Bugsnax zit in het hoofd en hart van gamers
Gamer.nl
Achtergrond

Bugsnax zit in het hoofd en hart van gamers

Sommige momenten dwingen respect af bij bijna iedere gameliefhebber. Ze maken deel uit van het fundament dat gamers gemeengoed geeft. Denk aan het riedeltje bij het oplossen van een puzzel in Zelda. Denk aan die scène met Aeres. Denk aan dat ritje naar de Black Mesa Research Facility. En: denk aan Bugsnax, want, oweehooooo, thinking ‘bout Bugsnax.

Ik hoor het als ik de koelkast opendoe. Ik hoor het als ik op de fiets zit. Ik hoor het voor het slapengaan. Oh, ik hoor het vooral als ik in slaap wil vallen. Ik hoor het als ik opsta. Ik hoor het als ik ademhaal. De hele dag hoor ik dat liedje uit de trailer van Bugsnax. Ik weet dat ik niet de enige ben. Het internet barst al van de meme’s. Het Bugsnax-liedje is een waar begrip in het Slack-kanaal van de Gamer.nl-redactie. Maar waarom bestaat mijn leven opeens uit Bugsnax?

©GMRimport

Talking ‘bout Bugsnax

Bugsnax werd tijdens de ‘PS5: The Future of Gaming’-presentatie van Sony uit de doeken gedaan. Het spel komt uit de stal van de makers van Octodad: Dadliest Catch en gaat ogenschijnlijk over het eten van insecten als snacks. Welnu, de bugs zijn daadwerkelijk de snacks. Ergo: Bugsnax. In de trailer zien we bijvoorbeeld een worm gemaakt van broodjes, een spin gemaakt van meloen en een krab van aardbei.

De soundtrack valt in het bijzonder op. Ze wordt opgevoerd door de Britse popband Kero Kero Bonito en doet in mijn optiek mee in het objectief vastgestelde rijtje met beste gamesoundtracks ooit gemaakt. Vanaf nu is het: Metal Gear Solid 2, The Last Ninja, The Last Ninja 2, een Zelda naar keuze, Monty On The Run, Battlefield 1942, een Final Fantasy om haatmail te vermijden, DOOM, NieR: Automata, Halo 2 en - jawel - Bugsnax.

Ik weet nog precies waar ik was toen ik de soundtrack van Bugsnax voor het eerste hoorde. Want dat moment staat opgeslagen op het internet.

Watch on YouTube

Je ziet hierboven wanneer ‘het’ gebeurt. Je ziet exact wanneer hét plaatsvindt. Kijk maar, rechtstreeks voorafgaand aan het refrein. Net nadat collega Erik zegt ‘wtf, Ron’ en net vóórdat mijn vinger ritmisch op het blikje bier tikt. Daar, op dat moment, ontstijgt Bugsnax een persconferentie. Precies dáár verankert ‘Thinking ‘bout Bugsnax’ zich diep in onze hersenstam, om nog dagen op de meest triviale momenten opeens tevoorschijn te komen.

Is dat onlogisch? Nee, Kero Kero Bonito, de artiest, heeft een imposante staat van dienst, en dit liedje is een absolute klapper. Sterker nog: Bugsnax is wat mij betreft het enige liedje dat er nog toe doet. Er bestaat volgens mij geen andere muziek meer. Dat heb je zelf vast ook al gemerkt aan het feit dat je de hele dag ‘Thinking about Bugsnax’ zingt.

©GMRimport

Thinking ‘bout Bugsnax

De reden is vaag, maar het gevolg is zeker: ik houd nu al onvoorwaardelijk van Bugsnax, enkel door dat kleine stukje soundtrack. En volgens mij ben ik niet de enige.

Het lijkt erop dat Bugsnax is toegetreden tot een van de vaagste begrippen binnen de game-industrie: ons collectieve gamershart. Het collectieve gamershart is natuurlijk complete onzin, maar als het gaat over liefde voor onze hobby, lijken we allemaal uit dezelfde vijver te putten. Als ik in mijn eentje vol goede moed een kroeg binnenloop waar iemand aan de bar een NieR: Automata-shirt aanheeft, weet ik waar ik wil zitten. Met die persoon kan ik praten.

