wel dat ze het gebruiken….
freaq
Diablo17
Het wordt tijd dat PC gamers ook eens de mogelijkheid krijgen om een spel te huren, zoals dat op de console ook mogelijk is. Steam zou daar perfect voor kunnen worden gebruikt. Geef ons voor een bedrag per dag toegang tot een spel. Dan kunnen wij na afloop van die periode bepalen of we het waard vinden om dat spel te kopen. Publishers zullen dit idee echter niks vinden, omdat de meeste spellen tegenwoordig het volle pond toch niet waard zijn.
Diablo17
Stephan123
Stephan123
Het kan ook misgaan aan jou kant
Ik merk daar helemaal niks van
Downloaders hebben zoveel dingen niet, je kan ook auto's starten zonder de originele sleutel .
Stephan123