De mobiele Age of Empires-game wordt in eerste instantie in het Engels voor iOS en Android gelanceerd. Een datum is nog niet bekend, al meldt het Japanse Nikkei dat het nog dit fiscale jaar zou zijn. Dat eindigt voor Microsoft eind deze maand. Na de release voor iOS en Android moet het spel ook op Windows Phone en in andere talen uitkomen. Daarmee lanceert Microsoft de mobiele versie dus eerder op andere platformen dan voor zijn eigen Windows Phone-besturingssysteem.
Nikkei stelde al voor Microsofts bevestiging aan Polygon dat het bedrijf van plan is om meerdere console- en PC-games naar telefoons te brengen. Microsoft heeft het vooralsnog enkel over Age of Empires. Wel heeft de uitgever onlangs Halo: Spartan Assault aangekondigd voor Windows (Phone) 8, dat gemaakt wordt door het Nederlandse Vanguard Games.
Reacties op: Microsofts Age of Empires ook naar iOS en Android
ProxyGamer
Noble7
Faber
OT: Ik sta nog wel positief tegenover een mobiele AoE game. Ik heb mezelf nog best wat uurtjes vermaakt met de DS game van AoE (een turn-based RTS game) en verwacht eigenlijk dat het weer zo'n game word. Als hij niet al te duur wordt zal ik hem altijd wel kopen in de Play-store.
geert1
Maar met de komst van o.a. Company of Heroes 2, Command & Conquer, Starcraft2: Legacy of the Void en Age of Wonders 3, kan het zijn dat er vroeg of laat ook weer een nieuwe Age of Empires komt. Ik hoop er in elk geval wel op.
Mr_Knight
Maar ik heb liever ook een Age of empires 4 of een vervolg op Age of kings.
Davindiovich
Majoortje