De democratische senator en voormalig First Lady Hillary Clinton heeft, samen met de republikeinen Rick Santorum en Sam Brownback, er bij George Bush op aangedrongen dat er $90 miljoen dollar wordt vrijgemaakt om een onderzoek te starten naar de invloed van gewelddadige videogames op de jeugd.
Ze noemde eerder gewelddadige videogames al een 'grote bedreiging' voor de moraal. Volgens Clinton leren games als Grand Theft Auto kinderen dat het "Ok is om mensen te 'dissen' omdat ze vrouw zijn, een andere kleur hebben of ergens andres vandaan komen".
Behalve een moreel standpunt is de aanval van Hillary tegen de computegames ook een politiek spelletje. Hillary Clinton is namelijk van plan om in 2008 een gooi te doen naar het presidentsschap en heeft met de videogames een onderwerp te pakken dat bij de doorgaans republikeinse mensen, goed in de smaak valt.
Reacties op: Hillary Clinton zet zich in tegen gewelddadige games
HaSh-AsSiN
Teknootje
Ralfst3r
bored4life
We kunnen hier wel lachen om die rare politieke praktijken van die Amerikanen, maar wat de videogame is voor de kinderen (indoctrinatie, indoctrinatie, indoctrinatie, must kill, must kill, must kill) is politiek lobbyen voor de politiek. Dus pas maar op, voor je het weet wordt bij jullie allemaal thuis de San Andreasjes uit huis geroofd. Daar huren ze vast ook Peter R de Vries voor in. Sorry mensen, was even op dreef.
Macc Maverick
Erwie
metalman1
Verder denk ik wel dat dit wel weer voornamelijk een 'trucje' zal zijn van H. Clinton om de republikijnen voor zich te winnen….
metalman1
Handsomedan
Anyway, het gaat hier toch om een onderzoek? De meeste vijftigers hebben er geen idee van wat er in de gameswereld omgaat. En natuurlijk gaat dit onderzoek uitwijzen dat geweldadige games geen goeie invloed zijn op jongeren, dat is toch ook gewoon zo? Ik wil niet zeggen dat ze meteen de straat op rennen om mensen af te schieten maar om nou te zeggen dat ze een goede invloed hebben…
Macc Maverick
Afterburner
En onderzoek? Als ze nou gewoon is LANparties afgaan en andere gamesevenementen en gewoon is mensen interviewen, vragen naar hun mening..toch niet zo moeilijk om je even in het gamewereldje te begeven.
N3cro_Manc3r
peter89
DaDocta
Dagroov
misjnoe
VampireMeierLink
Altijd fantastisch om te zien hoe hier op de Frontpage men meteen begint te schreewen en schelden als de politiek alleen al een al een blik werpt op favoriete games van sommige mensen hier. Kom op zeg: Het is enkel een voorstel voor een onderzoek en jullie beginnen al paniekerig je precieuze GTA:SA vast te klampen. Meelijwekkend!
Okay, daar gaat 'ie weer: Ze heeft het over moreel verval van kinderen, en ik geef haar groot gelijk! Het is belachelijk hoe 'de held' soms wordt neergezet, mede doordat hij op alles en iedereen schiet wat beweegt! Als een aantal Games verboden worden gaan ze maar gerust hun gang: Weer een overwinning voor de computerindustrie (GTA was zo fantastisch nou ook weer niet).
Maar, alas, in Amerika floreert de wapenhandel en pattriotistische en militaire filmindustrie, dus ik vrees dat de basis van moreel verval enkel gewijzigd wordt in plaats van bestreden. Maar, een aantal zieke games minder in Nederland vind ik prima: voor Amerikaans pattriotisme zijn wij toch niet gevoelig.
Nouja, m'n standpunt is duidelijk. En voordat iedereen hypocriete kut-Amerikanen begint te schreeuwen: Als ze zo kut zijn maken ze blijkbaar ook kut-spellen, voortgekomen uit hun hypocriete wapenhandeltje, dus als die stroom van kut-spellen stopt wat boeit jullie dat dan? Metal Gear Solid, Resident Evil, Zelda, Mario en Final Fantasy komen uit Japan, zoals mijn inziens veruit de meeste goede games, dus ik maak me nergens druk over.
En begin nou please niet te blaten zoals in die andere thread dat ik zo'n eikel ben, maar kom met goede argumenten en zet je frustratie vooraf opzij.
Tobus
geweldadige games (ook dat valt te nuanceren in verschillende categorieën) kunnen alleen invloed hebben op het latere gedrag van kinderen, maar kunnen daar nooit de oorzaak van zijn. Dit omdat een kind behoort te worden opgevoed volgens de in het land van herkomst geldende normen en waarden. Mijn advies aan u is dan ook om al die lapzwanzende ouders die u in uw prachtige land herbergt eens flink voor hun b*llen te schoppen, uw onderwijsstructuur grondig te veranderen en zelf met uw regering ook eens wat minder moralistisch van de toren te blazen, dit om eens geloofwaardig over te komen zonder eigen winstbejag in stemmen en financiele ondersteuning. Zelf kunt u in overleg treden met de ontwikkelaars en uitgevers van deze geweldadige spelers om omtrent de verspreiding naar minderjarigen duidelijke afspraken te maken.
Met vriendelijke groeten,
Tobus
P.S.
kunt u die $90 mljn nu ook aan iets nuttigers uitgeven. Als ik u een tip mag geven: voor niet veel minder uitgeven bij de schoonheidsspecialist kunt u ook weer een paar jaartjes langer mee.
bored4life
anonymous