Nintendo heeft een geheimhoudingsplicht betreffende de verkoopcijfers van games op hun digitale platform, ook als de games door de ontwikkelaar zelf worden uitgegeven. Hill-Whittall is verbolgen over het feit dat Nintendo vraagt om de stilhouding van de verkoopcijfers. Volgens hem kleven er veel nadelen aan voor kleine ontwikkelaars.
“Stel je voor je gaat naar de bank en zegt: ‘we plannen een game voor de downloadservice van Nintendo en we hebben geld nodig om de kosten te dekken.’ Het eerste waar de bank naar zal vragen zijn de verwachte verkoopcijfers en marktresearch. Wat moet je dan? Naar je voeten staren en verontschuldigend mompelen dat Nintendo het niet toestaat dat er verkoopcijfers naar buiten komen?”
Hill-Whittall berichtte op 3 januari op de website Gamasutra over de verkoopcijfers van het bedrijf, waar verschillende WiiWare-titels als Arcade Sports (11282 verkopen), Stunt Cars (12577 verkopen) en Family Games (14439 verkopen) tussenstaan.
Nintendo kwam al snel met het verzoek de cijfers te verwijderen omdat het Japanse bedrijf niet toestaat dat ontwikkelaars de verkoopcijfers van zelf uitgeven titels publiceren. Ook andere digitale diensten, waaronder Steam, hebben een geheimhoudingsplicht als het aankomt op de verkoopcijfers.
Reacties op: Ontwikkelaar boos op Nintendo om geheimhoudingsplicht
Darvo
The Chosen One
Doe is lezen. Word je slimmer van.
Natuurlijk heeft de bovenstaande man (in het bericht dus) wel een punt. Nintendo's digitale platform (verkoop) is sowieso een lachertje vergeleken met XBLA/PSN.
Xanadu
The Chosen One
Ze hadden er al wat over gezegd in de trant van we hebben geleerd van de Wii maar dat is nog afwachten aangezien Nintendo soms nogal aparte dingen doet.
smaug13
smaug13
(niet bedoelt om te haten)
ravenger
Wat dat betreft is het in het begin misschien aanlokkelijk om je game voor WiiWare te releasen vanwege lage startkosten, maar als het zich alsnog niet uitbetaalt heb je er niets aan.
The Chosen One
babi VS semtex
Darvo
The Chosen One
SuperDre
ravenger
GammaRayBurst
PS;Als we het dan toch over fouten hebben, is stilhouding wel een goed nederlands woord?
Darvo
dmb97
JaapGoose
IMINSPACE
-it-
Sony had het ook pas de 2de keer (af en toe
JaapGoose