Reggie Fils-Aime (die van 'taking names and kicking ass') heeft in een interview met USA Today duidelijk gemaakt wat de onbetwiste winnaar is van de handheldoorlog tussen Sony en Nintendo. Natuurlijk zegt de baas van Nintendo Amerika dat zijn bedrijf de winnaar is. Reggie legt echter haarfijn uit hoe het zit met de DS, en de cijfers steunen hem duidelijk.
"Nintendo DS in Japan outsells all of our competitors by a factor of five to one. We are so far in advance of our handheld competitors that they're not even on the map. That's all based on a market expansion strategy. And that's what we're looking to do with home consoles."
Reggie maakt dus duidelijk dat Nintendo van plan is dezelfde weg in te slaan met de Wii, de nieuwe console van The Big N. Hij zegt dat Sony en Microsoft alles met elkaar zullen moeten delen, maar dat Nintendo een compleet nieuwe markt aanboort. Op deze manier hoopt Nintendo gamen meer naar de huiskamer te brengen, en zo meer mensen er in te betrekken.
Reacties op: Reggie Fils-Aime: 'Wii zal in voetsporen Nintendo DS treden'
Thornado
metzman
ik heb een xbox 360 en straks waarschijnlijk ook een PS3.. maar die Wii komt er 100% zeker, en meneer Reggie zou inderdaad wel eens gelijk kunnen hebben.
Het feit dat veel mensen denken dat wat Reggie voorspelt onzin zou zijn of onwaarschijnlijk komt alleen maar door het verlangen naar betere graphics, waar de 360 en Ps3 de eyecandy in de schoot werpt van de consument, jammer genoeg worden graphics na een tijdje weer standaard en blijf je zitten met een "verouderd" Controller in je hand en spelen principe dat al sinds de Pong machines bestaat. Nintendo gaat met de Wii een belangrijke stap zetten in de gamegeschiedenis denk ik, net als de DS is pure "fun" gewoon een beter verkooppunt. Maar zo zie ik het dan.
Ik krijg soms een naar gevoel als ik bedenk wat de 360 en Ps3 behalve betere graphics nou eigenlijk meer te bieden hebben, maar voor mij is dat dan nog steeds dingen zoals Halo 3 en MGS 4 om de afsluiting van hun verhaal en de hoop dat de ontwikkellaar met games als Alan Wake nieuwe game-ervaringen brengen die je meer betrekken in een filmisch verhaal.
Ik ben heel erg benieuwd wat er de komende 2 jaar in de gameswereld gaat gebeuren en welke plek Nintendo gaat innemen.
anonymous
Over filmisch verhaal: Vergeet The Outsider niet, compleet dynamisch, dát is een game waar ik naar uitkijk!
Helmet Kamikaze
Wii gaat echt een logische keuze worden voor al het publiek, van doorsnee gezinnetjes die leuke spelletjes wil hebben voor hun kinderen, tot 'echte' gamers die vernieuwende games/besturing willen hebben.
De Wii gaat een mooi ere plaatsje krijgen ergens mooi naast mijn Xbox 360.
De PS3 komt hier waarschijnlijk niet, puur omdat het mij te lang wachten was en te weinig over bekend was, waardoor ik een Xbox 360 heb gekocht, waar ik tevens ook erg gelukkig mee ben!
Nintendo weer at his best! Heerlijk na de behoorlijke inzienking met de Gamecube.
jota
metzman
gamer24.7
SPLASH.exe
gieltjegitaar
aRtero
RegisV
RoderikR
Same here.
Stangerz91
Adelaar
inoj
Duran
Hier ben ik dus NIET van overtuigd.
Helaas sta ik op het standpunt dat de nieuwe controller meer een gimmick wordt dan iets waarmee je lekker speelt.
Mij lijkt het dat je na een half uur spelen al kramp in je armen krijgt en
eerlijk gezegd vind ik het een kinderachtige controller.
Denk dat Nintendo hier in het begin even sterk mee scoort totdat men zich realiseert dat het toch niet zo leuk is als men dacht.
En op dat moment komen de andere 2 consoles en de PC weer terug.
Tallon 4 NL
Nailgun
Slein
Men kijkt waar de leukste spellen op uit komen, hardcore gamers kijken meer naar juist die ene game! Casual gamers niet!
Kev_Boy