Het is volgens Wilson namelijk moeilijker om racegames op de markt te zetten aan het eind van de levenscyclus van een console. "Als je DiRT 1 hebt, heb je DiRT 3 dan nodig? (...) Ik denk van niet, het draait echt om technologie, misschien wel meer dan bij andere genres", aldus Wilson.
Op een nieuwe console doen racegames het volgens Wilson vaak wel goed, vanwege de nieuwe technologische mogelijkheden. Het verschil tussen Project Gotham Racing 2 en 3, waarvan de laatste op een nieuwe console uitkwam, vindt hij een goed voorbeeld. "Tijdens de presentatie van Project Gotham Racing 3 lieten we de in-car camerastand zien, het was een volledig nagemaakt Ferrari-dashboard. De aanwezige journalisten waren onder de indruk, dat zou onmogelijk zijn geweest op de oude hardware."
Wilson zegt verder in het interview dat uitgevers steeds meer risicomijdend worden. Hij werkt momenteel aan Sonic & Sega All-Stars Racing Transformed, maar twijfelt of de game vandaag de dag nog in productie zou worden genomen. Het middensegment van games is verdwenen volgens hem, waardoor games of kleine titels zijn of blockbusters.
Reacties op: 'Racegames hebben nieuwe generatie consoles nodig'
Gradok
Denk dat er teveel arcade racers zijn die of teveel focus hebben op rammen/power ups. En dat is meer een Smashfest
Een goeie Touge game zit ik nog steeds op te wachten deze generatie en het liefst met Clutch support (Fanatec/Logitech)
Fudgewhizzle
whopper
ultraspaz
jantjegoestobollywood
LeathalPro
*sarcasme*
markje94
Stealth95NL
Nekkie
racer005
drawesome
Dorion2210
KnakWorst
Dit geld zeker voor Racegames omdat racen de basis is waar ze veel winst kunnen pakken. Een shooter heeft als basis dat je om je heen kijkt, kan springen en schieten. En natuurlijk wel een beetje meer. Dit heeft lang niet zoveel rekenkracht nodig als PK's op de weg overbrengen met wegligging, wrijving, banden die verschillende luchtdruk hebben enz….
Als je toevalig forza hebt kun je in een replay bevoorbeeld grafieken laten zien he druk op banden komt en waar het gewicht van de auto op het moment van een bocht zich bevind…
Denk dat ik duidelijk genoeg ben geweest..
Mvg.
Muadjin
schurkie
Gameplay is belangrijk, maar als je een stuk realisme wil inbouwen kun je niet zonder realistische beelden.
MikkelE30
On a more serious note: meer kracht is voor racegames altijd goed. Je ziet bij Forza 4 dat er echt extreem gepushed wordt, en zelfs dan is er nog niet de kracht om een volledige racegame neer te zetten. Echt goede schade (incl invloed op je weggedrag), dag/nacht effect, goede weerseffecten (niet die GT troep), AI met hersens. banen met meer detail in het wegdek (lees: hobbels/scheuren etc), rubbersimulatie noem het allemaal maar op..
Op de PC zijn ze op dat gebied gewoon veel verder (zal ook altijd zo blijven) en dat is genoeg reden voor een echte racefanaat om vlak nadat het nieuwe er vanaf is weer terug te stappen op andere sims..
Wuppie
MicioNL
Het gaat echt om weersinvloeden, wegligging, dat je het asfalt… of zand echt onder je wielen kan voelen. De wielen echt rond zijn chrome echt chrome en dat de omgeving realistiser wordt. Tuurlijk is een stad mooi om door heen te knallen. Maar waar zijn de mensen in al die verlaten steden?! geen dieren langs de weg etc
fre0n