De ontslagronde is het gevolg van een samenvoeging van twee bedrijfsonderdelen: de slecht presterende social games op sites als Facebook en de sterk groeiende afdeling voor mobiele games. Ook is besloten om de ontwikkeling van interne titels sterk terug te schroeven. Waar Disney Interactive vorig jaar nog twaalf games uitbracht, verwacht Pitaro dat de komende jaren het aantal jaarlijkse titels wordt gehalveerd.
"Dit zijn grootschalige veranderingen voor de lange termijn," verklaart het hoofd van Disney Interactive. "We gaan ons niet op slechts winstgevendheid richten, maar we focussen op winstgevendheid die we kunnen vasthouden en de mogelijkheid om op te schalen."
In 2010 kocht Disney Interactive voor 563 miljoen dollar de op sociale media gerichte gamestudio Playdom, maar recente berichten suggereerden al dat zou gaan om een miskoop.
Reacties op: Disney ontslaat 700 werknemers van gamedivisie
crapmypants
rouquart
Howdy
xenomorf72
Walt Disney Company maakt al jaren op een omzet van tientallen miljarden USD vele miljarden winst. M.u.v. Disney Interactive Media Group (waaronder de games divisie valt) die al vanaf het begin rode cijfers laat zien. Blijkbaar werken er c.a. 2800 man die nog geen een game hebben laten zien om over naar huis te schrijven. Ik vraag mij af, met de licenties die Disney in huis heeft…nu ook Star Wars…hoe het zo kan zijn om daarvan niet iets te maken dat op langere termijn zijn vruchten afwerpt. Misschien is het bedrijf te groot en te log en zijn games niet meer dan een quick cash-in om daadwerkelijk de langere termijn te zien van het ontwikkelen van een franchise?
future gamer
werkt Pluto er nog ?
markiewong