Nintendo heeft alle exemplaren van Mario Party 8 in het Verenigd Koninkrijk teruggeroepen. Het spel verscheen afgelopen vrijdag aan de andere kant van de Noordzee, maar er zouden naar bepaalde winkels verkeerde versies van het spel uitgestuurd zijn. Hoewel Nintendo niet wil zeggen wat er markeert aan deze versies, heeft het waarschijnlijk betrekking op het gebruik van het woord 'spastic' (spastisch) in één van de dialogen. Dit woord is in het Amerikaans Engels onschuldig, maar heeft in het Brits Engels betrekking op personen met een geestelijke en lichamelijke beperking en wordt daar als politiek incorrect beschouwd.
Eerder werd de Brain Training-variant Mind Quiz van Ubisoft ook al teruggeroepen in het Verenigd Koninkrijk vanwege het gebruik van het woord 'spastic'. Dit werd toen aan het licht gebracht door een moeder wie haar drie jaar oude kind verloren had aan de ziekte. Waarschijnlijk wil Nintendo een rechtszaak of publiekelijk aanklacht uit de weg gaan door het spel op voorhand al uit de schappen te halen.
Het bewuste dialoog
Reacties op: Mario Party 8 teruggeroepen in Verenigd Koninkrijk
BadJas
Brawl
Uk zijn altijd al idiote geweest
radic
Vichan
Als ik het woord "hersenbloeding" ; zie ga ik ook niet direct zitten te zeuren dat mn moeder er een paar jaar geleden aan is overleden. (Zelfs als word er een groffe grap over gemaakt, je kunt het toch ook gewoon fucking negeren?)
StevieNL
Piellemuis
Mensen moeten niet zo zeuren, word de wereld ook gelijk een stuk gezelliger.
Je kan onderhand straks geen game uitbrengen op deze manier. (overdreven gezien dan )
Kraftyx
Kraftyx
Disintegrator
do365nic