Vilcabamba werd in 1539 gesticht door Manco Inca, de laatste keizer van het Incavolk. Erg lang heeft de stad niet bestaan; het werd het laatste toevluchtsoord voor de Inca's die rebelleerden tegen de Spaanse invasie, die zich als een olievlek door Zuid-Amerika verspreidde. In 1572 vielen de Spanjaarden Vilcabamba binnen, waarna ze de boel in lichterlaaie zetten en de stad in vergetelheid raakte.
Vilcabamba: de Verloren Stad van de Inca's... of wat er nog van over is...
Lara was niet de eerste die Vilcabamba herontdekte. In 1911 stuitte de Amerikaanse academicus Hiram Bingam op de ruïnes in het afgelegen bos Espíritu Pampa, zo'n 130 kilometer ten westen van Cuzco. Bingham had zijn zinnen echter gezet op Machu Picchu, de 'Verloren Stad van de Inca's,' en negeerde de ruïnes van Vilcabamba, zich niet realiserend wat hij eigenlijk had ontdekt.
Door diverse expedities in de jaren '60 en '70 kwam de werkelijkheid uiteindelijk boven tafel. Professor Edmundo Guillen ontdekte in een museum in het Spaanse Sevilla enkele brieven die precies beschreven hoe de invasie van Peru was verlopen en wat men in Vilcabamba had aangetroffen. Nadat Guillen in 1976 samen met de Poolse onderzoekers Tony Halik en Elżbieta Dzikowska een expeditie ondernam en de ruïnes vergeleek met de inhoud van de brieven, was er geen twijfel meer over mogelijk dat het hier om het Vilcabamba uit de oude Incalegenden ging.
Vilcabamba Party Scene: zonder uitnodiging kom je er niet in!
In Tomb Raider Anniversary is Lara's verjaardagspartijtje echter niet gesitueerd in een overwoekerd bos, maar op grote hoogte in het besneeuwde Andesgebergte, met een grote houten deur die toegang moet geven tot het lang verloren Vilcabamba. Dat de ruïnes niet langer bewoond zijn door het volk der Inca's, wil echter niet zeggen dat je er makkelijk naar binnen en, nog veel belangrijker, naar buiten loopt. Je moet goed op je tellen passen, wil je niet terecht komen in een van de vele vallen die door de oude beschaving zijn achtergelaten. Maar ja, je moet er wat voor over hebben als je het cadeautje in de tombe van Qualopec, een van de leiders van de verzonken stad Atlantis, wil bereiken.
En tot die tijd kun je je best vermaken met de als wilde dieren vermomde piñatas! Wolven, vleermuizen, beren en zelfs dinosaurussen! Wie heeft er nou nooit eens een keer net zo lang met een stok op een T-rex willen rammen tot de chocolade en de marsepijn in het rond vlogen? Dat de dieren ook nog eens bewegen maakt het natuurlijk alleen maar span... oh... die tanden zien er best scherp uit. Wow, zijn dit soms next-gen piñatas? Misschien moeten we nog eens slaan; eens kijken of die beesten ook daadwerkelijk vol met snoep zitten...
Bij gebrek aan stokken mag je ook je Desert Eagles gebruiken!
Reacties op: Tomb Raider Anniversary: Piñatas in Peru
eldeegee
De gameplay is net als in Legend, prima.
Don Corleone
Hopen dat het niet te simpel wordt als legend.
wootism
De retail versie schijnt wel een next-gen optie te bevatten.
Quote: "It's a review copy. It is all there except next gen graphics option."
Wel netjes kopen he, boefje!
trennas
Dark Sepiroth
Saray
Kan ook niet wachten tot hij uit komt!
laracroftonline
inoj
RoelZ
Vond het namelijk ook al jammer dat er geen next-gen gfx in zaten. Maar nu weet ik waarom.
Ook Legends had ik destijds gedownload. Maar als hij op de PS3 zou komen zou ik hem zeker kopen! Alleen al vanwege de reden dat mijn huidige PC die nextgen niet trekt op 1920x1080@60hz
RoelZ
De gameplay van deze game is idd heerlijk. Zoals dat ook was in Legends. Je hebt nu ook meer aparte sprongen en een vernieuwende "bullit-time" Als de retail next-gen gfx bevat zal dat ook ontiegelijk mooi zijn! Ik speel het nu zonder en dat is echt al ongelofelijk mooi om te zien!
Wat deze game echt super maakt zijn de puzzels! Deze zijn ZO complex dat je gewoon moet lachen als je de oplossing weet te vinden!
Heb momenteel "Greece" uitgespeeld en dat was echt een te zware puzzel!
Kortom, als deze te koop is op de PS3 (of XBOX360) ga ik hem ZEKER kopen!
Eglaerinion