Het gamenieuws van de week - Dit heb je gemist
Achtergrond

Het gamenieuws van de week - Dit heb je gemist

En alle reviews, columns, et cetera

Zoals elke week verschijnen er op Gamer.nl tientallen artikelen. Dit is wat je de afgelopen week aan nieuws, columns en andere stukken hebt gemist.

Nieuws

Nieuwe Starfield-toevoeging in Steam-backend hint mogelijk naar dlc-nieuws

Dankzij een onbekende app in de back-end van Starfield lijkt het erop dat de Shattered Space-uitbreiding nabij is.

Makers Switch-emulator moeten 2,4 miljoen dollar aan Nintendo betalen

Tropic Haze moet na een schikking in de rechtszaak tegen Nintendo een flinke som geld betalen, en min of meer stoppen met Switch-emulator Yuzu.

Square Enix wil Performance-modus van Final Fantasy 7 Rebirth verbeteren

Er wat ophef rondom de grafische staat van Final Fantasy 7 Rebirth, en Square Enix gaat in ieder geval de Performance Mode aanpakken.

Warner Bros. benadrukt plan om zich op free-to-play en live-service te richten

Hogwarts Legacy was de bestverkochte game van 2023 en Suicide Squad: Kill the Justice League valt tegen, dus Warner Bros. Games richt zich in de toekomst op games-als-een-dienst.

Gerucht: Respawn werkt aan nieuwe game in Titanfall-universum

Volgens journalist Jeff Grubb komt er een nieuwe game in het Titanfall-universum, maar niet Titanfall 4.

©GMRimport

Nieuwe officiële Final Fantasy-concerttour debuteert in Nederland

Deze week hadden we een scoop op Gamer.nl: er komt een nieuwe officiële Final Fantasy-concerttour, die aftrapt in Nederland. Verwacht snel een aankondiging.

De tussenstand van het NK Allround Gaming 2024 - Rocket League

Ook begonnen we met het NK Allround Gaming 2024! Check hier een samenvatting van de Rocket League-ronde (je kunt nog meedoen met de rest).

Dragon Ball-bedenker Akira Toriyama overleden

Helaas verloren we deze week ook één van de grootste artiesten ooit.

©GMRimport

Artikelen

De game-industrie: ontslagen maar niet verslagen

De game-industrie draait meer omzet dan films en muziek bij elkaar, maar toch volgt tegenwoordig de ene na de andere ontslagronde bij uitgevers en ontwikkelaars. Waar gaat het mis? Michel sprak een aantal devs en geeft je een uitgebreid antwoord.

©GMRimport

Review: Balatro is tijdloos (9)

Deze week reviewde Ron de bijzonder goede kaartgame Balatro, en noemde het een game die jaren relevant blijft.

De 5 beste PlayStation 5-controllers in 2024

We krijgen heel vaak de vraag wat nou de beste controller voor de PlayStation 5 is, dus dook Peter in de beste vijf modellen.

De 10 beste PS5-games in 2024

We waren on a roll met de PlayStation-toplijstjes, dus hebben we ook maar de beste PlayStation 5-games bijgewerkt. Er moest namelijk één game absoluut in...











Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Assassin's Creed Shadows behaalt op eerste dag meer dan miljoen spelers
Nieuws

Assassin's Creed Shadows behaalt op eerste dag meer dan miljoen spelers

De game is sinds vandaag uit op PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc

In minder dan 24 uur sinds de release van de game is Assassin's Creed Shadows door meer dan een miljoen mensen gespeeld.

Dat meldt Ubisoft op X. "Het is hier nog niet eens 4 uur 's middags in Canada, en Assassin's Creed Shadows is al de één miljoen spelers voorbij! Vanuit het diepste van ons hart bedanken we jullie voor het avontuur dat jullie aangaan in feodaal Japan. We zijn enorm enthousiast om deze reis met jullie te beleven!"

Assassin's Creed Shadows is vanaf vandaag uit voor PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc. Er hangt veel af van de game, want Ubisoft heeft het sinds het uitstel van de game vorig jaar, de tegenvallende verkoop van Star Wars Outlaws en de aankondiging dat XDefiant later dit jaar offline gaat moeilijk. Er gaan zelfs geruchten dat het bedrijf overweegt een nieuw bedrijf op te starten, daar de grootste franchises in onder te brengen en de rest van de IP's te verkopen.

Assassin's Creed Shadows draait om twee personages, de Japanse shinobi Naoe en de krijger Yasuke. Spelers kunnen grotendeels zelf bepalen met wie ze spelen en daar tijdens de game tussen wisselen. Daarbij richt Naoe zich vooral op parkour- en stealthgameplay en is Yasuke een gevreesde strijder die als een tank vijanden neermaait.

In het spel doen spelers het Japan van de zestiende eeuw aan en volgen zij het verhaal van de twee hierboven genoemde personages. De game speelt zich af tijdens de Sengokuperiode, een tijd in Japan van oorlogvoering en binnenlandse crises. De spelwereld zal daarbij door de vier verschillende seizoenen heen gaat, wat invloed heeft op de omgeving en de gameplay.

Er hangt ook controverse rondom Shadows. Niet alleen vanwege de zwarte huidskleur van krijger Yasuke, maar ook vanwege het feit dat het interieur van tempels in de game kapot kon worden gemaakt. Ubisoft heeft dit echter met een day one-patch verwijderd.

Lars Cornelis beloonde het spel met een 8,5 in de Gamer.nl-review: "Assassin’s Creed Shadows is gebouwd volgens een bekende blauwdruk, maar weet vrijwel ieder aspect te verfijnen of zelfs te perfectioneren. Vooral de waanzinnig mooie spelwereld, de dynamiek tussen de twee hoofdpersonages, en het gebalanceerde vechtsysteem springen eruit. Dit is zonder enige twijfel de beste Assassin’s Creed in jaren."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Psychedelische skategame Skate Story komt ook naar PS5
Nieuws

Psychedelische skategame Skate Story komt ook naar PS5

De game verschijnt ergens dit jaar ook op Steam

De eerder aangekondigde psychedelische skategame Skate Story verschijnt dit jaar niet alleen op Steam, maar ook op PlayStation 5.

Dat hebben uitgever Devolver Digital en ontwikkelaar Sam Eng aangekondigd. Het is nog altijd niet bekend wanneer de game precies verschijnt. Hieronder kan een nieuwe trailer van het spel worden bekeken.

In Skate Story besturen spelers een demon uit de onderwereld die van glas en pijn is gemaakt. De duivel heeft hem een skateboard gegeven met de opdracht om naar de maan te skaten en die in te slikken, waarna hij vrij is.

Spelers skaten door het uniek ogende Emptylands en voeren ollies, kickflips en grinds uit. Ook de soundtrack moet een belangrijke rol spelen - in de trailer is muziek te horen van de band Blood Cultures. 

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!