Daar sta je dan, tegenover een enorme groep gamers, met een strak gezicht te vertellen dat de game die niet beter kon worden, tòch verbeterd is. Met een tien op zak zit de vechterskoning van vorig jaar nu al op de reservebank, om er waarschijnlijk nooit meer vanaf te komen. Z’n jongere broertje heeft alles van ‘m afgekeken, wat maatjes meegenomen en met grof geweld z’n troon ingepikt. Als kenners hebben wij op het verkeerde paard gewed, en daar zijn onschuldige burgers de dupe van geworden. We stappen dan ook vrijwillig op het beklaagdenbankje af, klaar met ons verweer tegen alle beschuldigingen.
“Klopt het dat u, Gamer.nl, vorig jaar op 18 december 2009, vrijwillig verklaard hebt dat Street Fighter IV nagenoeg perfect was, zonder enige vorm van verbetering te benodigen?
Jazeker. Wij staan dan ook nog volledig achter onze toenmalige uitspraken.
Maar u durft nu te beweren dat Super Street Fighter IV desondanks beduidend beter is?
Dat klopt, wij zien verbeteringen over de gehele linie. Zowel op het gebied van speelbare personages als het uiterlijk en de werking van de menu’s, alsook de vele variabelen tijdens de gevechten zelf, is er veel verbeterd.
Kunt u dit op een wat duidelijkere manier uitleggen?
Natuurlijk. Zo zijn de tien nieuwe personages zeer goed uitgewerkt. Dit zagen we al wel aankomen, tenslotte zijn er maar twee echt nieuw. De overige acht hebben al eerder hun opwachting gemaakt in vechtgames van Capcom. Zo zagen we T.Hawk en Dee Jay al in Super Street Fighter Turbo II, Ibuki, Makoto en Dudley in de verschillende versies van Street Fighter
En de andere verbeteringen waar u het over heeft, kunt u die aanduiden?
Ja en nee, enerzijds zijn er een paar overduidelijke veranderingen, en anderzijds een heleboel subtiele. Zichtbaar verbeterd is het introfilmpje, dat nu van een iets stoerdere toon is. Dat lijkt misschien niet noemenswaardig, maar in combinatie met de menu’s die net iets vlotter ogen, maakt de game een betere indruk. We snappen overigens wel dat dit een gevoelskwestie is, maar toch noemen we het even. Een veel tastbaardere verbetering zit hem in het feit dat alle personages direct te kiezen zijn. Personages hoeven niet langer vrijgespeeld te worden, waardoor iedereen direct op zoek kan naar z’n favorieten. Doordat het totale aantal vechters nu op vijfendertig staat, maakt het spel direct een grootse indruk. Hiermee ligt de verveling niet op de loer. Sterker nog, de verveling heeft het nu simpelweg opgegeven en heeft z’n biezen gepakt.
Daarnaast moet gezegd worden het spel ook een betere balans heeft gevonden tussen de krachten van de personages. Dit zijn dus de eerdergenoemde variabelen. Zo zijn sommige vechters meer of minder sterk gemaakt, en spelen anderen weer soepeler dan voorheen. Sagat is nog steeds monsterlijk maar minder overweldigend, terwijl de aanvallen van Guile nu makkelijker achter elkaar te schakelen zijn. Het zijn in eerste instantie ‘onzichtbare’ verbeteringen, maar ze verhogen het speelgenot op de lange termijn zeer duidelijk. Veel tastbaarder is de toevoeging van een tweede speciale aanval of Ultra, waardoor ieder personage nu een aanval heeft die de speler aanspreekt.
Dit alles zou volgens u de aanschaf van Super Street Fighter IV moeten rechtvaardigen? Zelfs wanneer consumenten Street Fighter IV al in hun bezit hebben?
Volmondig ja. Principieel gezien kan een uitgever het niet meer maken om een verbeterde versie van een spel nog geen jaar na uitgave in de schappen te leggen. Die tijd is voorbij, dat zijn we niet langer gewend. Toch zal eenieder die Super Street Fighter IV daadwerkelijk speelt direct overtuigd zijn. De rechtvaardiging is er op het moment dat het schijfje in de console draait. Hij ziet er beter uit, hij speelt lekkerder en biedt meer mogelijkheden. Hij is eindelijk compleet, en dat terwijl we niets hebben gemist in de originele versie. Dat is een prestatie op zich, en daarmee de reden om hem in huis te halen.
