Dat claimt de New York Post van insiders bij FTC te hebben vernomen. De FTC is een van de waakhonden die de deal wereldwijd onderzoekt om er zeker van te zijn dat Microsoft geen monopolypositie vergaart, maar volgens eerdere berichten zou de organisatie de overname tegen hebben willen houden, desnoods via een rechtszaak.
Die situatie zou nu veranderd zijn. Voorheen zou het panel van de FTC dat een uitspraak moet doen over de overname bestaan uit één voorstander en drie tegenstanders. De republikein Christine Wilson zou eerder al hebben aangegeven een voorstander te zijn. Maar één van de drie andere panelleden, een democraat, zou inmiddels ook neigen naar het geven van zijn of haar goedkeuring.
De New York Post claimt dat dit roet in het eten zou gooien van een mogelijke rechtszaak. Daarbij zou men wil voorkomen dat er twee voor- en twee tegenstanders zijn en dat er geen duidelijke beslissing genomen kan worden. De FTC nu zou overwegen goedkeuring te geven aan Microsoft, zolang het bedrijf concessies doet. Eerder bleek al dat Microsoft daar open voor staat. Mogelijk zou het bijvoorbeeld gaan om een deal waardoor Call of Duty nog tien jaar op PlayStation-consoles kan verschijnen.
De overname van Activision Blizzard door Microsoft werd al begin dit jaar aangekondigd, maar sindsdien keuren waakhonden wereldwijd of deze deal wel door mag gaan. De deal is vooralsnog alleen goedgekeurd in Saoedi-Arabië, Brazilië en Servië. In landen of gebieden als de Verenigde Staten - via de FTC - en Europa - via de Europese Commissie - is nog geen knoop doorgehakt.
Reacties op: FTC zou Activision-overname door Microsoft mogelijk toch goedkeuren
Roolio
MichelMusters
Ronnyp
Dus als je echt iets belangrijks te melden heb hoor ik het graag maar deze dagelijkse niks zeggende artikelen komen mij ook wel een beetje de strot uit.
Roolio
Toevallig is dit berichtje dan wel weer interessant maar ik ben het met je eens dat de laatste tijd wel echt elk gerucht een artikel werd. Inderdaad ook best vermoeiend.
Ziminar
Ik vind het onderwerp best interessant, hoe deze zaak ook uiteindelijk zal gaan aflopen en ongeacht of je nu wel of niet vindt dat die overname door moet gaan is het een hele belangrijke zaak voor de gaming industrie. Belangrijker dan remake nummer 366 vind ik.
Het lijkt mij ook best lastig om een gulden middenweg in te vinden van waar je nu wel en niet een artikel aan moet wijden.
In ieder geval lastiger dan een artikel overslaan wat je strot uitkomt zou ik zeggen.
Ronnyp
En dan te zeggen dan klik je er maar niet op maar dan mis ik het belangrijke nieuws. Het probleem is ik moet door de stront baggeren om dat ene goeie artikel tegen tekomen.
Ziminar
MichelMusters
Andere nieuwtjes buiten beschouwing gelaten vind ik dit best een relatief grote ontwikkeling binnen dit onderwerp.
hulstpower
Ronnyp
Als jullie er lekker over willen praten maak dan een leuke collum van jullie persoonlijke mening en wat jullie verwachten. Want ik neem aan dat jullie als game journalisten er een stuk meer verstand van hebben als de gemiddelde lezer. En vooral van het zakelijke gedeelte.
MichelMusters
Roolio
Ik vind de berichtgeving prima.
Wat irritant begon te worden was de commentsectie die steeds ontaarde in een soort xbox/sony oorlog. Dat laatste is nu wel een keer klaar zou ik zeggen.
Het valt op dat gebied trouwens wel mee de laatste tijd, maar dat wil ik graag zo houden.
The_Stifmeister
Tuurlijk is dat klaar. Iedereen heeft al lang geaccepteerd dat Sony de duurste manier van gamen is en dat Microsoft geen exclusives heeft.
Ziminar
Roolio
Humor is altijd welkom natuurlijk. Hahaha
hulstpower
DarkraverX
Kost je geen moeite, je scrolt gewoon verder naar het volgende topic.
gimbal2
En met bubbel bedoel ik: post. Elke post zit in een bubbel en iedereen die erin deelneemt doet net alsof de andere bubbels niet bestaan. Dat is erg handig want als iemand je op je plek zet en het duidelijk maakt dat je het totaal bij het verkeerde eind hebt - in de volgende bubbel kun je weer net doen alsof dat nooit is gebeurd.
Het is ook niet uniek voor gamer.nl. Neem bijvoorbeeld berichten over banken met storingen op tweakers. Zo'n thread gaat altijd door dezelfde cyclus heen. "Is dit nou echt nieuws?" (ja) - "Ja maar MIJN bank heeft nooit storing hoor!" (toch wel, website met uptime bewijs), "Dit kan toch niet! Software moet 100% bugvrij zijn en services 100% van de tijd up!" (kan niet). Etc. etc.
MichelMusters
Feedback is altijd welkom natuurlijk en klagen mag ook onder elk artikel hoor, daar niet van. Maar dat wil niet zeggen dat we opeens gaan stoppen met schrijven over wat wij interessant of relevant achten.
kansloze010
Ben juist wel blij met de goede, informatieve berichtgeving over dit onderwerp.