De videokaart is ontstaan uit gesprekken met ontwikkelaars van virtual reality-projecten. Met deze videokaart wil AMD het mogelijk maken om zowel zware productie als gamen op hoge kwaliteit mogelijk te maken. Dit wordt met de Radeon Pro Duo bereikt door twee aparte grafische chips op één kaart te plaatsen. Hierdoor ontstaat er geen vertraging, wat cruciaal is voor virtual reality.
De videokaart bevat 16 teraflops aan rekenkracht en maakt gebruik van twee Fiji gpu’s met elke 4GB aan geheugen. Hiernaast zijn vier displaypoort-aansluitingen te vinden op de kaart. Verdere specificaties zijn nog niet bekendgemaakt.
De Radeon Pro Duo wordt in het tweede kwartaal van 2016 uitgebracht en kost 1500 dollar. Een prijs in Euro’s is nog niet bekendgemaakt. Meer informatie over de krachtige videokaart is te vinden op de website van AMD.
Reacties op: AMD kondigt 'krachtigste grafische kaart in de wereld' aan
rashura
Magister
< wel jammer dat ze een plaatje van een "7 euro telefoon houder" gebruiken om high end VR te promoten bij een video kaart van 1500 dollar >
SpadXIII
oropher
rohirrimdwarf
spreadthehate
Mijn ervaring op 1440p is super vergeleken met 1080p
Ik kan meestal met redelijk gemak op 4K gamen met mijn setup, maar niet alle spellen zijn fijn te spelen in 4K (alles te klein)
Bioshock Infinite ziet er super uit bijvoorbeeld op 4K, maar is echt niet fijn spelen met te kleine teksten onder andere en een te kleine crosshair om te richten.
Op 1440p is het stukken beter te doen.
Metro op 4K is weer andere koek! Als je dit spel op deze manier hebt gedaan kun je bijna niet meer terug zo prachtig is dat :p
rohirrimdwarf
Hoe kan het dat je zowel op 1440p als 4k kan gamen? Heb je soms 2 verschillende monitoren? Ik neem aan dat de ervaring op 1440p minder is als je met een 4k scherm speelt?
Vind je 1440p scherp genoeg kwa details (pixels) in vergelijking met 4k. Of is het ten opzichte van 1080p maar een kleine stap voorruit?
spreadthehate
Ik heb een 4K monitor (asus 4k monitor pb287q) Deze kan ik gewoon op alle drie de standen zetten, 1080p, 1440p, 4K.
Ik persoonlijk zie zeker verschil tussen 1080 en 1440p, het ziet er stukken scherper uit. Ook kun je AA een stuk omlaag schroeven in je settings waardoor je ook weer wat FPS winst hebt. Op 4K kun je AA helemaal uitzetten heeft totaal geen meerwaarde omdat alles er zo strak en scherp uitziet.
De stap tussen 1080p en 4K is heel groot, maar tussen 1080p en 1440p ga je zeer zeker zien. Heel de game ziet er gewoon een stuk strakker uit, bijna geen kartelrandjes meer te zien.
Let wel op dat je goede hardware hebt! Heb zelf 2x GTX 980ti en een aantal spellen hebben nog zeker moeite in 4K, op 1440p zelden problemen.
Maatje van mij heeft één GTX 980 en die draait bijna alles op 1440p met soms wat setting omlaag zetten. De nieuwe Tombraider kun je bijvoorbeeld vergeten op ultra
Maar zelfs op medium setting en 1440p ziet dit er stukken mooier uit dan ultra op 1080p.
DonnyLegend
Krijg je niet een uitgerekt beeld als je op 1440p gaat gamen op een 4K monitor? Dacht dat je op 4K beter op 1080p kon gamen.
Metro op 4K met een 980, zal een mooie slideshow geweest zijn
oropher
Nou, ik heb er voor gekozen om een even groot scherm te behouden 24 inch > 23.8 inch… en daarmee zie je een behoorlijk groot verschil. AA kan zo goed als weggelaten worden, al zie je zo nu en dan nog wel eens een kartelrandje. De prestaties gaan wel zo'n 20-30 % achteruit op mijn systeem. Ik denk persoonlijk dat als je echt alle details in de huidige games optimaal wilt waarnemen 1440p geen overbodige luxe is, maar als je framerate en max settings erg belangrijk vind, zou ik wel minstens een 980 TI aanraden. Eventueel kan een AMD-kaart met HBM ook geen kwaad gezien die relatief beter presteren op hogere resoluties. Enige microstuttering ervaar ik soms wel in GTA V maar dat zal waarschijnlijk aan het spel liggen.
hulstpower
LordLuc
TheDeeGee
Daarnaast komt er bij mij geen water in me PC, laat staan een AMD Kaart. Ik pik rond Mei liever een GTX 1080 op.
Hellraidermike
Het is ook geen water, het is een speciale vloeistof waar stroom niet door kan. Tenzij je natuurlijk een knuppel bent en water gebruikt.
bronan
andele
Hellraidermike
Daarnaast komt de nieuwe serie aan van Nvidia, en die gaat op papier 10 tot 12x beter zijn dan de beste kaart op dit moment (Nvidia gtx 980 ti) vanwege de nieuwe 21nm.
bronan
In mijn huis komt er absoluut nooit meer die nvidia rommel.
De echte reden waarom nvidia sneller lijken is omdat ze delen weglaten omdat men weet dat de meeste mensen dit niet zien. Dus er word minder werk door de gpu verricht.
Ik heb mijn pc ter reparatie aangeboden en als vervanger van de door dit bedrijf vernielde AMD gpu een gtx 780ti gehad ,sinds de 9xx serie is uitgebracht eindeloos problemen en gedonder met de drivers en spellen. Was al helemaal niet gelukkig met het beeld van deze bagger kaart, wat alleen maar erger is geworden.
Amd slaat nog steeds met de oude dual gpu kaarten alle nvidia producten om de oren.
De nieuwe duo gpu gaat dat gat nog groter maken, overigens heb ik een paar dagen een AMD fury x in mijn pc gehad voor een klant, was weer helemaal onder de indruk op 1440p en 4k begint deze kaart pas echt lekker te werken, en de temperatuur geweldig.
Helaas zijn deze kaarten erg lastig te verkrijgen in dit kikkerland, en als het je lukt moet je redelijk diep in de buidel via duitse aanbieders.
spreadthehate
Bij mij komt er nooit meer AMD rommel binnen, maar ieder zijn eigen keuze uiteraard.
Heb hier 2 GTX 980ti en het werkt allemaal als een tierelier.
Geen gezeik met drivers, loopt koeler, loopt zuiniger, beter te overklokken. Als AMD dit stukje kan overnemen van Nvidia wie weet ooit.
Koeler slaat pas aan bij 60 graden, op idle lopen ze 40 graden.
Komt nooit boven de 70 graden uit in SLI zonder waterkoeling, dat zie ik niet gebeuren met AMD in crossfire.
Maar nogmaals, ieder zijn eigen mening.