"Qua geld dat we moeten besteden om de game uit te brengen, is [The Old Republic] het grootste project dat EA ooit gedaan heeft, aldus EA's chef financiën Eric Brown. "We zien de game dan ook niet in het fiscale jaar 2010 uitkomen en we hebben ook nog geen specfieke datum voor daarna." The Old Republic ligt dus niet voor maart 2011 in de winkels.
"Het verleden leert ons dat MMO's over fictie met zwaarden en ridders en tovenarij het meest populair zijn", zo vervolgt Brown. "Star Wars past daar goed bij. In plaats van zwaarden zijn er lichtzwaarden, in plaats van ridders zijn er Jedi - deze fictie doet het al decennia lang erg goed."
BioWare
Electronic Arts gelooft dat de ontwikkeling van de Star Wars-MMO in goede handen is bij BioWare, de studio achter games zoals Dragon Age: Origins en Mass Effect 2. "BioWare is één van de meest geprezen studios wat betreft kwaliteit. Kijk maar naar Mass Effect 2: dat is de best scorende EA-game ooit."
Star Wars: The Old Republic is een MMO waarbij de speler kan kiezen of hij als aanhanger van de Sith Empire of van The Galactic Republic gaat spelen. De game speelt zich zo’n 3.500 jaar af voor de Star Wars-films. Vanuit de donkere plekken van het universum is een machtig Sith-rijk opgestaan dat de aanval op The Republic opent.
Reacties op: Star Wars: The Old Republic is duurste EA-game ooit
h0bb1t
Mewhywhy
Veel MMORPG's hebben het geprobeerd (AoC,AioN etc) ze vallen allemaal als bakstenen weer naar beneden. GL Starwars.
Benson
Vol verwachting klopt ons hart…
haastnooit
Hoewel ik MMO's afgezworen heb na het stoppen met het spelen van WoW wegens tijdgebrek, overweeg ik toch deze game te gaan spelen.
Het ligt er allemaal een beetje aan hoe het casual gedeelte ingericht is.
Ichi
The Chosen One
ems
MajorGlory
Miel
Ik denk (weet bijna wel zeker) dat dit een hele grote concurrent zal worden van WoW, ter eerste de hoeveelheid fans en ten tweede de gameplay, die is meer gebaseerd op jou kunnen en niet in hoeveel tijd je erin steekt zoals bij WoW.
als ik de filmpje bekijk van Star Wars dan spreekt de gameplay mij nu al veel meer aan dan WoW. als dit verslavend werkt worden zij veel groter dan WoW, puur vanwege de vrijheid die je in dit universum hebt, want als je nu naar WoW kijkt dan zijn ze qua wereld erg beperkt wat nu ook in hun nadeel werkt (cataclysm :S). Met cataclysm hebben ze de wereld van Warcraft niet veel goed gedaan, voor mij is die magie weg :S helaas!.
Ik zelf zou Star Wars wel willen proberen maar ik begin niet meer aan MMORPG's, heb veel ste veel andere dingen te doen
dennis3210
't geld zit in ieder geval niet in de gebruikte graphics-engine.
haastnooit
Als dit waar is ben ik om, dit stoorde mij namelijk enorm aan WoW.
"want als je nu naar WoW kijkt dan zijn ze qua wereld erg beperkt wat nu ook in hun nadeel werkt (cataclysm :S). Met cataclysm hebben ze de wereld van Warcraft niet veel goed gedaan, voor mij is die magie weg :S helaas!."
Wat bedoel je hier precies mee?
coola
Duran
Star wars heeft een grote fanbase, maar toch twijfel ik toch ten zeerste aan
deze MMO.
Ik speel zelf met plezier MMO's en op een of andere manier kan SW:TOR me (nog) niet bekoren.
Ik hoor weaarschijnlijk tot de groep die een fantasy-setting toch het interessantse vindt.
Daarnaast krijgt SW:TOR tegen het moment dat die uitkomt (midden 2011 of later) concurrentie van Guild Wars 2.
En Guild Wars 2 heeft een aantal (grote) voordelen t.o.v. SW:TOR.
* een dikke fanbase die overstapt van GW1 naar GW2
* ervaring met het MMO-wereldje na 5 jaar Guild Wars
* en wellicht voor de meeste nederlanders het grootste voordeel : GEEN
maandelijks abonnement.
En … Blizzard is ook nog eens bezig aan een nieuwe MMO (World of Diablo ? / World of Starcraft ?).
aapman
Een fanbase zegt trouwens helemaal niks. Warhammer heeft ook een grote fanbase maar die zit nu op ongeveer evenveel spelers als Age of Conan, en beide nog geen fractie van WoW.
Het punt is dat WoW op het gebied van de "normale" MMO als in het leveltje halen en gear verzamelen de beste is. Het heeft jaren ontwikkeling gehad en vooral MMO's gezien hun grote gaan vaak gebukt onder veel bugs.
Er is nog een hoop ruimte om de niche markten te pakken zoals EVE dat doet. Hopen om een MMO te releasen die WoW killed is simpelweg zinloos want het gaat niet gebeuren. Mensen praten dan ook vaak over belachelijke getallen "Deze game pakt echt wel de helft van de WoW spelers weg". Alsof er ook echt 6 miljoen mensen opeens besluiten om het spel achter zich te laten.
Starwars galaxy ging deze game al voor en ook dat had de potentie om de fanbase te pakken maar dat lukte hen ook niet. Fan zijn van iets wil nog niet zeggen dat je daarom maar meteen alles daarvan goed vind en er geld aan uitgeeft.
Ik vrees dat deze game hetzelfde lot ondergaat als AoC/WAR/Aion, allemaal een piek op release, gevolgd door een snelle instorting nadat mensen ontdekken dat WoW niet dood is. De meeste spelers van die nieuwe mmo's zijn daarnaast ook nog een echt groepje jankers die het alleen maar de hele dag hebben over hoe slecht WoW is en hoe hard het dood moet.
De eerste MMO die een kans maakt tegen WoW zal een game zijn waarbij mensen geintreseerd zijn in de game zelf en niet in de potentie om WoW te killen.
Xanadu
Ik zie SWTOC best groot worden, maar niet eens op de helft van WoW.
Gelukkig is dat ook niet nodig.
Miel
djsonicx
djsonicx
AION gebruikt de crysis engine… en ziet er echt niet uit zoals crysis. Komt niet eens in de buurt.
The Chosen One
korheidron