Moderne games vereisen vaak te veel uitleg voordat de speler aan de slag kan, vindt Miyamoto. Als voorbeeld hiervan noemt hij Zelda: "Vooral bij dit soort games moet je eerst een actie leren, hem dan onder de knie krijgen en vervolgens komen er nog meer acties bij die je moet leren en onder de knie moet krijgen. Wanneer je uiteindelijk veel acties tegelijk uit kan voeren wordt de game pas leuk."
In de oude Nintendo-games waren de acties "erg simpel en kon je ze snel en gemakkelijk uitvoeren". Hij zegt dat de Nintendo-games van tegenwoordig zoveel meer acties bevatten dat je ze echt moet leren. Miyamoto ziet Super Mario World voor SNES als de eerste Nintendo-game waarin tutorials zaten. "Dat werkte goed voor die game en we vonden het een goed idee. Geleidelijk aan werden dat soort tutorials gewoon en nu krijgen we games waarin het steeds langer en langer duurt voordat je bij de kernervaring komt. Dat is precies waar we over discussiëren."
Nintendo-games krijgen steeds vaker kritiek van gamers dat ze de speler te veel bij de hand nemen. Super Mario Galaxy 2 en New Super Mario Bros. Wii bevatten de 'Super Guide', waarin getoond wordt hoe spelers verder kunnen komen in een level of waar de computer de controle over Mario zelfs overneemt. Ook de meest recente Zelda-titel, Skyward Sword, lag onder vuur vanwege een te uitgebreide tutorial.
Reacties op: Miyamoto: 'Moderne games moeten sneller op gang komen'
Aquemini
ultraspaz
problem solved.
SiS Anacreor
Aquemini
Arisu
Ook vind ik dat er soms wel een beetje gezond verstand bij gebruikt mag worden. Bij sommige games (Black & White) wordt er zo diep in gegaan op details dat het gewoon niet meer grappig is. "Beweeg de camera naar voren……. goed, beweeg nu de camera naar achteren, links, rechts. Nu rond draaien, zoomen" en dat was niet te skippen.
Bij sommige games zou het voldoende zijn om een enkele zin te gebruiken als tutorial. "Dit zijn de knoppen die nodig zijn, druk ze allemaal maar een keer in en kijk wat ze doen."
CZFoo
Vind het afhankelijk van hoe het geimplementeerd wordt, Bethesda kan er en stuk game aan wijden om controls uit te leggen, dus echt gaandeweg kom je achter de (belangrijkste) dingen. Laatste Deus Ex ook, was ingame tut. Vind ik prima.
Anders wordt het als je gaat kijken naar bv Nintendo (Wii), eerst een filmpje hoe je alles moet doen om vervolgens datzelfde na te gaan doen, nee dank u, ben geen 6 meer…
JB1
Meeste games hebben ongeveer hetzelfde controleschema dus heb je dat echt binnen een paar minuten onder de knie.
Nintendo is natuurlijk de uitzondering want ze komen elke keer met een nieuwe controller waardoor je dezelfde soort game op een andere soort manier moet spelen.
Arisu
eduardkhil
Over het algemeen houden games, en dan met name "casual" games zoals Skyward Sword, het handje van de gamer te veel vast. Fi is daar een verschrikkelijk irritant voorbeeld van (hier is een leuk filmpje dat Fi uit Skyward Sword parodieert: http://www.dorkly.com/video/30673/dorkly-bits-fi-annoys-link).
eduardkhil
Seraphex
Mystico
Skyward Sword was idd een drama op dat gebied. Vooral als ik het vergelijk met de eerste (2) Zelda games waar je het (bijna) allemaal zelf moest uitzoeken.
the-x-filess
melody
bvotje
Mortal Kombat
OdinChance
Warhero943
axewater