Na al uw argumenten in acht genomen te hebben, zijn wij tot een oordeel gekomen. Wij bevinden u schuldig aan het maken van een menselijke fout. De fout om datgene wat nog boven zichzelf uit kan stijgen reeds als onverbeterlijk te benoemen. Tevens zien wij in, dat wij exact dezelfde fout gemaakt zouden hebben. Onze enige verordening is dan ook dat u direct uw bevindingen publiceert, in ere van wat niet anders dan de beste fightinggame tot op heden genoemd kan worden."
Reacties op: Super Street Fighter IV
DutchYoda
D4rKy28
JaapGoose
Xanadu
+1
Ichi
Wuppie
Yeah
Misschien is deze wel een 10 waard omdat er super voorstaat ofzow…
Prickley Pete
Big-Opti
redsd
Street fighter moet je echt leren spelen.
Ik heb zelf bijna nooit tijd voor dit spel en dan merk ik wel dat ik online compleet geownend wordt.
Als je goed wordt in de moves wordt het vanzelf leuker.
Maar ik denk dat er andere spellen zijn die meer mensen leuk zullen vinden.
Maar voor een fighting game is het zeker een van de betere.
Heinster
Het is het beste vechtspel op de markt, maar hij zal zijn ass wel gigantisch geklopt hebben gehad op ultra easy.
Maar zoals ik al in een andere reply zei is de diepgang in het spel een afschrikkende factor voor mensen die niets met dit type spellen heeft. Iemand die er net instapt heeft geen idee waar die op moet letten en het is gewoon te lastig om je in te houden met dit spel ook al heb je een ubernoob tegenover je.
Heinster
Maar de enorm strakke gameplay, diepgang en animatie zijn ongekend goed. Al speel je het elke dag voor de komende paar maanden dan nog kun je nieuwe dingen blijven leren in het spel. Dit spel zet gewoon een basis neer en zal over 10 jaar nog steeds toernooien kennen als er geen nieuwe delen meer komen zoals sf3 dat ook zelfs voor elkaar kreeg. Dat mensen, is praktisch ongekend.
Wel moet ik erbij zeggen dat ik ondanks dat ik een enorme fan ben van dit spel me niet kan vinden in de review. Je moet op zijn minst een stap naar achteren kunnen doen en meteen kunnen inzien dat voor de mensen die sf4 al hebben deze aanschaf het enkel waard is als je minimaal 20 uur sf4 gespeeld hebt en het wekelijks nog aanraakt. Iemand die zich heeft vermaakt maar het verder nauwelijks meer aanraakte maak je niet echt blij met dit spel als ze ook een ander spel zoals God Of War 3 of Gears of War 2 hadden kunnen krijgen en die nog niet gespeeld hadden.
Beetje objectiviteit naar de mensen die sf4 al hebben en met het oog op de "slechts" 20% vernieuwing zou niet verkeerd zijn geweest ondanks de mooie prijs. Maar nogmaals dit geld voor de mensen die sf4 aardig vonden en het verder niet meer aanraken en daar mag je ze "juist als reviewer" voor waarschuwen.
En even aan de Reviewer: Cody was niet speelbaar in sf3
Heinster
Maar je zegt het zelf ook, je hebt ssf2 grijs gespeelt, met ssf2t kwamen de eerste supers, daarna kwam alpha met die customcombo's en meerdere supers, sf3 ook nog eens met de parry optie, dieper combo systeem en sf4 heeft al dat nieuws bij elkaar gegooid iets aangepast en een compleet nieuw geheel van gemaakt. Kortom je hebt plots een veel dieper gameplay voor je neus geworpen gekregen en als je ssf2 veel gespeelt hebt dan kom je tot de nare conclusie dat je met al die ervaring toch weer bijna op nul komt.
Heinster
Beetje zoals fifa10 helemaal da shit is, maar als je niet van voetbal houdt of bijna nooit dat soort spellen speelt(zoals ik) het gewoon te lastig is om tegen iemand te spelen die het spel net zo speelt als een echte sf speler dat doet met sf4.
Excalibur82
Nomadius
En wat betreft het waarschuwen van consumenten die Street Fighter IV al in hun bezit hebben… nou nee. Als iemand nog steeds Street Fighter IV speelt dan is hij fan genoeg om deze versie te willen, zo niet dan zal hij toch al niet overwegen om de game te kopen. Overigens heb ik deze recensie niet voor niets in deze vorm gegoten he, het is nou eenmaal een apart verhaal ;)
ali3n8tor
ali3n8tor
ali3n8tor
dit is een game die de mannen van de knulletjes onderscheid, en je hebt zelf net bewezen dat je het laatste bent, geen dedication in je hebt om je op een game te storten, te begrijpen, te leren en te masteren.
Nomadius