Rockstar Games heeft tijdens een interview met Official PlayStation Magazine laten weten dat het ontbreken van Blu-ray en een vaste harde schijf zorgt voor beperkingen bij de ontwikkeling van Grand Theft Auto IV. Een van de onderwerpen die werd aangesneden ging over het feit dat er bij de PlayStation 3 ruimte genoeg was voor dataopslag vanwege de harde schijf en Blu-ray, terwijl er bij de Xbox 360 geen vaste harde schijf aanwezig is er gebruik wordt gemaakt van het DVD formaat.
Creative vice president Dan Houser erkende dat het gebrek aan dataopslagruimte voor problemen zorgde. “Om eerlijk te zijn hebben we nog niet alle raadsels opgelost,” aldus Houser. Maar niet alleen de console van Microsoft zorgt voor problemen. Beide platformen zorgen voor enorme uitdagingen aangezien ze allebei hun eigen voor- en nadelen hebben.
Rockstar heeft nog niets gezegd over een mogelijke gulden middenweg van GTA IV tussen de twee consoles, maar naar alle waarschijnlijkheid vallen de beperkingen wel mee, aangezien Rockstar al een aantal demo’s aan de pers heeft laten zien op een, je raad het al, Xbox 360.
Reacties op: Rockstar: “Xbox 360 zorgt voor beperking GTA IV”
Dante010
Pvt. Nead
Toch wil ik ook wel een ps3 kopen…
Paultjo
Joennn
En nee, ik heb geen PS3, maar vind dit gewoon jammer van het spel!
Dark Sepiroth
StormX
Dante010
Psychoot
Nhid
Dark Sepiroth
Dit is dan ook een reden waarom FFXIII niet meer op een normale DVD gaat passen want men heeft hun best gedaan om deeltje XII op een normale DVD te stampen door veel filmpjes ingame te maken. FFXIII gaat makkelijk minimaal 4 keer zoveel data inslikken alleen al omdat textures dus een slag groter worden, 1 slag groter = 4x zoveel data (256x256 -> 512x512). Onmogelijk dus voor de huidige dvd. En om 4 of meer dvd's te gebruiken word dan duurder als 1 BRDVD.
Paultjo
Joennn
Dark Sepiroth
Drime
Dark Sepiroth
Dante010
imagica
p.s. de ontwikkelaars van Enchanted Arms melde hetzelfde, maar is ook prima op 1 DVD gekomen zonder echte consessies te doen aan het spel. gewoon optimizen
babbaloerie
Trouwens, HDDVD en Bluray spelers zijn volgens mij al te krijgen voor PC's.
Psychoot
Vroeger kwamen de grotere games ook op 5-7 CD's uit. Zie niet waarom ze GTA IV niet op 2-4 DVD's kunnen uitbrengen dan.
Erik_XP
Echter door geen gebruik van de HD-DVD of Blu-ray dat is een heel ander verhaal mijninziens. Als vervolgens over elk Duur onderdeel begint te zeuren dan kunnen ze gelijk wel over alles ingegaan. Waarom geen SLI, waarom maar 512mb geheugen. waarom maar maar zo weinig processors.
Als je mijn vraagt zou Rockstar gewoon voet bij stuk moeten houden en gewoon de game alleen voor de Premium versie van de X-box360 te maken. Mensen die perse dan toch GTA4 moeten spelen kopen er dan maar een HDD bij.