Er zijn legio voorbeelden van game-momenten die hun entree hebben gemaakt in het collectie gamershart, zeker rond deze periode. Een jaar geleden verkreeg Keanu Reeves toegang tot het collectieve gamershart met zijn weergaloze E3-performance. Ook is het deze week precies tien jaar geleden dat de gehele E3-conferentie van Konami entree kreeg. Maar niet eerder was het zo onverwacht: Bugsnax presteerde het in sneltreinvaart. Bugsnax is niet meer weg te denken uit het gamershart. Letterlijk ook, helaas. Thinking ‘bout Bugsnax.

Elke zaterdag verschijnt er een column op Gamer.nl die ingaat op actuele gebeurtenissen. Lees ook:

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Ninja Gaiden: Ragebound bevat een tweede speelbare personage
Gamer.nl
Nieuws

Ninja Gaiden: Ragebound bevat een tweede speelbare personage

Game komt aankomende zomer op consoles en pc uit

Een nieuwe trailer van Ninja Gaiden: Ragebound heeft een tweede speelbare personage voor de game onthuld: Kumori.

Kumori stamt uit de beruchte Black Spider Clan en gebruikt modernere wapens en demonische krachten om de vijand te slim af te zijn. Eerder werd al het speelbare personage

In de game reist Ryu Hayabusa naar de Verenigde Staten om het testament van zijn vader te eren. Terwijl hij weg is, breekt de barrière tussen de menselijke en demonenwereld plots, waardoor er een angstaanjagend leger aan monsters Hayabusa Village aandoet. In Ryu's afwezigheid moet de jonge ninja Kenji Mozu aan de slag om het dorp te redden. Nu blijkt dus ook dat Kumori een belangrijke rol zal spelen.

Ninja Gaiden: Ragebound wordt door Blasphemous-studio The Game Kitchen in samenwerking met Koei Tecmo en Team Ninja gemaakt. De game combineert de klassieke gameplay en lore van de franchise uit de 8-bit-generatie met de diepgang en intensiteit van de later verschenen 3D-games. De pixelgraphics vallen daarbij meteen op.

Ninja Gaiden: Ragebound verschijnt aanstaande zomer voor PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One, Nintendo Switch en pc (Steam).

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nintendo start Switch 2-reclamecampagnes in Japan en VS
Gamer.nl
Nieuws

Nintendo start Switch 2-reclamecampagnes in Japan en VS

Waaronder een ode aan de in 1991 verschenen Super NES-reclame met Paul Rudd

In zowel de Verenigde Staten als Japan zijn reclamecampagnes voor de Nintendo Switch 2 van start gegaan.

Zo is in de Verenigde Staten de reclame 'Now You're Playing Together' uitgezonden, waarin acteur Paul Rudd via GameChat samen met anderen Mario Kart World speelt. De reclame is een duidelijke ode aan de Super NES-reclame uit 1991 waarin Rudd ook speelde.

In japan worden diverse korte reclames uitgezonden voor Mario Kart World en de Switch 2. Daarnaast melden diverse Japanse inwoners op social media dat ze op straat ook advertenties voor de console beginnen te zien.

Onlangs werd aangekondigd dat de Nintendo Switch 2 op 5 juni verschijnt. De console gaat 469,99 euro kosten, al komt er ook een bundel met een digitale code voor Mario Kart World die 509,99 euro kost. Reserveringen kunnen in de Benelux sinds enige tijd gemaakt worden bij winkels en Nintendo's eigen webshop. Hou hier alles rondom Switch 2-pre-orders in de gaten.

Met de dock kunnen games op Switch 2 in maximaal 4K en HDR afgespeeld worden op televisies die dat ondersteunen. Het scherm van de Switch 2 zelf geeft games in 1080p en HDR weer, in maximaal 120 fps, en heeft twee keer zoveel pixels als de eerste Switch. Ook is er ondersteuning voor DLSS, de upscaletechnologie van Nvidia.

De Joy-Con-controllers worden ditmaal via magneten verbonden met de console. Er komt tevens een nieuwe Pro Controller die los gekocht kan worden, met nieuwe knoppen aan de achterkant en een ingang voor koptelefoons. Met GameChat kunnen mensen tijdens het gamen met elkaar praten. Er kan ook een camera gekocht worden zodat mensen elkaar kunnen zien bij gebruik van GameChat. De Switch 2 kan ook de meeste games die op de Switch zijn verschenen afspelen.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!