Dat het een tijdrovende kwestie is, komt volgens Sawyer door het feit dat de problemen inherent zijn aan de engine van Skyrim en aan hoe deze omgaat met savegames. In deze bestanden wordt alles opgeslagen wat een speler in zijn bezit heeft, de vaardigheden die hij heeft ontwikkeld en de veranderingen die hij in de spelwereld heeft veroorzaakt. Sawyer stelt dat zij hierdoor al snel een aanzienlijke grootte kunnen bereiken, wat de prestaties van de game negatief kan beïnvloeden. Hetzelfde verschijnsel kwam hij in New Vegas tegen, dat op een eerdere versie van de Skyrim-engine draait.
Op de PlayStation 3 zouden de savegames het meest voor problemen zorgen, vervolgt Sawyer. "Net als met Fallout 3 en Skyrim, zijn de problemen het meest opvallend op de PS3, omdat het geheugen [van die console] gescheiden is. De Xbox 360 heeft een blok geheugen: 512 megabyte aan RAM dat gebruikt kan worden als systeemgeheugen of grafisch geheugen. De PS3 heeft gescheiden geheugen: 256 mb voor het systeem, 256 mb voor graphics. De totale hoeveelheid geheugen is hetzelfde, maar het biedt minder flexibiteit voor ontwikkelaars."
Patch
Bethesda heeft onlangs een patch uitgebracht die de problemen op de PlayStation 3 zouden moeten verhelpen. Veel gamers melden echter dat de problemen eerder zijn verergerd sinds die update. Bethesda heeft beloofd meer zorg te steken in de updates die het voor Skyrim uitbrengt.
Reacties op: 'Oplossen PS3-problemen Skyrim kost veel tijd'
anon_skip
Sermiosa
EnigmaNL
Serieus, dit soort shit gebeurd op alle platformen. Ben zelf ook PC gamer maar wij hebben net zoveel problemen als console gamers, wellicht wel meer.
KaBe
KaBe
CZFoo
PerfectExceeder
JasonStatham1234
osmgek
ot: ik heb nergens last van.
lethalnl
ze staan al tijden bekend om hun bugs, maar dit slaat toch wel alles
dit komt bij elke ps3 voor….dus dat wil zeggen dat ze het gewoonweg NIET hebben getest voor dit soort dingen
Thoom98
ShadowX
Ik zelf speel hem op de Xbox 360 en heb tot op heden nergens last van, ik heb ook nadat ik las dat de patch de draken achteruit liet vliegen nog niet naar de laatste update de patch uitgevoerd, ik wacht wel tot de volgende patch en kijk dan wat ik doe.
Enrico
Enrico
Hoghren
M1ndK1ller
coenstegeman
Markske
Daslicer
coenstegeman