De broertjes Tim en Chris Stamper verlaten de door hun mede opgerichte ontwikkelaar Rare. Het bedrijf gaat dit jaar net zijn 25ste jaar in, maar de broertjes zeggen zelf op zoek te willen gaan naar wat nieuws.
Rare is in 2002 van Nintendo naar Microsoft verhuisd voor het luttele bedrag van 375 miljoen dollar. Sindsdien komen de spellen van Rare exclusief uit voor de Xbox 360, maar met Grabbed by the Ghoulies en Kameo heeft de ontwikkelaar nog niet compleet weten te overtuigen. Op het moment gooien ze echter hoge ogen met Viva Piñata en zijn de creatieve mensen bezig met een nieuw deel in de Banjo Kazooie serie.
Of de tegenvallende resultaten de reden is van het vertrek van de broertjes is niet duidelijk, maar het is niet helemaal ondenkbaar dat de medeoprichters het niet helemaal eens waren de richting die het bedrijf onder Microsoft op gaat.
Reacties op: Oprichters Rare verlaten de ontwikkelaar
JaapGoose
Daeda
eclectic
GaMeZRuLe
SilverGun
SilverGun
De hoogtijdagen van Rare zijn inmiddels geweest. Games met de kwaliteit van GoldenEye en Diddy Kong Racing gaan niet meer komen.
RegisV
Lijkt me niet, met viva piñata gaat het juist heel goed
Kraftyx
darkmaster
anonymous
tcr
maulicious
Aligator NL
Beano
Zie http://www.vgcharts.org/usamonthly.php voor de cijfers.
Beano
maikelsteneker
maikelsteneker
al meteen toen Rare bij Microsoft hoorde daalde de kwaliteit. En die daling is doorgegaan (misschien omdat alle games die al in de maak waren af waren )
mtyzostb
eclectic
dat jij in eens met hersenspinsels gaat gooien :S?
gemer319