Dat deed het bedrijf tijdens het bekendmaken van diens kwartaalcijfers. Vorig jaar werd er tijdens een Direct-uitzending rond E3 al een nieuwe trailer van de game getoond - hieronder nogmaals te zien - waar 2022 al als releasejaar werd genoemd. Sindsdien is het echter stil rondom het langverwachte vervolg, waardoor veel fans twijfels hadden over een release dit jaar.
Nintendo publiceerde een lijst met aankomende releases en bevestigt daarin wederom dat het vervolg op Breath of the Wild dit jaar uit moet komen. Een precieze releasedatum is er echter nog niet. Hieronder is de complete lijst te zien.
- Pokémon Legends: Arceus - 28 januari 2022
- Triangle Strategy - 4 maart 2022
- Kirby en de Vergeten Wereld - 25 maart 2022
- Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp - Lente 2022
- Splatoon 3 - 2022
- Mario + Rabbids Sparks of Hope - 2022
- Het vervolg op The Legend of Zelda: Breath of the Wild (tijdelijke naam) - 2022
- Bayonetta 3 - 2022
- Metroid Prime 4 (tijdelijke naam) - Nog niet bekend
Tijdens de bekendmaking van de kwartaalcijfers - waar Nintendo ook meldde dat er inmiddels 103,54 miljoen exemplaren van de Switch zijn verscheept - gaf directeur Shuntaro Furukawa verder nogmaals aan dat de hybride console ongeveer in het midden van zijn levenscyclus is.
"Switch is nog maar in het midden van zijn levenscyclus en het apparaat geniet begin dit jaar van veel momentum. De Switch kan een patroon van onze vorige consoles verbreken, waarin het momentum in diens zesde levensjaar werd verzwakt."
De Switch verscheen in maart 2017 en is dus bijna vijf jaar verkrijgbaar. Furukawa's opmerking betekent overigens niet per se dat een opvolger van de Switch pas over vijf jaar verschijnt: mogelijk houdt hij rekening met de optie dat de oorspronkelijke Switch na de release van een opvolger nog blijft verkopen.
Reacties op: Nintendo herbevestigt dat Zelda: Breath of the Wild 2 dit jaar verschijnt
Lavandou
hulstpower
Lavandou
hulstpower
watashi wa maurice desu.
Ik denk ook dat de pro versie die al tijden in de geruchten zitten eigenlijk de lange termijn visie is van Nintendo en doelend op de opvolger.
Nintendo heeft niet al te beste ervaringen met pro versies.
Kijk maar naar New 3DS. Niet echt een succes verhaal. En eigenlijk Wii-U ook een soort pro versie van Wii, en ook niet het beste succes.
Upgrades in consoles hebben Nintendo nog maar weinig succes gehad behalve in de Gameboy serie( hoewel je al die handheld consoles ook opvolgers genoemd kunnen worden omdat ze niet allemaal elkaars games speelden en dan hebben ze helemaal geen pro succes tot nu toe)
Dus ik denk ook dat ze hun handen hier niet aan branden. Enkel kleine upgrades maken en dan een echte pro versie is dan de opvolger.
Snafu9
burningcactus
Voor veel consumenten is de levenscyclus van een console het aantal jaar dat een console op de markt is voor er een opvolger uit komt. Voor producenten is levenscyclus het aantal jaar dat de console geproduceerd en gesteund wordt door het bedrijf.
De PS2 heeft bijvoorbeeld een levenscyclus gehad van ruim 13 jaar. Hij kwam uit in 2000, maar ging pas in 2013 uit productie, ondanks dat de PS3 al ruim 7 jaar uit was.
Snafu9
Laten we hopen dat in de toekomst Switch spellen speelbaar blijven op de nieuwe console van Nintendo. Zoals PS5 met PS4 spellen kan en De Nintendo 3DS met Nintendo DS spellen kon. Dan kan de Switch opgeven moment wel aan zijn eind zitten maar blijven de spellen leven.
CertifiedLoverBoy
Baroness
Lord Ganon
watashi wa maurice desu.
Ik denk eerder eind het jaar. Een halve maand voor Black Friday en dan mega sterke marketing erin gooien en dan de hele feestdagen alle weken de top beheersen van alle sales van alle speelgoed van alle winkels.
Maart is niet echt een sterke tijd. Dan komt rond november een andere Sterke titel en verkoopt die meer dan Zelda want de feestdagen zijn de dagen dat veel kinderen een game krijgen. En dan wil je die wel effectief mee pakken. Dus een halve maand ervoor uitkomen, mega marketing erin en dan gaat deze game die hele eind jaar periode alles beheren.
Maar ik kan het ook fout hebben.
Ergens hoop ik dat jij gelijk hebt. Hahahha
Zou lekker snel zijn
Lord Ganon
clandestine666
PietS.
- Kirby and the Forgotten Land
- Splatoon 3
- Mario + Rabbids: Sparks of Hope
- Breath of the Wild 2
- Bayonetta 3
+ Hopelijk nog een DKC en/of MK game!
Wat een lijstje zeg! BotW2 moet toch wel DE klapper van het jaar gaan worden.
Snafu9
Omcirkel november 2022 maar alvast in je agenda. Want we kunnen bijna met zekerheid stellen dat BotW2 dan uitkomt.
PietS.
Denk je niet ze 'm eerder rond de feestdagen zullen releasen?
Snafu9
Vaak is dat voor Nintendo de feestdagen release zodat ze Thanksgiving nog even mee kunnen pakken in Amerika.
Als je kijkt naar afgelopen jaren is alleen Super Smash Bros. echt in december uitgekomen. Alle Pokemon releases kwamen allemaal november uit en zelfs Super Mario Odyssey en Super Mario Party kwamen in oktober. Zelfde voor Luigi Mansion 3. Als ik even de grote titels opsom die voor de feestdagen uitkwamen.
Luigi1985
Ik kijk eigenlijk alleen maar uit naar Zelda en misschien wil ik Splatoon een keer proberen. Bayonetta 1 en 2 vond ik tegenvallen toen ik ze een jaar of drie geleden voor het eerst speelde.
Rabbids zijn wel leuk though, maar ik weet nog niet of ik daarvoor ga.
Snafu9
Ik vind Mario + Rabbids echt een budgetbak game. Dat heb ik met het eerste deel ook gedaan. Voor mij is het een vermakelijke game maar niet om de volle mep voor te betalen.
Verder is Zelda voor mij ook een day one buy. In BotW heb ik ook 200 uur inzitten. Hopelijk gaat dat met dit deel weer gebeuren.